Sayfa 12/20 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 160 madde; 89 - 96 arası.

Konu: BASGZ Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    4 gün de 45 milyon hisse satacan 13.5 tl ortalama ile 600 milyon tl satış bu işler taşeronsuz olmaz..

9 kasım da açıga satış yasakla Brüt takas nerde 14 gündür hisse taban tavan oynaklık bittimi..

Fiyat istikrar hisseler bitti 45 milyon adet...

10 aralıkta 180 gün satmama tahaüüt bitiyor...
    Daha önceki gün 8.500 bin lot cuk satmışlar.

2. 23.11.2021 tarihinde Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin payları ile ilgili olarak ortalama 11,34 TL fiyattan
    18.379.895 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Başkent Doğalgaz Dağıtım
    Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 23.11.2021 tarihi itibariyle % 79,77 seviyesine
    gerilemiştir. Satışa konu hisseler, Şirketimizce “Fiyat İstikrarı İşlemleri” kapsamında halka arzdan sonra piyasadan alınan 45.754.895 TL
    toplam nominal değerli hissenin bir kısmıdır. Bu işlemle birlikte, “Fiyat İstikrarı İşlemleri” kapsamında, halka arz sonrası piyasadan
    alınan 45.754.895 TL nominal değerli hisselerin tamamı satılmıştır. Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin pay
    halka arzına ilişkin İzahname’nin 27.3.c maddesi ile Şirketimiz, Pay Tebliği’nin 8’inci maddesinin emredici hükmü uyarınca; halka arz
    edilen payların borsada işlem görmesinden itibaren bir yıl süreyle, Şirket’te sahip olduğu payları, halka arz fiyatının altındaki bir
    fiyattan borsada satmayacağı, söz konusu payların halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi
    bir işleme tabi tutulmayacağı ve borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanların bu sınırlamaya tabi olacağı ve
    satmama taahhüdü ile ilgili olarak SPKn, SPK’nın İzahname ve İhraç Belgesi Tebliği, Pay Tebliği ve Satış Tebliği ile diğer ilgili sermaye
    piyasası mevzuatında bulunan ilgili hükümlere uygun olarak hareket edeceğini taahhüt etmiştir

Bu açıklamaya göre sattıklarımız satacaklarımızın teminatıdır mı diyorlar acaba?

3. Birde bu torunlar enerji BASGZ ni %25 ini arz etmemişlermiydi.
    Eger ellerinde %79 hisse varsa daha satacakları ardan kalan hisse olmalı
    yanlışmı düşünüyorum?

4.  Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    Birde bu torunlar enerji BASGZ ni %25 ini arz etmemişlermiydi.
    Eger ellerinde %79 hisse varsa daha satacakları ardan kalan hisse olmalı
    yanlışmı düşünüyorum?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/940499

bu iki firmada halka arz dan aldı 10 aralık 2021 de satmama hakları bitiyor

hisse uzun süredir düşüşte ve bugün itibarıyla da hala aşırı satış bölgesinde bulunuyor. ancak 9 aylık bilançosu her ne kadar denetimli bir bilanço değilse de, şirketin kasasında net 173.672.872 tl bulunuyor. finansal yatırımlar kısmında ise 2.311.789.816 tl gösterilmiş. nedir bu finansal yatırımlar diye dipnotları incelediğimde ise vadeli mevduat olarak görünüyor.

hissedeki fiyat hareketlerinin incelenmeye ihtiyacı var.

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

halka arz olduğu gün (11.haziran.2021) 9.67 değerle günü kapatmıştı. en yüksek değerini (38.66) gördüğü 02.11.2021 tarihinde başlayan satışların devam etmesiyle basgz 11.77 lere kadar gerilemiş durumda . önceki güne/günlere göre satışların azalmış olmasını olumlu buluyorum.

aşağıdaki grafik 34 ve 21 günlük linear regression trendline kanallarını göstermektedir. hisse aşırı satış bölgesinden kurtulduğunda yukarı yönlü sert hareketler görülebilir. yeşil çizgi hissenin gördüğü en yüksek değeri, kırmızı çizgi ilk işlem günü kapanışını, mavi çizgi bugünkü 11.77 kapanış değerini göstermektedir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

seans sonunda göndermeyi düşündüğüm grafiği şimdi gönderiyorum. bir çok yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmış olan basgz nihayet yukarı yönlü dönmek üzere gibi duruyor.

fibonacci 21 günlük alınmıştır. sebebine gelince hissenin en yüksek değerini gördüğü günden bu güne 21 geçmiştir.

8. Mevsilsellik te var,kış geliyor,ister istemez bilancoyu etkiler,çok yükseklerden alanlar var bu hisseyi,inşallah zararlarını cikartirlar

Sayfa 12/20 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •