Sayfa 277/358 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327 ... SonSon
Arama sonucu : 2864 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. önceki 56 dan 128 tl ye olan uzun soluklu çıkış yine hatırladığım kadarıyla brütten çıkmaya az kaldığı bir dönemde gerçekleşmiş idi...galiba tarih tekerür edecek görünüyor...benzer bir durum tekrardan yaşanmaya çok yakın...önceki seferde olduğu gibi rsi üçlü dipten yukarı kesmiş..macd diplerine ulaşmış...90-92 lerden üçlü dip yapılmış...tüm bunlar olası güçlü bir çıkış için teknik alt yapının hazır olduğunu gösteriyor..sabır sabır sabır...nasip nasip nasip...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Şirketimiz'in bağlı ortaklığı olan
    ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Bağlı
    Ortaklık) tarafından Bağlı Ortaklık sermaye artırım işlemlerine
    ilişkin alınan kararlar 6.12.2023 tarihinde ve bu kararlara ilişkin Sermaye
    Piyasası Kurulu (SPK)'na yapılan başvurular 7.12.2023 tarihinde özel durum
    açıklamaları ile kamuoyuna duyurulmuştur.

SPK’nın 29.12.2023 tarihli ve 2023/82 sayılı
    bülteninde; 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nda ve ilgili sair alt
    düzenlemelerde yer alan yeniden değerlemeye tabi tutarlar 2024 yılı için tespit
    edilerek açıklanmıştır. Bu kapsamda Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına
    İlişkin Esaslar Tebliği (III-48.3)’nin 12. Maddesinin 4. fıkrasının c bendinde
    yer alan; kuruluşta başlangıç sermayesinin, dönüşümde ise mevcut ödenmiş veya
    çıkarılmış sermayesi ile öz sermayesinin her biri için sahip olunması gerekli
    asgari tutar 2023 yılı için 30.000.000.-TL iken 2024 yılı için 60.000.000.-TL
    olarak tespit edilmiştir.

Bu bağlamda Bağlı Ortaklık’ın yapmış olduğu
    nitelikli yatırımcıya satış öncesi bedelli sermaye artırımında belirtilmiş olan
    50.000.000.-TL’lik tutarın, 2024 yılı yeniden değerleme tutarları da göz önünde
    bulundurularak sermaye tutarının yeniden arttırılmasına karar verilmiştir.

Şirketimiz'in konu ile ilgili daha önce yapmış
    olduğu özel durum açıklamaları kapsamında planlanan iş ve
    işlemler bakımından herhangi bir esaslı değişiklik olmadığını, yalnızca
    SPK’nın ilke kararları ve yeniden değerleme tutarları üzerinden artırılan
    sermaye tutarında güncelleme yapılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Az önce atılan kap'ın içeriği.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3. endekste ciddi bir sıkıntı olmadığı sürece ?? bu teknik çalışmam gerçekleşecek görünüyor...bu günkü güçlü duruşu bunu işaret ediyor....bakalım atatpde piyasa ne yapacak ?? merakla izliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Bir çok yazılım bu gün tavanı zorluyor.darisi başımıza

5. arkadaşlar uluslararası konjöktür de yazılımlardan yana döndü...zaten bunu geçmiş günlerde de çok yazdım...FED faiz artışlarının sonuna geldi bundan sonra faiz indirmeye başlayacak...işte doların fazlalaşacağı önümüzdeki ortamda paralar en çok emtiya bazlı şirketlere vede yazılım ve teknoloji şirketlerine girecek...

tabi atatp nin tüm yıla yayılacak özel beklentileri de var...tüm bunlar bir araya gelince atatp nin biraz da agresif çıkması için tüm şartlar sağlanmış oluyor...

teknik analizimde de uzun soluklu bir çıkış işaretleri gördüğümü söylemiştim...brüt yasağımızın bitmesine de az bir süre kaldı..hem iştah hem de hacim artmaya başlıyor...128 zirvemizi geçersek ????? tahminen soluğu 170-180 lerde alabileceğiz...tabi ara direnç olarak 150 psikolojik direnç seviyesi de bizi bekliyor olacak..ama bence orası çok da zorlamayacaktır..asıl ana hedefimize yöneleceğimizi düşünüyorum...

6. X sitelerde Üçlü tepe diyenler vardı buyrun size üçlü dip..

7.  Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    X sitelerde Üçlü tepe diyenler vardı buyrun size üçlü dip..
    bakış açısına göre değişiyor dostum...elinden kaçıranlar üçlü tepe var diyorlardı ( biraz da temennileri o yönde idi... )...elinde olanlar ise üçlü dip var diyordu....şahsen ben elimde olmasına rağmen elimden gelinceye kadar tarafsız gözüyle bakmaya çalıştım...hem üçlü dipleri de gördüm hem de üçlü tepeleri de ama rsi ve macd ise yükselişin olacağını hem de soluksuz bir çıkışın hazırlığının olduğunu söyledim...şu anda iş oraya doğru gidiyor...endeks bozmaz ise ??? o şekilde hareket edeceğini düşünüyorum...ve bence yeni zirveler görülecek..sabır ile bekliyoruz...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ATATP 118-120 civarlarında üçlü tepe görünümü oluştururken ,90,00-92 seviyelerinde de üçlü dip görünümü oluşturmuş görünüyor...bu her iki formasyon da güçlüler...ama rsi ye baktığımızda diplerden tekrardan fiyatı yukarı kesmesi atatp nin tekrardan yukarıya tepki verme hazırlığında olduğunu gösteriyor...macd ye de baktığımızda diplerde olduğunu görüyoruz...önceki macdnin diplerden yukarı kesmesi 56 dan 128 i göstermesi ile sonuçlanmış idi..yani uzun soluklu bir çıkış idi..işte bu yüzden de olası çıkışının uzun soluklu olabileceği düşüncesini veriyor...brütün de bitmesine 10 gün kalacak olması ve çoğu hisselerin brütün bitmesine yakın harekete başladığını düşündüğümüzde atatp nin de çıkmaya hazırlandığını ve teknik olarak bir zemin hazırladığını görebiliyoruz...

tüm bu teknik verileri alt alta koyup topladığımızda atatp nin uzun soluklu bir çıkışa hazırlandığı çıkarımını yapabiliyoruz..bakalım bu gerçekleşecek mi ?? hep birlikte yakından takip ediyor olacağız...
    teknikçi değilim ama geçmişte teknikçi olarak çok yorumlar yaptım...sonra da teknikçilikten pek kazanamadığımı görünce temel analizler ile hisse almaya başladım...yukarıdaki yorumu da hafta sonu yapmış idim...galiba bire bir tutacak görünüyor...sabır sabır sabır...kısmet kısmet kısmet...

Sayfa 277/358 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •