Special Days Image
Sayfa 497/1004 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Viop XXXIV

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hacimsiz ve bir hareket olma ihtimali düşük olarak değerlendirilip 1550 - 65 arası mean reversion oynanabilir.

Yalnız uyarayım ben böyle yaparken batmıştım :D
    Vade sonuna 5 hafta varken 7-8 puan farklar fırsat yaratabilir. Genelde çok yoğun satıcılı piyasalarda böyle az fark kalıyor vadeye daha vakit olmasına rağmen. Öğleden sonra önemli XU100 bir türlü yeşillenemedi spotta oyun bozanlar var.

2. Bugun epey aşağı basabilir 1 saate anlaşılır temmuz sonu 1400 yapacaksa ufaktan başlaması lazım bugün. He buradan bu ihtimal için cort olmazdım ama bir şey görmeden lonk de olmazdım işlem yapsam.

İşlem yapsam kesin batardım buralarda
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hacimsiz ve bir hareket olma ihtimali düşük olarak değerlendirilip 1550 - 65 arası mean reversion oynanabilir.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

mean reversion endeks enstrümanında tehlikeli.. kavramı öyle kullanmak doğru değil..

genelde beraber hareket eden ama aralarında hem faz farkı olan (bir kaç gün) hem de beta farklılığı olan enstrümanlar..

mesela illa endeksle kullanacaksan endeks vs eregl iyi bir aday değil..demir sektörü ülkemizden adeta bağımsız bir durumda, yurtdışını genelde takip eder.. ama endeks vs kchol veya endeks vs garan veya bunların kombinasyonu yaklaşık bir adaydır..tabi giriş noktalarını ve poz büyüklüğünü iyi ayarlaman lazım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

mean reversion tehlikeli derken şunu kasdediyoruz..

endeksin kendisi bir ortalama zaten.. "mean reversion" >> "ortalamaya dönüş" diye çevirirsek.. daha iyi anlaşılır.. ama kchol veya garan endeksin bir bileşenidir ve genelde endeksle beraber hareket ederler..mean reversion daha anlamlı bu durumda..faz farkı elbette vardır..ve olmalıdır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Hızla yukarı çizip GAP'i en azından 10-12 puan'a çıkarmasını bekliyorum, long devam maliyet 52,5
    Dediğim gibi makas 12 puana geldi. Pozisyonu kapattım, 10 puan bereket versin. Yukarı hareket devam edebilir, 65 ten belki tekrar longlarım

6. ben demiştim ama

bir yere gittiği yok an itibarıyla.. çok heyecanlanıyoruz..endeks30 sadece 1 puan artıda..eski sistemde 100 puan..şöyle 2-3 bin puan olsa bir şeydir deriz..

Arkadaş bu dow nasıl bi borsadır yawfu. Iyi ki oranın ayusu değilim.

Sayfa 497/1004 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •