Special Days Image
Sayfa 26/74 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
Arama sonucu : 586 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

1.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Merhaba
    IZB (stanbul-portfoy-birinci-fon-sepeti-serbest-fon) hakkında bir şey sormak istiyorum. Fon izahnamesinde performans primi 0 olarak gözüküyor ama içerdiği fonlar ( istanbul portföy serbest fonları oldugu için) , satım durumunda yine de içerdiği fonların performans primi düştükten sonra mı hesaba geçiyor...misal 100 TL IZB alıp, 1 ay sonra 120 TL oldu diyelim..satım yapılırsa direk 120 TL mi hesaba geçer yoksa içindeki fonların durumuna göre her fondan ayrı bir performans primi kesilir mi ?
    Performans primi kesilmez diye biliyorum. Yarin satilacak benden o zaman kesin bilgi verebilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Performans primi kesilmez diye biliyorum. Yarin satilacak benden o zaman kesin bilgi verebilirim.
    Merhaba
    Açıkçası kesilmiyorsa çok saçma olmaz mı, normalde o fonları istanbul yatırımdan alabilen bir yatırımcı %20 performans kesintisine ugrarken; dışardan TEFAŞ dan sepet içinde alabilen birisinden kesinti olmaz ise herkes fon sepeti alır

Açıkçası FYA/IAR/IAF/IIP ve IIS fonlarını güzel bir sepette TEFAŞ dan almak otomatik %20 daha kazançlı ise; mantıgı anlayamadım

3.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Merhaba
    Açıkçası kesilmiyorsa çok saçma olmaz mı, normalde o fonları istanbul yatırımdan alabilen bir yatırımcı %20 performans kesintisine ugrarken; dışardan TEFAŞ dan sepet içinde alabilen birisinden kesinti olmaz ise herkes fon sepeti alır

Açıkçası FYA/IAR/IAF/IIP ve IIS fonlarını güzel bir sepette TEFAŞ dan almak otomatik %20 daha kazançlı ise; mantıgı anlayamadım
    IZB satis gerceklesti sadece %10 stopaj kesildi. Her persembe gunu IZB fon fiyatini hesaplarken performans primini fon fiyatina yedirebilirler ama sanmiyorum. Performans ucreti olsa izahnamede yazardi oyle bir ibare yok. O yuzden IZB fonuna yatirim yapmak avantajli bence.

Dediklerinize katki da bulunamayacagim ancak ilk talep min 50bin adet onu goz onune aliniz...

Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Merhaba
    IZB (stanbul-portfoy-birinci-fon-sepeti-serbest-fon) hakkında bir şey sormak istiyorum. Fon izahnamesinde performans primi 0 olarak gözüküyor ama içerdiği fonlar ( istanbul portföy serbest fonları oldugu için) , satım durumunda yine de içerdiği fonların performans primi düştükten sonra mı hesaba geçiyor...misal 100 TL IZB alıp, 1 ay sonra 120 TL oldu diyelim..satım yapılırsa direk 120 TL mi hesaba geçer yoksa içindeki fonların durumuna göre her fondan ayrı bir performans primi kesilir mi ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. Vakit bulursam son bir haftalık fon performansı ile sepetin ortalama fon performansına bakacağım eğer aynı ise dediğinizde katılıyorum ama bir ara baktığımda sepetteki fonların ortalaması %8 iken fon %5 getirmişti demekki bir şekilde birebir tutmuyor getiriler.. Aslında en güzeli arayıp sorma onlara

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    IZB satis gerceklesti sadece %10 stopaj kesildi. Her persembe gunu IZB fon fiyatini hesaplarken performans primini fon fiyatina yedirebilirler ama sanmiyorum. Performans ucreti olsa izahnamede yazardi oyle bir ibare yok. O yuzden IZB fonuna yatirim yapmak avantajli bence.

6. HMK elinde olan var mı?

HMC mi dediniz........

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    HMK elinde olan var mı?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    HMC mi dediniz........
    hayır HMK:HEDEF PORTFÖY EGE HİSSE SENEDİ SERBEST FON(HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    Bu fon elinde olan var mı?

Sayfa 26/74 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •