Sayfa 1/20 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 158 madde; 1 - 8 arası.

Konu: MEDTR - Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

MEDTR - Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. hayırlı olsun

3. 28tl fiyatla oransal dağıtım yapılacakmış
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun
    İnşallah yeni bir başlangıç olur arzlar için

4. 23 02. 2018 hurriyey gaz.KEMOTEAPI ILACI SATAN 6 FIRMAYA SORUSTURMA HABERI VAR. DETAY HABERDE... BOYLE BIR SEY VAR.. ASLA YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR...

5. 2020 ve 2021/1 finansal tabloları uyumlu.
    Satışların yarısı ihracat.
    2020/1 dönem karı 4 milyon, 2021/1 dönem karı 11,5 milyon. Karını da artırmış görünüyor.
    Genel kurul yapılmış, 2020 karıyla ilgili bir karar alınmamış. İlk çeyrek finansal tablolarında geçmiş yıl karlarına aktarılmış.
    Kayıtlı sermaye tavanı 135 milyon. Halka arz ile 34 milyonluk sermayesi olacak.
    Borçlar için yapılan açıklamada, "hammaddeye ulaşmak zor olduğundan borçlanma yoluyla stoklandığı için artış olmuştur" denilmiş.
    Son dönemde halka arz edilen şirketler arasında finansal tabloları incelendiğinde katılmak mantıklı gibi duruyor. YTD

Meditera halka arz ediliyor
    Tıbbi malzeme sektörünün öncü şirketlerinden Meditera, hisselerinin yüzde 20,59 unu halka arz etmek üzere SPK dan onay aldı. Gedik Yatırım liderliğinde yürütülen halka arz sürecinde talep toplama tarihleri 23-24-25 Haziran, fiyat ise 28 TL olarak belirlendi. Meditera, halka arzdan gelen kaynak ile Ar-Ge yatırımlarını geliştirmeyi, uluslararası patentli ürünleri ile dünyadaki marka bilinirliğini artırarak pazar payını büyütmeyi ve yurt dışı/yurt içi yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyor.

Meditera, 2020 de bir önceki yıla göre net kârını %122,4 oranında artırarak ciro bazında da büyümesini sürdürdü. Üretim, İzmir Tire de 41 bin metrekare alan içerisinde bulunan üretim merkezi ve Meksika da faaliyette olan fabrika ile devam ediyor.

80 ülkede 100 den fazla müşteriye ihracat gerçekleştiren Meditera, anestezi ve yoğun bakım solunum devreleri üretiminde, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri kurulumunda, işletilmesinde ve projelendirilmesinde, infüzyon pompa ve setleri distribütörlüğü, üretimi ve teknik servisinde, biyosidal ürün üretiminde faaliyet gösteriyor.

7. Halka arzı sadece Gedik yatırımmı yapacak diğer aracı kurumlar halka arzda yok mu

8.  Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Halka arzı sadece Gedik yatırımmı yapacak diğer aracı kurumlar halka arzda yok mu
    Var, vakıfbank, halkbank birkaç bankadan daha talepte bulunulabiliyor.

Sayfa 1/20 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •