Sayfa 466/1004 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Viop XXXIV

1. Habertürk tv.de aşı ve aşı karşıtlığı konusu yayında.

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn hayek,
    1975-1985 arasında dünyada olanların bir benzeri (daha da kötüsü) olacaktır herhalde. Kaos, iç savaş, darbeler, büyük devalüasyon.
    Türkiye'de neler olduğunu merak edenler bu zaman aralığında dolar kaç liradan kaç liraya çıkmış, basit bir tarama ile bulabilirler. Bulduklarında gözlerinin pörtleyeceğine eminim. Biz yaşayarak gördük hepsini, ki o zamanlar böyle bir borç yükünden eser yoktu.
    Şimdi aynısı olsa 5 yıl sonra 3 sıfır sileriz yine )

3. Bu tam olarak böyle değil. Abd de yaşayan çok arkadaş var son dönemde baya sikayetciler, enflasyon orada da komik şekilde düşük gösteriliyor. Tabi bizle kıyas etmeyin biz master onlar çırak

Maaşlar da artacak. Her şey artacak bahsedilen 80 ler ( bizde de 90 lar) geri gelecek. Çünkü kartların tekrar karılması lazım çok büyük bir Servet donuk hale düştü çok zengin olup hiç bir şey yapmak istemeyen ciddi bir kitle var tarihsel olarak bunların elinden malı çekip almanın yolu enflasyon olmuştur. Yine enflasyon olacak muhtemelen.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    geçende 1 dolar ile 1 tl yi aynı kabul et demiştin..

sen markete git 100 dolarla ne alacaksın..

ben 100 tl ile bir kalıp ezine peyniri ile 400 gram antrikot alıyorum çıkıyorum..2 parça 100 tl..

ama abd de 100 dolar ile çok çok daha fazla ürün ve çeşitte gıda malzemesi alırsın.. ayrıca adamlar arabayı da senin yarı fiyatına alıyor senden daha zengin olmalarına karşı.. yani refah çarpanları 10+kat ve daha fazlası..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    dow endeksi, sp500 ve özellikle nasd** endekslerine kıyasla geride/çok geride kaldığı için tahmininiz tutarlı olabilir ama yine de bu kadar köşeli yorum , bilemedim?..
    Bu mesajı görmemişim. Şimdi farkettim. Bir daha FDow ile ilgili yazmayacağım demiştim ama cevap hakkı doğmuş.
    Yorumlarım köşeli değil düzdür. Nettir. FDow 35000 üzerinde mutlaka zirve yapacaktır, bu olmazsa olmaz koşuldur demiştim, yeni zirve yaptı. Şu anda 5.3.3.5.3.1 yapan FDow 33600 ü (en olumsuz şartlarda 33260 ı) aşağı kırmayacak şekilde 5.3.3.5.3.2 realizasyonu yaptıktan sonra tekrar yukarı yönlenip yeni zirvelere gidecektir. Takip edip olup olmadığına bakarsınız. Ayrıca FSPX ve Nasda.q'ta da çok sayıda yeni zirve göreceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.
    Bundan daha da düz yazamam.
    Umarım cevap gelmez, gelse de farketmez, bir daha FDow ile ilgili kesinlikle tek yazı yazmayacağım.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir miktar enflasyonun kontrollü bir bicimde yaratilmasi bir iktisat politikasi aracidir. ekonomiyi az isitmak bazi donemler faydali olabilir.

ama enflasyon bir kere kontrolden cikarsa dusus surecini yonetmek cok zor bir iştir. kroniklesen enflasyona sert politikalar uygulamadan cozum uretmenin imkani yoktur.

abd mevcut surecte, buyuk miktarda parasal genisleme ile.bir miktar enflasyona kontrollu izin vermekle birlikte , politikacilarin ve is cevrelerinin baskisi ile bu kontrolu kaybetmek uzere. hatta bana gore kaybetti.

bu surecin en sonu belli ! uzatmaya gerek yok. mudahale er ya da gec gelecek , bu kesin ! bu kesinde ? benim en merak.ettigim konu daha once de soyledigim gibi 3. dunyada neler olacak ? Turkiye, Brezilya, Arjantin, Rusya vb. yığınla ülke.

Tarihte gorulmemis buyuk bir borc balonu var ? Varlik fiyatlari inanilmaz yukselmis durumda, bir taraftan da sismis olan balona surekli ufleyen bir mekanizma var. Bu isin sonu ciddi tatsiz o kesin !

ama surecin sonu sadece balonun patlamasi ve dunyadanin buyuk bir iktisadi problem ile karsi karsiya mi kalmasi seklinde cereyan edecek ?

yoksa bu para duzeninin bir degisimi ile mi sonuclanacak ?

ya da iktisadi problemler dunya da askeri bir dengesizlige mi yol acacak ? bunu gorecegiz.

insallah sadece birinci secenekteki durum ile problemleri cozme noktasinda olabiliriz.

yoksa para ile cikti (uretim) arasindaki makul iliski kopma noktasina dogru ilerliyor. Konu ne zaman artik ilerleyemez hale gelecek 1 mi 2 mi 3 yil mi bekleyip gorecegiz.

6. https://www.aydinlik.com.tr/haber/am...nligina-251727

başka bir gerçek

Türkiye iktidar değişikliğine giderken her şey mubah değildir
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

7. 200 günlük ho bist 100 de 1401 ,bist 30 da 1503 de ...Altına yerleşti ikisinde de. Dow uzaya da çıksa pek üstüne çıkacak görüntüsü yok ,görüntü yüksek ihtimal 1243*1300 ARASINDA taban oluşumu yapacak .........ytd

yarın çok volatil bir gün olacak gibi.

x30 aşırı satım, yurtdışı aşırı alım bölgelerine geldi. yurtdışı hafif artıda olursa biraz tepki gelebilir.

en iyisi bazen sadece izlemek oluyor.

Sayfa 466/1004 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •