Sayfa 320/356 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon
Arama sonucu : 2846 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. geçmiş aylarda sık sık bıkacak kadar yazdım....FED in artık faiz artışlarının sonuna geldiğini bundan sonra faiz düşüşlerinin geleceğini bunun da en çok yazılım &teknoloji ve emtiya bazlı şirketleri olumlu etkileyeceğini dolayısı ile global konjöktörü arkamıza alacağımızı buda yazılım ve teknoloji şirketlerini çok olumlu etkileyeceğini söylemiştim...

son zamanlarda borsamızda yazılım ve teknoloji şirketlerinde yaşanan rallinin aslında global bir rüzgarın sonucu olduğunu görüyoruz...çünkü bizden önce amerikadaki teknoloji şirketlerinin de benzer bir ralli yaşadığını söyleniyor...kendim hiç takip edemedim ama sağdan soldan bu şekilde yorumlar okuyorum...

demek ki konjöktür de çok önemliymiş... piyasaları okuyabilmek lazımmış...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Borsada şirketlerin büyümesi hikayelerine bağlı..güzel hikayesi olan şirketler yatırımcısını ihya ediyor...kimi kendini temel analizci sanan hüstadlar (bu kelimeyi benim de ağzıma koymayı başardınız .. ) bu günün fk ,pd gibi rasyolarina bakarak geleceği gözardi ederek analiz yaptıklarını sanıyorlar..eminim ki onlar doğru dürüst kazanamiyorlar..analizci dedin mi bir hissede en az bir6 ay sonrasını görebilmesi gerekir..kendine güvenmeyen analizcilerin çoğu BIST 30 un dışına çıkamazlar...bunlar da kazanır ama çoğu ancak yıllık enflasyon veya biraz daha fazlası kadar ...onlar risk almayı da sevmezler..
    ilk atatp ye girdiğimde yaptığım yorumlardan biri...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bir de teknik grafiğe bakan yatırımcılar atatp nin zaten bu yılın ocak ayında 33,50 tl yi görmüştü..dolar bazında ise zirvelerinden bayağı aşağıdadır...dediğim gibi ben bu hisseden çok olumluyum..eğer bazı arkadaşların arada bir dile getirdiği miatk ya benzemeye başlarsa süper olur...piyasanın ne yapacağı belli değil..tek bildiğim piyasa hikayesi olan hisseye temel ederinin çok üzerinde fiyatlar biçebiliyor...
    yine ilk girdiğimizde miatk ye çok benzetiyorduk atatp yi...hikayeleri güzel...büyümesi güzel...sektörü güzel...geriye de sabır etmek kalıyor...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kocaer de kaliteli bir şirket..zamanı gelecek...ileride de adından çok söz ettirecek...o günler geldiğinde şu anki 23 tl lik fiyatları imrenilerek hatırlanacak rakamlar olacak...bunu tecrübelerimin bana verdiği iç sese dayanarak söylüyorum...kocaeri mümkün olan en düşük fiyatlardan almak istememden dolayı erkenden aldım...(17,50)
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50255&page=29

atatp forumunda bir ara kocaerden de söz etmiştim...vakti geldiğinde neler olduğunu görüyorsunuz arkadaşlar...bunları neden anlatıyorum ?? ky dostlarıma temel analizin ve sabrın önemini göstermek için elbette...yoksa kişisel hava atma derdinde değilim...ne kadar bilgi ve tecrübemizi aktarabiliyorsak o kadar mutlu oluyorum...tüm ortaklara tekrardan başarılar diliyorum...

5. Görülmeyeni önceden gören bide sabırlıysa guzel para kazanır bu borsada... Bakıyorum bazende 1,5 yıldır inatla Ereglide bekleyenler var bide işi bilen adamlar o zaman da nasip diyorum KENDİ KENDİME...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50255&page=29

atatp forumunda bir ara kocaerden de söz etmiştim...vakti geldiğinde neler olduğunu görüyorsunuz arkadaşlar...bunları neden anlatıyorum ?? ky dostlarıma temel analizin ve sabrın önemini göstermek için elbette...yoksa kişisel hava atma derdinde değilim...ne kadar bilgi ve tecrübemizi aktarabiliyorsak o kadar mutlu oluyorum...tüm ortaklara tekrardan başarılar diliyorum...
    keko kardeşim gap lı yükselişler konusunda bi yorumun olabilir mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    keko kardeşim gap lı yükselişler konusunda bi yorumun olabilir mi ?
    tahtacıya bağlıdır dostum..isterse teknikçilerin korkmasını sağlayacak bir boşluk olarak gösterir..isterse de hiç doldurulmayacak kaçış boşluğu olarak gösterir....tahtacının niyetine bağlı...yalnız kendim sadece temeline odaklandığım için o boşlukları hiç görmüyorum...doğru dürüst tekniğine de bakmıyorum...tekniğe bakmış olanlar son iki aylık baskıya dayanamayıp çoktan satmış olmaları lazım...zaten teknikle buraya kadar tutmak imkansızdır..

Sayfa 320/356 İlkİlk ... 220270310318319320321322330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •