Sayfa 3/73 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 581 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

1.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Serbest Fonlarda (SF) işlem görüp görmedikleri yani herkese açık olup olmadığı önemli. Fonları tek tek incelerken Fon detay analizinde Fon Profili kısmında TEFAS İşlem Durumuna bakmanız lazım. Tek tek fonlara bakmak yerine ise TEFAS ana sayfasının en alt kısmında işlem gören fonlar link'i var. Buraya girip Excel'e aktararak alım/satım'a açık tüm fonları toplu olarak indirebilirsiniz. Ne yazık ki belirttiğiniz fonların çoğu özel SF ve işlem görmüyor.
    "İşlem görmüyor" ifadesini TEFAS da işlem görmüyor olarak algılıyorum. Yani bankanızdan bu fonu alamazsınız. Ancak fonu yöneten kurumda hesap açtırarak fonu alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun için fonun isminde "özel" kelimesinin geçmemesi yeterli olmalı.

2. Evet sayin Nida sizin de dediginiz gibi TEFAS'a açik olup alabilecegimiz iyi fon sayisi çok da fazla değil. Gerek TL gerek döviz bazli en iyi fonlardan bir liste yapacak olsak sanirim en iyileri GZM, GZN, İCZ, EUZ gibi fonlar olacak. Baska da kayda deger fon yok gibi sanki

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Evet sayin Nida sizin de dediginiz gibi TEFAS'a açik olup alabilecegimiz iyi fon sayisi çok da fazla değil. Gerek TL gerek döviz bazli en iyi fonlardan bir liste yapacak olsak sanirim en iyileri GZM, GZN, İCZ, EUZ gibi fonlar olacak. Baska da kayda deger fon yok gibi sanki

teb kullanıyorum ,bu fonları hepsi alınabiliyor ,serbest fon beyan kabul et diyor

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    teb kullanıyorum ,bu fonları hepsi alınabiliyor ,serbest fon beyan kabul et diyor
    Eğer nitelikli yatirimciysaniz bu fonlari rahatlikla alabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Eğer nitelikli yatirimciysaniz bu fonlari rahatlikla alabilirsiniz.

inceleyecegim.teşk

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hatanız olmasın, teb şubeye giderek nitelikli yatırımcı beyanında bulunmanızı şart koşuyor. İlk ekranda tüm serbest fonları seçtiriyor, ancak ilerlediğinizde eğer nitelikli olarak kaydınız yoksa işlem yarıda kalıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    "İşlem görmüyor" ifadesini TEFAS da işlem görmüyor olarak algılıyorum. Yani bankanızdan bu fonu alamazsınız. Ancak fonu yöneten kurumda hesap açtırarak fonu alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun için fonun isminde "özel" kelimesinin geçmemesi yeterli olmalı.
    hepsi gecerli degil. is bankasi ozelde nitelikli yatirimci olarak is portfoydeki ozel fonlari alamiyorum. bazi fonlar hakikaten kisilere/yatirim gruplarina ozel.

8.  Alıntı Originally Posted by mikesu Yazıyı Oku
    hepsi gecerli degil. is bankasi ozelde nitelikli yatirimci olarak is portfoydeki ozel fonlari alamiyorum. bazi fonlar hakikaten kisilere/yatirim gruplarina ozel.
    Haklısınız, onu ifade ediyorum. isminde "özel" ibaresi bulunan fonlar bazı kişilere özel kurulmuştur. Onları alamayız. Ancak isminde "özel" kelimesi geçmeyen, tefas da işlem görmeye, iş portföydeki diğer serbest fonları almanıza bir engel olmamalı diye düşünüyorum.

Sayfa 3/73 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •