Sayfa 61/99 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 788 madde; 481 - 488 arası.

Konu: VBTYZ - VBT Yazılım A.Ş.

1. aslında bilançoyu beğenmedim hisselerimi satacaktım ama temettü açıklaması akabinde birol beyin twetleri bir müddet daha tutmama sebep olacak.bilançoyu beğenmeme sebebim karlılık çok düşük hasılattaki müthiş artışı karlılıkta göremedim..

Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    aslında bilançoyu beğenmedim hisselerimi satacaktım ama temettü açıklaması akabinde birol beyin twetleri bir müddet daha tutmama sebep olacak.bilançoyu beğenmeme sebebim karlılık çok düşük hasılattaki müthiş artışı karlılıkta göremedim..
    Güzel operasyon yaptılar
    Bir iki uzun vadeli iş alındı
    Sonra gitmez gibi yapıp sosyal medyada reklam yapılıp 20 den 32 ye taşındı
    Cuma günü 24e kadar salındı.

Dikkatimi çeken şey
    Fonet in bir benzeri vbtyz
    Aynı lot
    Aynı kar
    Yaklaşık olarak
    Fonet 12 TL
    Vbtyz 24 TL
    Halka arz fiyatı 12 TL
    Demek ki halka arz fiyatı doğru tespit edilmiş
    Oralardan 32 lere kadar güzel hareket edilmiş oldu

Yani şimdi vbtyz de fonetten daha çekici kılan bir şey olmalı ki iki katı para odemelisin bu şirkete.
    Satıp fonet alsan tipkisinin aynısı şirketten iki tane almış olmak mı mantıklı yoksa buna iki katı para mı vermek mantıklı?Yani biri Arçelik biri Beko
    Birisi Bosch diğeri Siemens .Lassa brisa yada
    Arasında iki katı farkı olsa hangisini alırsın?
    İkide de aynı fabrikadan çıkmış
    20 in altına 18 e kadar gelecektir mantıken bakınca
    Fonette 18 e kadar yükselecektir
    Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Güzel operasyon yaptılar
    Bir iki uzun vadeli iş alındı
    Sonra gitmez gibi yapıp sosyal medyada reklam yapılıp 20 den 32 ye taşındı
    Cuma günü 24e kadar salındı.

Dikkatimi çeken şey
    Fonet in bir benzeri vbtyz
    Aynı lot
    Aynı kar
    Yaklaşık olarak
    Fonet 12 TL
    Vbtyz 24 TL
    Halka arz fiyatı 12 TL
    Demek ki halka arz fiyatı doğru tespit edilmiş
    Oralardan 32 lere kadar güzel hareket edilmiş oldu

Yani şimdi vbtyz de fonetten daha çekici kılan bir şey olmalı ki iki katı para odemelisin bu şirkete.
    Satıp fonet alsan tipkisinin aynısı şirketten iki tane almış olmak mı mantıklı yoksa buna iki katı para mı vermek mantıklı?Yani biri Arçelik biri Beko
    Birisi Bosch diğeri Siemens .Lassa brisa yada
    Arasında iki katı farkı olsa hangisini alırsın?
    İkide de aynı fabrikadan çıkmış
    20 in altına 18 e kadar gelecektir mantıken bakınca
    Fonette 18 e kadar yükselecektir
    Ytd
    hisse fiyat hareketleri beni çok rahatsız etmez.ama çok çok pahalı hisseden uzak dururum..lot sayısı ciddi manada az,patronu güven veriyor,yeni halka arz,iş yaptığı kuumlar güzel....bir sene hisselerimi tutup izleyeceğim..fonetle ilgilenmiyorum..

Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    hisse fiyat hareketleri beni çok rahatsız etmez.ama çok çok pahalı hisseden uzak dururum..lot sayısı ciddi manada az,patronu güven veriyor,yeni halka arz,iş yaptığı kuumlar güzel....bir sene hisselerimi tutup izleyeceğim..fonetle ilgilenmiyorum..
    Adları olmasa iki şirket aynı işi yapıyor
    Aynı kar rakamları var
    Aynı hisse sayısı var
    Buna rağmen biri diğerinin iki katından işlem görüyor.ve patron mutsuz hak ettiğimiz değerde değiliz diye
    Burada bir gariplik var.
    Olması gereken yer 20 in altı olmalı iken biz burada duramayiz demek spekülatif hareketler yaptirir.patrinun da başına iş acar..
    Yeni şirketsin patron mal almaz almamalı
    Hisse fiyatı hakkında da konuşmaz
    Sen Türk traktör değilsin adamlar 22 TL temettü dağıtacak.senin hisse fiyatın kadar para dağıtacak ama yerinden kimildamiyor bile
    Piyasa karar verir.ne zaman gidecegini en iyi Türk traktör tahtacisi bilir.vbtyz de aynı olmalı.tahta sahibi zırt pırt demeç vererek hisse alarak rahatsız edilmez.yatirimci çekmek için yaparsan millet toplanır ama yerinden kimildamaz bu sefer.
    Ytd

5. Bilançodaki anlayamadığımız hususu sormuştum. Birol Bey sağolsun bunu açıklamış :

''4- Bu arada bilanço da bir borç görünüyor ama o Aralık ayında yaptığımız satışların paraları kasamıza girmiş ama henüz tedarikçiye ödenmemiş hali.
    Şu an itibari ile o borçların hepsi ödenmiş durumda. Çok şükür ufak tefek banka kredileri dışında (max 5M) kimseye borcumuz yok.''

Hepsi önemli ama bazı bölümleri özellikle buraya alıyorum.

''7- Sosyal medya da bizi bazı başka yazılım şirketleri ile karşılaştırdıklarını görüyorum. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Öncelikle bizim çok sağlam ve çeşitli bir müşteri portföyümüz var. Temel müşterilerimiz Türkiyenin en iyi ve en başarılı şirketleri.
    14- Ama daha ilk yılımızda temettü dağıtarak bunun
    bir gelenek haline gelmesini istiyoruz. Lütfen bunu sadece bir iyi niyet hareketi olarak algılayın.
    Mesajımız da açık. Yatırımcımızı seviyoruz ve onların kazanması için elimizden geleni yapacağız.
    15- Kendimiz 29 Yıllık köklü bir firmayız. Buna rağmen Borsa da henüz çok yeniyiz. Hacim olarak da büyük firmaların yanında küçük kalıyoruz. Erdemir, Şişe Cam, THY gibi köklü şirketlerimizin yanında
    küçük görünüyoruz.

16 - O yüzden farkındayız ki o şirketler kadar kurumsal ve sağlam değiliz. Ama bilinki amacımız onlardan biri olmak. Başka bir açıdan bakarsanızda Erdemir'in bundan sonra 10 kat büyümesi çok olası değil. Ama biz 10 kat, 20 kat büyüyebiliriz.

17- Bizim büyüme potansiyelimiz de o sağlam şirketlerimizde yok. Dolayısı ile onlara göre daha riskli ama daha çok kazandırma potansiyelimiz olduğunu düşünüyoruz.''

Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Bilançodaki anlayamadığımız hususu sormuştum. Birol Bey sağolsun bunu açıklamış :

''4- Bu arada bilanço da bir borç görünüyor ama o Aralık ayında yaptığımız satışların paraları kasamıza girmiş ama henüz tedarikçiye ödenmemiş hali.
    Şu an itibari ile o borçların hepsi ödenmiş durumda. Çok şükür ufak tefek banka kredileri dışında (max 5M) kimseye borcumuz yok.''

Hepsi önemli ama bazı bölümleri özellikle buraya alıyorum.

''7- Sosyal medya da bizi bazı başka yazılım şirketleri ile karşılaştırdıklarını görüyorum. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Öncelikle bizim çok sağlam ve çeşitli bir müşteri portföyümüz var. Temel müşterilerimiz Türkiyenin en iyi ve en başarılı şirketleri.
    14- Ama daha ilk yılımızda temettü dağıtarak bunun
    bir gelenek haline gelmesini istiyoruz. Lütfen bunu sadece bir iyi niyet hareketi olarak algılayın.
    Mesajımız da açık. Yatırımcımızı seviyoruz ve onların kazanması için elimizden geleni yapacağız.
    15- Kendimiz 29 Yıllık köklü bir firmayız. Buna rağmen Borsa da henüz çok yeniyiz. Hacim olarak da büyük firmaların yanında küçük kalıyoruz. Erdemir, Şişe Cam, THY gibi köklü şirketlerimizin yanında
    küçük görünüyoruz.

16 - O yüzden farkındayız ki o şirketler kadar kurumsal ve sağlam değiliz. Ama bilinki amacımız onlardan biri olmak. Başka bir açıdan bakarsanızda Erdemir'in bundan sonra 10 kat büyümesi çok olası değil. Ama biz 10 kat, 20 kat büyüyebiliriz.

17- Bizim büyüme potansiyelimiz de o sağlam şirketlerimizde yok. Dolayısı ile onlara göre daha riskli ama daha çok kazandırma potansiyelimiz olduğunu düşünüyoruz.''
    Patron deli ya😂😂😂
    Oturmuş burada yazılanları mi takip etmiş 😂
    Hisse net tebrik ederim bu sizin gücünüz
    Daha önce alcarin patronlarına çattım hisse 30 dan 500 oldu
    O tarihlerde konya çimento ya cattim konya 170 den 1700 oldu
    Şimdi de vbtyz patronu bunları yazıyorsa gerçekten müthiş bir sitesin hisse net
    Hisse net tvitter veya digerlerinden daha başarılısınız bu anlamda
    Hepsinde de patronları ikaz ettik ve başardık.
    Ytd
    Kalın sağlıcakla

7. Patron sadece bizim sorumuzu değil, bu konuda ve diğer konularda, diğer yatırımcıların sorularınıda cevaplamış ve endişelerini gidermiştir.

Bu çok iyi , süper bir iletişim ve

Bu yeni bir trenddir borsada

Bundan çok memnun oldum.

Ve benim bildiğim şu anda iki patron var Birol Bey ve Sami Bey (Kontrolmatik) bu trendi başlattılar. Kendilerini kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Diğer patronlarında bu trendi takip etmesi dileğimdir ve her iki taraf içinde bu çok çok iyi olacaktır.

8. Birol Bey farkında değil ama finansal raporları gönderdiğinin ertesi günü temettü miktarını açıklayarak kurumsallıkta Ereğli'nin bir adım önüne geçmiştir.

Vbtyz'nin yapması gereken her yıl bu yaptığını tekrar etmesidir. Bilhassa nakit temettü noktasında. Bir de halka açıklık oranını arttırmamak. Bu halka açıklık oranı idealdir. Aksi hâlde, malûm hissede olduğu gibi malın küçük yatırımcıya yıkıldığı akla gelebilir.

Ayrıca,

-Kâr et.(iyi yönetilen şirketler kâr eder)

-Kârı paylaş.(Ahlâklı patronlar paylaşır)

-Hissene sahip çık.(Arçelik'inde yaptığı gibi gerektiğinde geri alım yaparak, hissene ve yatırımcına sahip çık.)

Bu üçü yapılırsa Vbtyz Bist'in gözde hisselerinden olur. Ben Birol Bey'in bunu yapabileceğini gördüğüm için burdayım.
    Saygılar,

Ytd.

Sayfa 61/99 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •