Sayfa 17/24 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
Arama sonucu : 192 madde; 129 - 136 arası.

Konu: UNLU - Ünlü Yatırım Holding A.Ş.

Bu hafta ünlü holding e-mail attım bir yıldır yatirimciniza hiç para kazandirmadiniz bir de siz portföy yöneticisi siniz diye size niye para yaptırayım diye

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 06.07.2022 tarihinde aldığı karar ile; Şirketimizce Bilişim Vadisi Teknoloji Geliştirme Alanı'nın ('Teknopark') Vadi İstanbul Kampüsünde yerleşik olmak üzere, finansal teknolojiler, bilişim ve yazılım alanları başta olmak üzere araştırma, geliştirme ve danışmanlık konularında faaliyet göstermek amacıyla 1.000.000 - TL tutarında bir sermaye ile "Ünlü Teknoloji Hizmetleri A.Ş." unvanıyla yeni bir şirket kurulmasına, kuruluş sermayesinin tamamının Şirketimiz tarafından nakden ödenmesine, şirket kuruluşuna ilişkin gerekli başvuruların yapılması, yasal izinlerin alınması ve diğer tüm işlemlerin yerine getirilmesi için Şirket'in İcra Kuruluna yetki verilmesine karar verilmiştir.

Halka arzlarda 2021 den bu yana kaybettiren tek arz olarak bu gurur Unluye ait.The one and only

*Ünlü Yatırım Holding'in vergi dairesine sunduğu tabloda 2022 yılı 6 aylık dönem net karı 49.873.961 TL

Bir aracı kurumun kendi hissesini boyle sahipsiz birakmasi anormal bir durum .2021 deki halka arzlardan tek kaybettiren.Ilginc olan borsa 140 bin iken 7 lira olan hisse su an borsa katlamısken o rakama gelemiyor ve aracı kurumların kazancı islem hacmine bagli komisyon .Gecen seneye gore komisyon gelirleri de katlanması gerekirken Aristo mantıgına ters giden hisse
    YTD

6. İlk çeyrekte Vergi Dairesine bildirilen kâr tablosunu aradım taradım hiçbir kap bildirisinde göremedim. Ama ne hikmetse 2.çeyrek bildirisini dün attılar. Üstelik bugün önemli desteğinin altında kapattı. Yarında kapanışa 1 saat kalana kadar nötr veya eksi gösterip kapanışa yakın atak yaparmı diye düşünüyorum. (Bunu Konsolide iyi gelecek varsayarak söylüyorum).. Bu tahtada her türlü çakallığa ve dansözlüğe hazırlıklı olmalısınız, şuna enin olun ki, Ünlü benim gözümde piyasanın en kurnaz, en öngörülemez, en çakal ve en güçlü aracı kurumlarından biridir. Önemli ölçüde yabancı müşteriye sahiptir, yurtdışı müşterilerinin ve fonlarının Gedik ve Akbank la beraber en çok tercih ettiği yerli aracı kurumdur. Halka arzında aracılık yaptığı birçok şirket (Ülker, Gözde, Akfgy, Sokm, geçmişte Akfen Holding vs...) hep çok sabır ve sinir zorlayan hisseler olmuştur. O yüzden bu hissedeyken hiçbir fiyatlamaya ve olağanüstü şeylere şaşırmamaya alışın derim. Açıkçası Eşek gibi daha 2-3 sene bu fiyatlarda da yatabilir, aklınızın almayacağı fiyatlarda gidebilir. En önemlisi teknik ve takas okumayı unutun. "Ben artık Borsa'dan, sık işlem yapmaktan yoruldum, arsa gibi alır kenara atar hayatıma devam ederim, sadece arada kap haberlerini takip edip 1-2 sene sonra gelir fiyata şöyle bir bakarım" diyenler için tam yerinde bir hissedir. 2 yıl sonra dönüp baktığınızda aynı fiyatlarda olmasıyla 4-5 kat primli olması olasılığı %50-%50 dir. O derece bilinmez, öngörülemez flu bir kurumdur haberiniz olsun. (Dip Not: Engin Yeşil'den sonra Finans ve Ekonomi bilgisi en üst düzeyde olan 2. Şirket sahibidir Mahmut Ünlü) Çok zor tahtadır bilginiz olsun

F5321 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Ünsüz Düşünür; 19-08-2022 saat: 02:38.

7. Peki bu riske ve zorluğa rağmen ben neden bu hissedeyim??? Çünkü 12 yıldır düzenli ve sürekli olarak Borsanın içinde yer aldım ve sürekli işlem yapmaktan artık yoruldum. Her daim doğru hisseleri buldum fakat satış konusunda biraz özürlüyüm. Sasa, Hekts, Krdmd, Bossa, Polho, Gübrf vs... ve sayısız onlarca hisseyi hep doğru fiyatlardan ve doğru zamanda aldım ama hiçbir zaman hakkı olan fiyatlardan satamadım ve artık pes ettim. Şimdi buradayım, lotları aldım kenara attım, bu sefer yeminliyim 1-2 belki 3 sene fiyatla ilgilenmeyecrğim. Sadece Bedelli Sermaye Artırımı olursa olayı kaçırmamak için Kap haberlerini arada takip edeceğim. Hayat devam ederken Borsa ya saplanıp kalmak enayiliktir. Sizde şunu Unutmayın Borsa'da zengin olanlar hep kenardaki hisselerini ve Borsayı unutanlar olmuştur

F5321 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 17/24 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •