Sayfa 3/36 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 286 madde; 17 - 24 arası.

Konu: KTSKR - Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

1. Uzun vadeli bir temettü yatırımcısı olarak şunu söyleyeyim. Her türlü olumsuzluğa rağmen iyi şirketlere uv temettü için yatırım yapmak bence hala çok mantıklı, çünkü bir çok iyi şirketin fiyatı hala çok makul seviyelerde. Çok basit 2 örnek, Vesbe FK 6 civarı, Toaso FK 7 civarı. Şimdi bunun gibi onlarca iyi şirket varken 30 FK'dan kütahya şekere uzun vadeli yatırım yapmak ne kadar mantıklı, sorguladığım budur.
    YTD

Şeker işinde gelecek olması için devletin bu sektörü stratejık bir sektör olarak görmesi ona göre davranması lazımdı.Malumunuz anlıyamadığım bir şekilde bu sektörden alelacele devlet özelleştirmeler yoluyla çıktı.Şimdi sattığı adamlar bir kez daha borsa yolu ile şirketleri daha bi özelleştirecekler.Sedat peker in anlattıkları tarzında bir sistem çerçevesi düşünüldüğünde bu sektör konusunda sedat peker bir incelese bir video çekse ben merakla seyrederim.Bilmiyorum reis bu konuya ayıracak zaman bulabilir mi,zaman bulursa ben bu özelleştirmelerde çok ilginç noktalar olduğuna eminim.Hasılı kelam ben bu kağıtdan tek lot almam.

3. Herkes talep ettiğini almış. Turex faciası olumsuz etkiledi. Katılım yok gibi. Lotların bir kısmı elde kalmış.

4. ederinin beş on katından halka arzlar.başlarda biraz kazanıyorduk çünkü ederinde arz ediliyorlardı. hemen göz dikdiler insanların kazancına.o yüzden bıraktım arzları.bir süredir girmiyordum.bu son arzlara bakayım dedim bunlarda çok pahalı.3 tavan için uğraşdığıma değmez.

5. İnşallah Daha Fazla Olur

Alıntı Originally Posted by denklem Yazıyı Oku
    ederinin beş on katından halka arzlar.başlarda biraz kazanıyorduk çünkü ederinde arz ediliyorlardı. hemen göz dikdiler insanların kazancına.o yüzden bıraktım arzları.bir süredir girmiyordum.bu son arzlara bakayım dedim bunlarda çok pahalı.3 tavan için uğraşdığıma değmez.
    Üç tavanda yeter ama tam halka arz edilemediği için daha fazla tavan yapacaktır, inşallah...

6.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    hisseleri tamamı satılmamış. 3 milyon kadar hisseyi de kendileri aldılar.
    Sonuç iyi görünmoyor

7. bireysele ortalama 362 lot vermişler. 362.21=7602. yani kişi başı ortalama 7602 TL’lik hisse düşüyor. katılan sayısı 19 binlerde rakam güzel az kişi katılmış. kiler grubu 2 milyon 300 bin lot almış. bu lotu eğer ilk günden kusarsa satması imkansız gibi bir şey o nedenden yükseltme ihtimallerini daha yüksek buluyorum. bu gruba güvenmiyorum ama ben katıldım bir nevi kumar oynadım çıkmazsa da canım sağolsun, işleme açılmasını dört gözle bekliyorum.

Sayfa 3/36 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •