Special Days Image
Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 286 madde; 9 - 16 arası.

Konu: KTSKR - Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

1. Sayın Şef'in işaret ettiği yerler bence önemli.

Ben de davayı basından okumuştum, ama izahnamede kazanılıdı ve üst mahkemeye taşındı diye gördüm sanki. Dolayısıyla şirketin haklı olduğunu anlıyorum.

Özelleştirme fiyatını referans almalı mıyız ondan emin olamıyorum. 2003-2004 gibi özelleşen bir şirket. o günkü 24 milyon doları faiz koysaydım yıllık %4'den bugünkü 50 milyon dolara karşılık gelir. Basına yansıyan şeylerden 60 milyon dolar yatırım yaptık deniyor ki bunu da otomasyon yanında, pancar işleme kapasitesi özelleştiğinde 1800 ton iken şimdi 3600 tona çıkarmak içinmiş. Yani aslında iki katı kapasitesi olan daha modern bir şirket için 100 küsür milyon dolar matematik olarak beni bozmuyor Çok mu acemi bakıyorum bilmiyorum ama?

son olarak şirketi büyütmek amacı yok demişsiniz ama ben fiyat tespit raporunda C şekeri yatırımından bahsettiklerini görüyorum. Şirketi 2 katından fazla büyütecek bir proje sanırım. Bunun için de şirketin nakdi var ve sermaye ihtiyacı yok anladığım. O yüzden şirketin kendi kaynaklarıyla finanse edilecek bir projesi var diye anladım, yanılıyor muyum?

hürmetler..

sn malahit, şirketi pazarlamak için yeni üye olduğunuzu anlıyorum, yanılıyor muyum?
    saygılar..

3. Ortak satışı olan halka arzlara girmemek lazım misal Aydem. Daha önce milletin olan fabrikayı aracıyla yine millete satmaya çalışıyorlar. Boş işler

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn malahit, şirketi pazarlamak için yeni üye olduğunuzu anlıyorum, yanılıyor muyum?
    saygılar..
    Yeni üye olduğum doğrudur sayın şef ama şimdi ben pazarlama yapmıyorum desem ne yazar. Siz karar vermişsiniz Ama öğrenme amaçlı ve halisane bir niyetle yapılan çalışmayı "niyet okuyarak" sui-zan yapmanız üzücü. Yanlış veya eksik gördüklerimi siz söyleseniz keşke... Ben de ve buradaki herkes de öğrensek daha iyi değil mi?

5.  Alıntı Originally Posted by Malahit Yazıyı Oku
    Merhabalar

Kütahya Şeker için değerlendirme yapma şansı olan üstadlardan bir ricam olacak. Aşağıda bir inceleme yaptım kendimce. Mantık olarak hata yapıyor muyum?

Şirketin üzerinde olduğu arazileri daha yeni değerlemişler neredeyse 600 milyon lira ediyor. Bir de burada yatırım amaçlı olan bir kısım var ki o da ya satacak ya da üzerinde proje geliştirilecek demek yanılmıyorsam. Eğer öyleyse bir de orada ekstradan potansiyel var gibi anlıyorum.

Üstüne şirketin banka borcu yok ve 120 milyon kadar mart sonu bilançosunda bir nakdi var.

Stoklarda ne var detay bilmiyorum ama eğer şeker ise o da peşin para gibi neredeyse ve en az 50 milyon liralık varlık demek.

Ertelenmiş vergi yükümlüğü (112 milyon) tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama muhasebesel bir şey diye okudum.

Özetle, bilançosunun sadece durumuna bakarsam bu şirket 700-800 milyon arası tasfiye değeri var gibi. Şirketin her yıl 200-300 milyon ciro yapıp kar elde edeceğini ve bunu da uzun vadede temettü ödeyeceğini düşünürsek bana göre evladiyelik alınacak ve uzun vadeli tutulacak bir şirket gibi duruyor.

Ne dersiniz?

Selamlar
    Güzel analiz etmişsiniz. Tasfiye bilançosunu çıkarmışsınız kabaca ve abartı bir durum yok.
    Mevcut ortaklarına olan önyargım, değerlemeler makul görünse de kütahyada toprağa 600 milyonu kim gömer? Sorusuna cevap bulamamam ve halka arzın sermaye artışı şeklinde yapılmaması gibi sebeplerle bu arza katılmayacağım.

Katılanlara bol kazançlar.

Bu arada Tarzınızı çok sevdim başka başlıklarda da buluşmak dileğiyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. 30 fk çok derim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Malahit Yazıyı Oku
    Özetle, bilançosunun sadece durumuna bakarsam bu şirket 700-800 milyon arası tasfiye değeri var gibi. Şirketin her yıl 200-300 milyon ciro yapıp kar elde edeceğini ve bunu da uzun vadede temettü ödeyeceğini düşünürsek bana göre evladiyelik alınacak ve uzun vadeli tutulacak bir şirket gibi duruyor.

Ne dersiniz?

Selamlar
    Şu an 5-15 FK aralığında işlem gören bir sürü iyi şirket var. Uzun vadeli alacaksam, 30 FK'dan niye bunu alayım ki?
    Bana göre almak için görünürdeki tek sebep, yeni halka arz olmasından kaynaklı kısa vadede bir manipülasyon ihtimalinden faydalanmak olabilir.
    YTD

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Ülke çölleşirken, pancarın en fazla su ile yetiştiğini varsayarsak, evladiyelik demek, ne kdr mantıklı, ayrıca hala temettü fln lafı Tr gibi bi ülkede çoook ütopik.

Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •