Sayfa 274/356 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324 ... SonSon
Arama sonucu : 2846 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. Tiklagelsin tamamen atatp'nin mi olacak?
    Nedir bu hikaye. Konuya tam vakıf olamadı ne yazık ki kap'ları okumama rağmen.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Tiklagelsin tamamen atatp'nin mi olacak?
    Nedir bu hikaye. Konuya tam vakıf olamadı ne yazık ki kap'ları okumama rağmen.

şu anda atatpnin %100 ortaklığı olan atp gsyo nun %52 sinin bir kurumsal yatırımcıya satışı söz konusu....atp gsyo da ata expressin daha önce %1 ini almıştı daha sonra da %99 unu da aldı...tıkla gelsin ve tgcard ata expresse aittir...dolayısı ile atatp tıkle gelsin ve tgcardin %48 ine sahip oluyor...ben bu şekilde anladım...yalnız tıkla gelsin ve tgcard büyük beklentilerdir ve oralardan büyük gelirler gelmesini bekliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. green x ise tamamen atatp nindir...atatp zenia .trade soft ve konuk ağırlama teknolojileri ve uygulamaları da atatpnin bağlı şirketleridir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. ilgili kap haberleri şunlardır :

Şirketimizin bağlı ortaklığı olan ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Bağlı Ortaklık") Yönetim Kurulu'nun almış olduğu 10.11.2023 tarih ve 2023/8 sayılı karar uyarınca,

Bağlı Ortaklığın sürdürülebilir büyümeyi sağlamak, sermaye ve likit yapısını güçlendirmek, yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan yeni girişim sermayesi yatırımlarına finansman sağlamak ve 12.05.2022 tarihinde %1'ini satın aldığı ve eş zamanlı olarak kalan %99 payı satın almak için opsiyon edindiği Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin söz konusu opsiyon hakkını kullanmak amacıyla 25.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin 125.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde nitelikli yatırımcıya satış kapsamında 52.000.000.-TL'ye çıkarılmasına;
    Mevcut ortak ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş. açısından, yeni pay alma hakkının tamamen nitelikli yatırımcıya satış amacıyla usulüne uygun olarak kısıtlanmasına,
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun ihraç belgesi başvurusunu onaylaması halinde; sermaye artırımı dolayısıyla çıkarılacak beheri 1.-TL (Bir Türk Lirası) nominal değerli 27.000.000 adet (B) grubu payın nitelikli yatırımcıya satılmasına, nitelikli yatırımcının yapacağı 956.291.684.-TL'lik ödemenin 27.000.000.-TL'lik kısmının Sermaye Payı olarak, 929.291.684.-TL'lik kısmının da Emisyon Primi olarak Şirket hesaplarına aktarılmasına,
    Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına ve ilgili iş ve işlemlerin gereği gibi ifa edilmesine
    karar verilmiştir.

Bağlı Ortaklık'ın Sermaye Piyasası Kurulu'na yapacağı başvuru sürecindeki gelişmeler ile ilgili olarak yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1217139

Şirketimiz'in bağlı ortaklığı olan ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Bağlı Ortaklık") tarafından Bağlı Ortaklık paylarının sermaye artırım yolu ile nitelikli yatırımcıya satışına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'na yapılan başvuru 13.11.2023 tarihinde özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuştur.

Bağlı Ortaklık paylarının sermaye artırım yolu ile nitelikli yatırımcıya satışına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması amacıyla SPK'ya yapılmış olan 13.11.2023 tarihli başvurunun, SPK'nın i-SPK 48.12 (24/12/2020 tarih ve 78/1586 s.k.) sayılı İlke Kararı'nda belirtilen şekilde rakamsal olarak güncellenmesi;

Bağlı Ortaklık çıkarılmış sermayesinin 25.000.000.-TL'den 50.000.000-TL'ye çıkarılmasına;
    Bağlı Ortaklık çıkarılmış sermayesinin, SPK'nın uygunluk görüşü vermesi halinde 50.000.000.-TL'ye çıkarılmasından sonra, nitelikli yatırımcıya satılmak üzere tekrar 54.000.000.-TL'lik sermaye artışı yapılmasına ve Bağlı Ortaklık çıkarılmış sermayesinin 104.000.000.-TL'ye çıkarılmasına;
    Diğer bir deyişle sürdürülebilir büyümeyi sağlamak, sermaye ve likit yapısını güçlendirmek, yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan yeni girişim sermayesi yatırımlarına finansman sağlamak ve 12.05.2022 tarihinde Bağlı Ortaklık'ın %1'ini satın aldığı ve eş zamanlı olarak kalan %99 payı satın almak için opsiyon edindiği Ata Express Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin % 99'una tekabül eden payına ilişkin olarak söz konusu opsiyon hakkını kullanmak amacıyla Bağlı Ortaklık'ın çıkarılmış sermayesinin 125.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde nitelikli yatırımcıya satış kapsamında 104.000.000.-TL'ye çıkarılmasına; mevcut ortak ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş. açısından, yeni pay alma hakkının tamamen nitelikli yatırımcıya satış amacıyla usulüne uygun olarak kısıtlanmasına, SPK'nın ihraç belgesi başvurusunu onaylaması halinde; sermaye artırımı dolayısıyla çıkarılacak beheri 1.-TL nominal değerli 54.000.000 adet (B) grubu payın nitelikli yatırımcıya satılmasına, nitelikli yatırımcının yapacağı 956.291.684.-TL'lik ödemenin 54.000.000.-TL'lik kısmının Sermaye Payı olarak, 902.291.684.-TL'lik kısmının da Emisyon Primi olarak Şirket hesaplarına aktarılmasına karar verildiğini,

Şirketimiz'in 10.11.2023 ve 13.11.2023 tarihinde yayınlamış olduğu özel durum açıklamaları kapsamında planlanan iş ve işlemler bakımından herhangi bir esaslı değişiklik olmadığını, planlanan ilk sermaye artışının, SPK'nın, i-SPK 48.12 (24/12/2020 tarih ve 78/1586 s.k.) sayılı İlke Kararı'nda belirtilen şekilde yerine getirilmesi amacıyla yapıldığını,

kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1223199

5. brüt yasağımız da bitse de rahatlasak...brüt yasağı olduğu sürece işlem hacmi düşüyor...almak isteyenler kademelerde lot olmayınca alamıyor...satmak isteyenler de aynı şekilde satamıyor...spk resmen tatsız tuzsuz bir tahtaya çeviriyor tahtaları...

6. milyar dolarlık işleri yapmaya başla sonrasında da gel 100 tl lerde sürün.... benim gibi kekolar bu numaraları yemez...keko olmak için yıllarımı verdim....tahtadaki bu numaraları yiyenlere de saygım var...bakalım zaman kimi haklı çıkaracak ?? sabır sabır sabır...

7. https://twitter.com/memetsimsek/stat...-T6a8Y7yg&s=19

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Sn. Dr. Fatih Birol'u @fbirol Bakanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk.

İş dünyamızın önde gelen temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda; küresel enerji piyasalarındaki son eğilimleri, yenilenebilir ve temiz enerjide Çin'in artan ağırlığını, COP28'de çizilen çerçeveyi ve Avrupa Birliği'nin Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması gibi temel konuları derinlemesine tartışma fırsatı bulduk.

Enerji alanındaki paradigma değişimlerine hazır olmayı çok önemsiyoruz. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjide oldukça büyük bir potansiyelimiz var. Bu potansiyelimizi en iyi şekilde kullanarak enerjide dışa bağımlılığımızı azaltıyor ve arz güvenliğimizi güçlendiriyoruz. Türkiye'nin bu alanda rekabet gücünü artırmayı ve 2053 yılında net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyoruz.

Orta Vadeli Programımızda, makrofinansal istikrarı sağlamanın yanında yapısal dönüşüme de büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede mali disiplinin tesisi ile oluşturacağımız alan, yeşil ve dijital dönüşümde hedeflerimize ulaşmamızı kolaylaştıracak."

----‐------------------------

https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaber...gecirdi/684535
    Türkiye'nin 'ilk' dijital yeşil enerji pazarı olan GreenX, sektörün dijital dönüşümüne yenilikçi platformuyla öncülük ediyor.

GreenX, şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine güvenli ve kolay bir şekilde ulaşma imkanı sunuyor. 'Green' ismi yeşil bir geleceği ifade ederken, 'X' ise Exchange/ Borsa'dan geliyor ve pazar yerini temsil ediyor.

"Yeşil enerji sertifika ticareti zincirinde önemli bir değer oluşturduğumuzu düşünüyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, enerji sektöründe yaşanan dijital dönüşümün önemine dikkati çekerek, Türkiye'deki enerji sektörünün gün geçtikçe büyüyen bir ihtiyacını, GreenX platformuyla karşıladıklarını belirtti."
    Son düzenleme : White Knight; 26-12-2023 saat: 17:24.

8. Eyvallah @keko kardeş bilgilendirme için.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 274/356 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •