Sayfa 843/1004 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: Viop XXXIV

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Öncelikle elinize sağlık emekleriniz için.

Sizce aşılama ne kadar etkili? Mesela biontech çift doz olmuş ama ağır durumda çok fazla insan var mı? Aşı gerçekten de olayı çözüyor mu?

Çevremde, hiç tahmin etmeyeceğim eğitimli durumu iyi vs olan ve aşı olmayı reddeden bazı kişiler var. Çok tartıştık ama ikna olmuyorlar. Üzülüyorum, çünkü aşı olanlar ister istemez gevşedi, Aralık ayı her sene zirve yapıyor bu meret, o arkadaşlar da hasta olacak diye korkuyorum ama dinlemiyorlar hiç bir şekilde.
    2 ay önceydi sanırsam benim yüzümden aşı tartışması başlamıştı burda. Aşı olmak istemiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum.

Plt değerlerim çok yüksek kalp krizi riskim var.Kan sulandıırıcı içiyorum. Kendi Aşımız onaylanıp çıktığında ancak olmayı düşünürüm. Mantık Çerçevesine uyan bir sürede ilerliyor.

Dün Gece okuduğum haberde ; aşısız olan Veliler okula çocuklarını göndermek için test vermek zorunda. Şu soruyu sormak isterim. Aşı vurulanlar Korona olmuyor ve Bulaştırmıyor mu ?

(Hastalar genellikle herhangi bir hastalıktan dolayı doktor önerisiyle kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaya başlarlar. Bazen bu kan sulandırıcı rutin olarak hiçbir şikayeti olmasa bile menopoz başındaki kadınlara veya 40-50 yaşını geçen erkeklere otomatik olarak başlanmaktadır. Ayrıca daha önce kalp krizi geçiren, stent takılan, bacak veya kol damarları tıkanan veya bacaktaki toplar damarlarında pıhtı olan, doğuştan pıhtılaşma sisteminde sorun olan, genetik olarak pıhtıya eğilimi olan, vücudun herhangi bir yerinde trombüs veya pıhtısı olan, kalp ritm bozukluğu yaşayan, vücudunda yapay damar taşıyan... hastalara kan sulandırıcı ilaçlar verilir.)

2.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Sizin fikriniz nedir. 1469 geçermi?
    işbankası elindeki shortları gerçekmi ?
    Garanti aslında geri gitmek istiyor ama akbank tutuyor
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Antibiyotik konusu duvara tosladım. Artık sadece hastanede var antibiyotik oda iki yada üç tane kaldı. Ondan sonra fişimi çekerler.
    Slm
    Kanserle ilgili bilgi paylasacaktiniz mail adresi gonderdim beklemedeyim

3. Mızrak çuvala sığmıyor artık...
    Yalanla,karartmayla gerçekler saklanamıyor...
    Millet her şeyin farkında...
    Her şey aleyhinize işliyor...
    Gerçekleri kabullenmeniz ileride lehinize hafifletici neden olabilir...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Macar Yazıyı Oku
    Slm
    Kanserle ilgili bilgi paylasacaktiniz mail adresi gonderdim beklemedeyim
    Mail atanlara attım

5. Selâmlar,
    Aşı konusu geçmiş, bir kaç kelam etmek istiyorum bende musadenizle..
    3 yıl önce bir hastalık ve sonrasında beyin ameliyatı geçirmiştim, bu sebeple idari izinli olarak bir yıldır evden çalışmaktaydım, kullandığım düzenli bir ilaç yok ancak ayda bir nöbet şeklinde baş ağrılarım olduğu için ağrı kesiciler kullanıyorum, hastalık sonrası kalıcı oldu bende sanırım.( Bunları biontec yan etkilerini çok sert yaşamış olmam dolayısıyla yazdım)
    Geçmişteki hastalığım sebebiyle doktorumun da tavsiyesi ile ilk iki aşımı sinovac oldum ve 3. aşımı da geçtiğimiz pazartesi biontec oldum, aman Allah'ım çok sarstı beni, ateş-sıtmalanma-ağrı-halsizlik-bulanti v.s ölüyorum sandım, fakat ertesi sabah yani bir gün sonra sabah kalktığımda birşey kalmamıştı, bir gece önceki halimden eser yoktu yani, belki de benim kronik hastalığımdan ötürü bu kadar sert yaşamış olabilirim yan etkilerini ancak şu an yine aşı yaptırma mı söyleseler sinovac olurdum sanırım, fakat illa ki aşımı olurdum..
    Düşünüyorum da, aşı yan etkisi ile bu hastalığa ben bir gün zor dayanabilmişken ya gerçekten covid olsam buna hiç dayanamazdım sanırım..
    Allah hem sağlık personelinin hem de bu hastalığa yakalananların yardımcısı olsun, yakalanıyor muş gibi yapmak bile demosu bile zormuş, risk almayın aşı olun bir an önce bence.. Naçizane..
     Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Estağfurullah..
    Tecrübemi saha ile kıyaslayarak paylaşayım..
    Öncelikle şunu belirteyim..
    Ameliyat hane koordinatörü iken covid olayı bizde olağanüstü hal oldu ve full revizyona gittik..
    Mesela ben o görevi bırakıp yoğun bakım içinde sonrasında asistan doktor hoca ilişkisi ile covid yoğun bakım koordinasyon ekibi sonrasında da gece denetçiliği dediğimiz her işe koşan nöbet yoklaması alan bir pozisyon a geçtim..
    Sağlık memuruyum..
    Şimdi bunu neden belirttim..
    Bir ara aşı ilk adımlarında iken net söylüyorum ventilasyon cihazı dışında adam akıllı bir tedavi şeklimiz yoktu..
    Yoğun bakımlar dolu kendi iç tüzüğümüz de kendimiz bile ne olacağını ne yapacağımızı bilemediğimiz bir sürece bir yönetmelik düzenlemesine girdik yeri geldi çelişki içinde de kaldık..
    Çumra belediyesi başkanı mesela vefat etti hatta bir intorn doktor saha da ilk muayenede bulunduğu zaman hastalığı kapıp vefat etmişti..
    Emin olunuz net bir tedavisi yok covid 19...
    İmmün sistem dengeleyicileri immun sistem artırıcılar bunun yanında diyaliz makineleri son kuşak antibiyotikler ile ne kadar savaş verilse de insam vücudunda bir olumlu ışık yanmadı mı olmuyor..
    Bu demek değildir ki herkes aynı tepkiyi vermiyor..
    3 lobu alınmış akciğer ca hastası bu 2 genç insan insan hayatını kaybederken 20 günlük yatışta taburcu oldu..
    Burdan şunu anlamak gerekir her beden de aynı reaksiyon ve seyit izlemiyor hastalık..
    Covid de sıkıntılı olan iki ciğerin de sag sol tutulumu dur ve en tehlikesidir..
    Neden bulaşıcilik iki kat artıyor..
    Peki sağlık çalışanları neden aşı da ısrar ediyor..
    Bakın şuna inanın..cephe de dönen katliam dan ve savaştan orgeneralin sadece kağıt üstünde haberi olur yani insafa gelmiş ise gider cepheyi izler bakar o zamanlar da aynı durumda idik..
    Burda verilen savaşı komite bile bilmezken sadece tahmin edebilir iken vatandaşın buna karşın kayıtsız kalması artık bizim camia da kaniksandi..
    Aşı da ki ısrarım hastalığa net bir tedavi ile karşılık verilememesidir..
    Ama aşı nettir ve sizi tanıştırır...
    Biontech sinovac bilmem ama şunu net derim rapel yani hatırlama dozu her aşıda olur..
    Mesela tetanoz salgını olsa aşıyı inkar edebilir misiniz...
    Böyle bakmak lazım..
    Maalesef yan etkileri bilinmese de net tedavi şeklidir ki en masum hastalıkla tanıştırma şeklidir..
    Sinovac olduk tüm camia..
    Tabi ki tekarar kovid olan oldu ama.zaten bizi kendinizden soyutlayin çünkü sadece covid değil tüm bakteri ve virüs yükü standart bir yurdum insanına göre cok fazla maruz kaldığımız için özellikle aşıdan sonra ağır geçiren olmadı..
    Kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar dışında..
    Aşı olanın bulaştırdigi hastalık ile olmayan arasında dağlar kadar fark var ve şunu unutmayın benim yönettiğim yoğun bakım ağzına kadar dolu..
    Sayıya bakarsak aşı olup yatan sayısı ile aşı olmayan yatan hasta sayısı arasında çok fark var..
    Gen bir dip not bu kendi gözlemim..
    2 sinovac olan hasta ve yaşlı yatış sayısı ve durumu sadece ziyaret şeklinde sadece solunum ve taşıdığı kronik hastalık onarma şeklinde bir düzende ilerliyoruz..
    2 aşı olmuş ama kronik böbrek yetmezliği ile yatan hastanın kovid tarafı bitiyor ama kby hastalığı yüzünden temiz yerde daha çok yatmak zorunda kalıyor..
    Özetle bu..
    Biontech olup yatan.. altta yatan koah eski geçirilmiş toplumsal kökenli zaturre tablosu ile yattığı için aslında covid ile değil ilerlemiş kapalı akciğer ile savaş veriyoruz..
    Direne bilirse ki çok.zor ..genelde kaybediyoruz ama çok hızlı tepki alıp taburcu ettiklerimiz de oluyor
    .
    Yani hastalığın ilk hali gibi bir durum yok..
    Hiç sigara içmeyen adamın 40 gün yattığını bilirim..
    Diğerleri biraz ziyaret şeklinde oluyor..
    Aşıdan sonra sirkülasyon arttı..yani yattığı gibi çıkıyor..
    Hatta şöyle oluyor hasta aşı.olsa dahi hastalığı kapıp 12. Günde bize geliyor..
    Olay da tam burada başlıyor..
    Aşı bir nevi öteledi diyebiliriz..
    Aşının ciddi anlamda faydası oldu ancak asıl faydayı biz KAPANMALAR ile görüyoruz ki şeker bayramı kapanması inanın bizi 1 ay idare etti ve hastalık bitti sandık o derece..
    Güç kudret yetse de kapanılsa ve herkesin kendi evinde aşılama yapılsa 14 gün sadece..halk sağlığının 1 kuralı da bu..
    Bayram kapanması en büyük örnektir ama malûm virus varyantı da çok bilinmezli bir denklem olduğu için çok çabuk ta ortalama belirlgin rejeneratif virusler kalmadıkça da bu hastalık geçmez..
    Bunda farklı ırkların birbiri ile teması da var maalesef..
    Aşı olun olmayın durumuna gelirsek en başından beridir aşı olunması taraftarıyım..
    Biontech gelirsek yan etki duyduğum aşı..
    Bildiğin covid belirtisi gösteriyor ama bu gerçek covid gibi çok uzun sürmüyor..
    2. Doz çok önemli idi ama sağolsun halkımız her zaman ki gibi o işinde b*kunu çıkardı..
    2 doz biontech olup yatan GENÇ HASTA YOK.. olmadı bizde..
    Sinovac ta oldu yukarı da anlattım.ama.ziyaret şeklinde..
    Asıl önlem kapanma korunma ve aşıdır..
    Saha şuan senaryo da bile bakarken değişen çok birşey yok aslında ama genç oranı ve kronik hastalığı olmayanların artık yatmadığına tanık olduğumuz doğru..
    Dikkat ediniz..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yazdıklarım yatıırm tavsiyesi değildir.

6. Ben bilmediğim ve sn. Oyunagelen de sağlık çalışanı olduğu için sordum sn. Baba_baskan. Amacım tartışmak veya tartışma çıkartmak değil kesinlikle. Kararınıza saygı duyuyorum ancak aşı olmayan kişilere gelebilecek kısıtlamalar olursa bunları da anlıyorum ve destekliyorum özellikle sn. Oyunagelen'in yazısını okuduktan sonra.

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun çok sıkıntılı zor bir süreç benim de elbette aşı ile ilgili çekincelerim vardı ama kar - zarar olarak düşününce bana olmak mantıklı geldi 2 doz biontech oldum artık bir yan etkisi olacaksa da olacak elden gelen bir şey yok hastalığı beklemekten daha mantıklı geldi açıkçası. Çok dikkat edin sağlığınıza selamlar.
     Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    2 ay önceydi sanırsam benim yüzümden aşı tartışması başlamıştı burda. Aşı olmak istemiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum.

Plt değerlerim çok yüksek kalp krizi riskim var.Kan sulandıırıcı içiyorum. Kendi Aşımız onaylanıp çıktığında ancak olmayı düşünürüm. Mantık Çerçevesine uyan bir sürede ilerliyor.

Dün Gece okuduğum haberde ; aşısız olan Veliler okula çocuklarını göndermek için test vermek zorunda. Şu soruyu sormak isterim. Aşı vurulanlar Korona olmuyor ve Bulaştırmıyor mu ?

(Hastalar genellikle herhangi bir hastalıktan dolayı doktor önerisiyle kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaya başlarlar. Bazen bu kan sulandırıcı rutin olarak hiçbir şikayeti olmasa bile menopoz başındaki kadınlara veya 40-50 yaşını geçen erkeklere otomatik olarak başlanmaktadır. Ayrıca daha önce kalp krizi geçiren, stent takılan, bacak veya kol damarları tıkanan veya bacaktaki toplar damarlarında pıhtı olan, doğuştan pıhtılaşma sisteminde sorun olan, genetik olarak pıhtıya eğilimi olan, vücudun herhangi bir yerinde trombüs veya pıhtısı olan, kalp ritm bozukluğu yaşayan, vücudunda yapay damar taşıyan... hastalara kan sulandırıcı ilaçlar verilir.)
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Sizin fikriniz nedir. 1469 geçermi?
    işbankası elindeki shortları gerçekmi ?
    Garanti aslında geri gitmek istiyor ama akbank tutuyor
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Mail atanlara attım
    [email protected]
    Iletirmisiniz tsk

8. Hee yaa "biz Mevlana nın çocuklarıyız"...
    Kim olursan ol,gell...
    BURASI YOL GEÇEN HANI! ..
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 843/1004 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •