Sayfa 5/81 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
Arama sonucu : 643 madde; 33 - 40 arası.

Konu: XU030_endeksi

açıklanacak (müjde) geciktirilerek ballandırılmak isteniyor ama, sanıyorum moodys açıklaması daha etkili olacak. müjde nin içeriği az çok belli çünkü...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

bu bitkoin lerin hangisi daha çok rağbet görüyor, neye göre alınıp neye göre satılıyorsa bunlarında vadeleri varmı diye merak ettim. aynı benim varant lar gibi her yer koin dolu... alıp satmak istediğimden değilde merak işte değilse ben borsada hayatta kargadan (VARANT) başka kuş tanımam.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

3.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    bu bitkoin lerin hangisi daha çok rağbet görüyor, neye göre alınıp neye göre satılıyorsa bunlarında vadeleri varmı diye merak ettim. aynı benim varant lar gibi her yer koin dolu... alıp satmak istediğimden değilde merak işte değilse ben borsada hayatta kargadan (VARANT) başka kuş tanımam.
    Warant yapacağıonıza BIST'te opsiyon işlemi yapın daha anlamlı...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

4. Yurt dışı piyasalardan oldukça koptuk ve ters korele olduk son 2,5 ayda.
    CB'nin müjdesinden zaten bir şey beklenmiyordu... Tahminim gece seansında epeyce mal aldılar duygusala bağlayıp short açmak isteyenlerden...

USDTRY yönünü aşağı çevirdi biz kapandıktan sonra ama vadeli dediğim gibi siyasi görüş nedeniyle duygusala bağlayan arkadaşlardan daha fazla mal alabilmek için yukarı yapmadı/yapamadı/yaptırılmak istenmedi tahminim.

Bende matriks yok, ama işlemlerin yönü ve şiddeti babaların epeyce long kontrat pozisyonu açtığını çağrıştırıyor...

Yeterince mallanmışlarsa ki, (1,5 aydır borsada sürekli yabancı alımları gözlemliyorduk zaten ve abuk sabuk fiyatlara gitmiş hisselerden çıkarak da endekste ağırlığı olan, temel olarak çok ucuz kalmış hisselere de giriş yaptıklarını düşünüyorum ve örneğin Ereğli satıp, banka hisselerinde alım yapmaları yabancı alışlarında bu gün için para girişi gibi görünmese de 3 ay öncesine göre çok ciddi para girişi olduğu anlamına gelir... vb.) hissettirmeden çok ciddi alımlar yaptıklarını düşünüyorum, bu hafta çok ciddi ve sert hareketler görebiliriz son 10 günde Brezilya'da olduğu gibi... Hayırlısı bakalım, göreceğiz...

Asla yatırım tavsiyesi olamaz... Akıl pazarda satışa çıkmış, herkes kendi aklını satın almış... O misal, herkes aklını kullanmalı.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Warant yapacağıonıza BIST'te opsiyon işlemi yapın daha anlamlı...
    varant yapmayacağım, yıllardır zaten varanttayım. ayrıca xu30 endeksinide 30 varantlarına göre yazıyordum onun için 30 endeksinin sadece adını kullanıyorum..

xu030__ aslında bakmam böyle şeylerede piyasanın anlayacağı dilde olsun diye önce kaba olarak kolon ları döşeyim istedim

1502.49

1521.16

1522.18

1527.97__ kapanış

1531.12

1534.57

1555.96

oraya giderse, buraya gelirse, hikaye işler... al işte kontağı açtığında nereye gidecekse görürsün

sabah erken saatlerde çok sert aldılar. bunun sert düzeltmeside gelebilir... alımlar çok olumlu ama göstererek devam edeceklerini düşünmüyorum

olumlu bir habermi düşecek, yoksa düştüde benimmi haberim yok. hiç ayağını gazdan çekmiyorlar

Sayfa 5/81 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •