Special Days Image
Sayfa 17/20 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
Arama sonucu : 158 madde; 129 - 136 arası.

Konu: MEDTR - Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Pıcc bir speği var.

2.  Alıntı Originally Posted by Rick Guerin Yazıyı Oku
    Acadian Asset Management LLC invests on behalf of pension funds, endowments, governments, foundations and other institutional investors, with US$90.5 billion in assets under management globally, as of June 30, 2022. The firm uses an innovative array of disciplined, systematic investment techniques across stock-specific, macro, and peer forecasting models. Acadian offers systematic macro, ESG, equity alternatives, managed volatility, and long-only strategies, including emerging markets, small-cap, and international equity. Acadian has affiliated offices in London, Sydney, and Singapore.

Hsbc nin ardından has bıyıksız orjinal yabancıların hisseye göz kırpmaları sevindirici. Adamlar 90 milyar dolar yönetiyor ve uzun vadadeli stratejiler benimsediklerini ifade ediyorlar. Yanlışlıkla osururken tuşa bassalar şirketi köküyle alırlar. Bizim yerli fon yöneticileride bu sünnetsizlere mal verip kar elde ettik diye seviniyorlar. Deniz yatırımın 29 TL lik hedef fiyatınında sığ ve anlam ifade etmediği görülüyor.

3. Finansal verilerden ziyade önemli olan kurumsallık ve şeffaflık. Patronun niyetini anlamak bir çok rakamdan daha değerli.

Şirket ihale giderleri artarken gelişmeleri ortakları ile paylaşmamak hangi mantıkla oluşmaktadır?

Neden halka arz oldunuz, girdiğiniz ihaleleri açıklamamak için mi?

Patron ya kötü niyetli ya da bilgi paylaşmayı manipülasyon sanıyor.

Kamuya açıklanacak oranda yeni iş anlaşması olmadı mı yani?

Girilen ihalelerin hepsi mi kaybedildi? Bence bu durum iyi niyet göstergesi değil.

4. Sıkıcı ve heyecandan uzak bir bilanço. Beklentiler dahilinde öngörülerle paralel. Son çeyrek dönemde daralma söz konusu. Beklenti oluşturmayan ketum şirket. Şirketi büyütmek yerine yüksek temettü dağıtarak patron cebini dolduran bir anlayış. Sırf çevrelerine hava atmak için halka açılmışlar.

Bu hisseye de mi bulaşmayalım yatırım yapılmaz mı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    Şirketin Adana.daki üretim tesislerinden Batı fabrikasının durumu hakkında rapor oluşturulması için 12.12.2022 tarihinde bir komite oluşturulur. Komite fab.kapatılarak Doğu yakasındaki fab.ile birleşmesine fab.çalışan 83 kişinin diğer fab.aktarılmasına
    aktarılamıyanların da tazminatlarının ödenmesini ister.
    Karar yön.kuruluna 23.12.2022 tarihinde gelmişmiş. Buraya kadar tamam da. borsadaki işlemlerine baktığımızda....
    Ziraat Yat.hisselerden 12.12.2022 den bugune kadar toplam 3.147.566 lot boşaltılmış. (saat.13,09 itibariyle)
    Halıyle hisse fiatı devamlı düşmüş. Raporda fab.kapanışının genel ciroya pek fazla etki etmeyeceğinden bahsedilir ama hisse
    fiatı takriben 5.tl.düştü. Raporun kap açıklaması ve kendisi aşagıdadır..
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/1089873 .../ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/1089873
    Dosyalar:
    Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi 2022-12-26
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Bildirime Konu Durumun Niteliği Şirket'in Adana Batı Fabrikası'nın kapatılması ve toplu işçi çıkartılması hakkında
    Durdurulan/İmkansız Hale Gelen Faaliyetler Hakkında Bilgi Adana Batı Fabrikası'nda oluklu mukavva kutusu üretimi ve satışı gerçekleştirilmektedir.
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Nedeni Adana Batı Fabrikası'nın üretim verimliliğindeki yetersizlik ve sipariş rakamlarındaki düşüklük nedeniyle sektördeki diğer işletmeler ile rekabet edebilecek seviyede olmaması
    Varsa Yetkili Organ Karar Tarihi 26.12.2022
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Geçerlik Tarihi 26.12.2022
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Şirketin Toplam Üretimine Etkisi Adana Batı Fabrikası'nda faaliyetlerin durdurulmasının şirketin toplam üretimine önemli bir etkisi bulunmayacak olup, Adana Batı Fabrikası'nda gerçekleştirilen üretim miktarı Adana Doğu Fabrikası dahil olmak üzere şirketin diğer üretim birimleri tarafından gerçekleştirilebilecektir.
    Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Şirketin Toplam Satışlarına Etkisi Adana Batı Fabrikası'nda faaliyetlerin durdurulmasının şirketin toplam satışları üzerinde önemli bir etkisi bulunmayacaktır.
    Kısmen Durdurma Sözkonusu ise Durdurulan Faaliyetlerin Toplam Üretim ve Satışlar İçindeki Payı -
    İş Akitleri Feshedilen/Feshedilecek Kişi Sayısı Adana Batı Fabrikası'nın kapatılması nedeniyle toplam 83 çalışanın iş akdine son verilecektir.
    İş Akitleri Feshedilen/Feshedilecek Kişi Sayısı Adana Batı Fabrikası'nın kapatılması nedeniyle toplam 83 çalışanın iş akdine son verilecektir.
    Ödenen/Ödenecek Kıdem Ve İhbar Tazminatlarının Toplamı Adana Batı Fabrikası'nın kapatılmasından etkilenen tüm çalışanlar için çeşitli planlar üzerinde çalışılmaktadır; bu planlar çalışanlarımıza tek tek bildirilecektir. Açıklama tarihi itibariyle iş akdine son verilecek çalışanlara ödenmesi planlanan kıdem ve ihbar tazminatı toplamı 16.741.000 TL olup bu rakam 2023 yılı kıdem tazminatı tavanının ve 2023 yılı ücret artışlarının belirlenmesinden sonra revize edilecektir
    Şirket Yönetimince Alınan Tedbirler Şirket yönetimi, İş Sürekliliği Planı çerçevesinde tesiste devam etmekte olan üretim ve satış süreçlerinde kapanış sonrasında aksamaya yer vermeyecek şekilde gerekli aksiyon planlamalarını önceden hazırlamıştır. Bu kapsamda faaliyetler Adana Doğu Fabrika'ya transfer edilmesi planlanlanmaktadır.
    Yeniden Faaliyete Başlanması İçin Gerçekleşmesi Gereken Olaylar -
    Yeniden Faaliyete Başlanacaksa Öngörülen Tarih -
    Şirketin Süreklilik Varsayımının Nasıl Etkileneceği Şirketin sürekliliği etkilenmeyecektir.
    Açıklamalar
    Ek Açıklama Yönetim
    Kurulu'nun 12.12.2022 tarihli kararı ile
    görevlendirilen komite tarafından Adana Batı Fabrikası'na ilişkin norm kadro
    çalışmasını, teknik ve ticari değerlendirmeleri içeren rapor 23.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu'na
    sunulmuştur. Bunun sonucunda, Adana Batı Fabrikası'nın faaliyete devam
    etmesinin Şirketimize ekonomik anlamda fayda sağlamadığı kanaatine ulaşılmış ve
    bu çerçevede Şirket tarafından atılması gereken adımlar değerlendirilmiştir. Bu
    kapsamda;

Adana
    Batı Fabrikası'nın mevcut üretim verimliliği ile sektörde faaliyet göstermekte
    olan diğer işletmeler ile başarılı bir şekilde rekabet edebilecek seviyede
    olmadığı, teknik donanımının ve halihazırdaki sipariş rakamları ve niteliği
    itibariyle ihtiyaç duyulan yatırımların yapılması için uygun olmadığı göz
    önünde bulundurulmuştur.
    Birleşme
    sürecinin tamamlanması ile birlikte büyüyen organizasyonumuz birleşme
    dokümanlarında belirtilen entegrasyon ve buna bağlı oluşacak olan sinerjiler
    ile uyumlu birçok analiz ve değerlendirmeler yapmaktadır. Bu kapsamda Adana'da
    bulunan iki kutu fabrikamız detaylı bir şekilde analiz edildiğinde Şirket için
    daha karlı, verimli ve faydalı olacak bir yapıya geçiş kararı verilmiştir. Bu
    karar doğrultusunda Adana Batı Fabrikası'nın kapatılması ve beraberinde
    alınacak planlanmış aksiyonlar ile:
    · Adana Doğu Fabrikası'nın
    Adana Batı Fabrikası müşterilerine de hizmet vermesiyle daha yüksek kapasite
    kullanım oranına ulaşılarak daha verimli bir üretim yapılanması
    sağlanabileceği,
    · kapatılacak olan Adana Batı
    Fabrikası'ndaki bazı makine ve ekipmanların daha yeni teknoloji ile faaliyet
    göstermekte olan Adana Doğu Fabrikası'na transfer edilmesiyle ürünlerimizde
    kalite artışı sağlanabileceği,

· tek çatı altında toplanacak
    üretim tesisinde yapılacak iyileştirmeler ile çalışma arkadaşlarımıza daha iyi
    bir çalışma ortamı sağlanabileceği,öngörülmüştür.
    Kapatılacak
    olan tesisimizin satış hacminin Şirketimizin toplam satış hacmine oranı oldukça
    düşük olup söz konusu satış hacmi Adana Doğu Fabrikamız tarafından
    karşılanacaktır. Müşterilerimize şu an olduğu gibi herhangi bir aksamaya yol
    açmaksızın ürün ve hizmet vermeye devam edilecek şekilde çalışma planları
    oluşturulmuştur.
    Yukarıda belirtilen sebeplerle Adana Batı
    Fabrikası'nın bütünüyle kapatılarak kesin ve devamlı suretle faaliyetine
    son verilmesi nedeniyle Adana Batı Fabrikası'nda görev yapan çalışanlarımızın,
    Şirketimizin başka işyerlerinde görevlendirilmelerinin mümkün olmaması halinde
    iş sözleşmelerinin İş Kanunu'nun 29. maddesi uyarınca hak ve alacakları
    ödenerek sona erdirilecek ve bu konuda ilgili resmi makamlara ve kişilere
    gerekli bildirimler yapılacaktır.

Sayfa 17/20 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •