Sayfa 1/69 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 586 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

Serbest Yatırım Fonları I

Merhaba,
    Bu konuda serbest yatırım fonlarını detaylı olarak konuşalım.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Benim başarılı bulduğum serbest fon TPP.
    Oldukça stabil gidiyor.
    Fazla zarar etmezken aşırı karda yok.
    Mevduatı yer yer üçe katlıyor.
    Sıkıntı:
    1. Nitelikli yatırımcı olmak
    2. En az 100000 adet almak.
    3. Giriş ve çıkışların belli günlerde yapılması.
    Yatırım tavsiyesi değildir, fonu hiç almadım.

3.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Benim başarılı bulduğum serbest fon TPP.
    Oldukça stabil gidiyor.
    Fazla zarar etmezken aşırı karda yok.
    Mevduatı yer yer üçe katlıyor.
    Sıkıntı:
    1. Nitelikli yatırımcı olmak
    2. En az 100000 adet almak.
    3. Giriş ve çıkışların belli günlerde yapılması.
    Yatırım tavsiyesi değildir, fonu hiç almadım.
    Sevgili Market Soul, ne yazık ki TPP fon işlem görmüyor. Alım/Satıma kapalı.

Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Evet doğru orada hesap açtırmak gerekiyormuş.

TPP Teb Portföy Üçüncü Serbest Döviz Fon

Bu fon serbest fon olup aynı zamanda kapalı uçlu fondur. Yani fonun vadeli bulunmaktadır. Fonun vadesi 1 Nisan 2022’dir. Fonu, vade sonuna kadar tuttuğunuzda vade sonunda bugünden belirlenmiş olan oranınızı alırsınız. Ancak vade arasında çıkmak isterseniz %3 erken çıkış komisyonu bulunmaktadır. (içeriğinde eurobond bulunduğu için sürekli çıkış olursa geride kalan yatırımcının getirisinin etkilenmemesi için bu komisyon vardır. )

Fon %80 devamlı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikalarından oluşmaktadır. Bugünkü vergi kanununa göre %10 stopaja tabiidir. Beyan etme yükümlülüğü yoktur. Vadeli mevduat müşterilerinin girişini yaptığı fondur. Şu anda %2,50 vadeli mevduat eşleniği getirisi ile çıkması planlanmaktadır.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    TPP Teb Portföy Üçüncü Serbest Döviz Fon

Bu fon serbest fon olup aynı zamanda kapalı uçlu fondur. Yani fonun vadeli bulunmaktadır. Fonun vadesi 1 Nisan 2022’dir. Fonu, vade sonuna kadar tuttuğunuzda vade sonunda bugünden belirlenmiş olan oranınızı alırsınız. Ancak vade arasında çıkmak isterseniz %3 erken çıkış komisyonu bulunmaktadır. (içeriğinde eurobond bulunduğu için sürekli çıkış olursa geride kalan yatırımcının getirisinin etkilenmemesi için bu komisyon vardır. )

Fon %80 devamlı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikalarından oluşmaktadır. Bugünkü vergi kanununa göre %10 stopaja tabiidir. Beyan etme yükümlülüğü yoktur. Vadeli mevduat müşterilerinin girişini yaptığı fondur. Şu anda %2,50 vadeli mevduat eşleniği getirisi ile çıkması planlanmaktadır.
    6.4.Satım Bedellerinin Ödenme Esasları Talimat gününde BIST Pay Piyasası açık olmak koşuluyla, katılma payı bedelleri; iade talimatının, her haftanın son iş günü saat 12:30’a kadar verilmesi halinde, talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden hesaplama gününü takip eden üçüncüiş gününde yatırımcılara ödenir.

TPJ-TEB PORTFÖY BİRİNCİ SERBEST (DÖVİZ) FON

Fon , %80 devamlı olarak Hazine Müsteşarlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikalı ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarından oluşur.

Fonun herhangi bir vadesi bulunmamakta olup dilediğiniz zaman giriş çıkışını yapabilirsiniz . Ancaak valörlü fon olduğu için aynı gün hesaba geçmemekte 3 işgünü sonra hesaba geçmektedir (içeriğinde eurobond oldupu için)

8.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    TEB internet şubede alım-satıma açık görünüyor. Sadece yazıldığı gibi alım-satım için hem miktar limiti hem haftalık tek gün işlem limiti bulunuyor.

Sayfa 1/69 1231151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •