Sayfa 222/356 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon
Arama sonucu : 2846 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. Yukarıda bir ortak paylaşmış komisyon oranlarını uzun yıllardır iş bankası üzerinden işlem yapıyorum.Ha çok fazla al sat yapan birisi değilim.Banka ile görüşeyim diyorum komisyon oranlarında bir iyileşme yapmaları yönünde. Yoksa hesabımı başka bankaya çekeceğim minvalinde. Sizce karşılık bulur mu? Allah var bankanın komisyonu kaç ondanda bi haberim.

2. Selamlar

Son durumda ata express satın almasının gelir tablosuna etkisi olur mu arastırmaktayım

Eskiden 1% pay 8 milyon tl üzeri rakamdan yatırım faaliyetlerinden kar üzerinden degerleme usulü net kara etkiliyordu. Son satın almayla 48% pay oranı toplam 1.56 mlyr tl üzerinden bakıldıgında yaklasık 750mn tl ek yatırım geliri yazması gerekmez mi?

Aynı sekilde nitelikli satısı sonrası 260mn tl kazancın yatırım faaliyetlerinden gelir kaleminde olması gerekmiyor mu?

Bu durumda operasyonel faaliyerlerden net gelir 300mn tl ve tek seferlik yaklasık 1 milyar yatırım faaliyeti geliri yazması beklenmez mi?

En kötü ihtimalde özkaynak degerlemesiyle ilgili satırda kar yazmalı kanaatindeyim.

Konuya hakim arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Yukarıda bir ortak paylaşmış komisyon oranlarını uzun yıllardır iş bankası üzerinden işlem yapıyorum.Ha çok fazla al sat yapan birisi değilim.Banka ile görüşeyim diyorum komisyon oranlarında bir iyileşme yapmaları yönünde. Yoksa hesabımı başka bankaya çekeceğim minvalinde. Sizce karşılık bulur mu? Allah var bankanın komisyonu kaç ondanda bi haberim.
    Muhtemelen 1000'de 2 ile işlem yapıyorsunuzdur.
    Bankalardan en iyi ihtimalle 10000'de 5 alırsınız diye düşünüyorum ama az işlem hacmi ile onu vermezler muhtemelen...
    1000'de 1 e düşürebiliyorlar genelde

4.  Alıntı Originally Posted by Saygı Yazıyı Oku
    Muhtemelen 1000'de 2 ile işlem yapıyorsunuzdur.
    Bankalardan en iyi ihtimalle 10000'de 5 alırsınız diye düşünüyorum ama az işlem hacmi ile onu vermezler muhtemelen...
    1000'de 1 e düşürebiliyorlar genelde
    Çok teşekkür ederim sn.Saygı. Yakın bir arkadaş aklıma soktu açıkçası bankadaki mevcut yatırım hesabım kaynaklı bankam ile konuşmamı tavsiye etmesi üzerine birde forumdan fikir almak istemistim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

6. Bereketli bir hafta olması dileğiyle, tüm ortaklara selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by aaron Yazıyı Oku
    Selamlar

Son durumda ata express satın almasının gelir tablosuna etkisi olur mu arastırmaktayım

Eskiden 1% pay 8 milyon tl üzeri rakamdan yatırım faaliyetlerinden kar üzerinden degerleme usulü net kara etkiliyordu. Son satın almayla 48% pay oranı toplam 1.56 mlyr tl üzerinden bakıldıgında yaklasık 750mn tl ek yatırım geliri yazması gerekmez mi?

Aynı sekilde nitelikli satısı sonrası 260mn tl kazancın yatırım faaliyetlerinden gelir kaleminde olması gerekmiyor mu?

Bu durumda operasyonel faaliyerlerden net gelir 300mn tl ve tek seferlik yaklasık 1 milyar yatırım faaliyeti geliri yazması beklenmez mi?

En kötü ihtimalde özkaynak degerlemesiyle ilgili satırda kar yazmalı kanaatindeyim.

Konuya hakim arkadaslar cevaplarsa sevinirim.
    mantık olarak baktığımızda bunların hepsinin senin dediğin gibi olması lazım..yalnız bu tür muhasebesel konulara çok da hakim olduğumu söyleyemem...patron zaten 260 milyon karın bilançolara kar olarak yansıyacağını söyledi...sattığı tıkla gelsinden de kar ettiği için öz kaynakları yükselecek...mevsimsellik olarak zaten yazılımlar son çeyrekte en iyi bilançolarını yolluyorlardı...

tıkla gelsinin satışı ile birlikte çok çarpıcı bir bilanço geleceği görülüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 222/356 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •