Sayfa 3/31 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 248 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EDATA - E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    kimse yoktu ? neyseki siz geldiniz

gayet güzel şirket kimsenin ilgisini cekmedi

"bir yatırım tavsiyesi değildir"
    Sayın hayek 10-20 hesaptan alış yapıyorlardı bizlerede gele gele15/20 lot geliyordu olmadıkları iyi oldu mediterradan %11,5 geldi önceki gibi olsa %1e düşmüştü böylesi daha iyi hisse bist de açılınca akın akın gelirler.
    YTD

2. Bireysele yerlikurumsala yabancıkurumsala ayrıayrı yüzdelik kısmı varmı ben izahnamede göremedim görebilen varmı

3. İndes: pd/dd 2.19 f/k: 7.88
    dgate: pd/dd 2.55 f/k: 15.28
    Armada: pd/dd 2.69 f/k: 52.98
    Arena: pd/dd 1.92 f/k: 22.05

Edata: pd/dd:2.26 f/k: 16.64 (arz sonrası)

Bu arza katılacağım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Bu görüntüdeki iskontolara
    ne diyorsunuz nasıl hesaplanıyor anlayan anlatabilirmi?

5.  Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Bu görüntüdeki iskontolara
    ne diyorsunuz nasıl hesaplanıyor anlayan anlatabilirmi?
    Hocam iskontoların bir hesaplanma yöntemi yok. Şirketin piyasa değeri hesaplanıyor. Onu da %50 indirgenmiş nakit akışları, %50 benzer şirketlerin piyasa değerleri üzerinden yapıyorlar. Yani diyorlar ki bu şirket şu kadar nakit üretir bu yüzden değeri budur. Bunun yarısını alıyorlar. Sonra bakıyorlar piyasadaki şirketlerin pd/dd lerine, onların da ortalaması budur. bunun da yarısı. sonra ortaya bir değer çıkıyor hisse için onun üzerinden de kafalarına göre iskonto yapıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku
    Hocam iskontoların bir hesaplanma yöntemi yok. Şirketin piyasa değeri hesaplanıyor. Onu da %50 indirgenmiş nakit akışları, %50 benzer şirketlerin piyasa değerleri üzerinden yapıyorlar. Yani diyorlar ki bu şirket şu kadar nakit üretir bu yüzden değeri budur. Bunun yarısını alıyorlar. Sonra bakıyorlar piyasadaki şirketlerin pd/dd lerine, onların da ortalaması budur. bunun da yarısı. sonra ortaya bir değer çıkıyor hisse için onun üzerinden de kafalarına göre iskonto yapıyorlar.

Yani bimsel ve mantıklı bir hesaplama tekniği yok herşey farazi aynı sektördeki diger şirket şunu yapmış karı bu değeri ona göre orantı kurup bu şirketin değerini bulmak mantık dışı çünkü aynı sektör içerisindeki bütün şirketler birbirinin rakibidir.
    YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    EDATA TEKNOLOJİ 6 tl fiyatttan 13 milyon lot ve eşit dağıtım halka arzı görülüyor,
    Eşit dağıtım mi olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by teknisyen Yazıyı Oku
    Eşit dağıtım mi olacak.
    Eşit dağıtım olacak.

Sayfa 3/31 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz