Special Days Image
Sayfa 107/135 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. BJK Coccinella bir de explorer için sizden yine yardım rica edeceğim. Müsait olduğunuzda ve size zahmet olmazsa bakabilirseniz çok sevinirim. Çapraz trade edilebilecek kağıtları bulabilmek için ve garantiye yakın bi trend işareti olarak sadece kijun-sen 'in kumo bulutunun üzerine geçtiği senetleri süzen bir explorer formülü ile altına geçenleri süzen bir explorer formülü yaratabilir miyiz ? . webden bulmaya çalıştım ama bi türlü karşıma çıkmadı. Amacım hızlı bi şekilde endeksle veya birbiriyle ters hareket edebilecek kağıtları bulup ne verimlilikte çapraz trade imkanı verdiklerini görebilmek. Şimdiden çok teşekkürler.
    Gerçi buna MATRİKS explorer formülü lazım o yüzden hiç uğraşmayın Sn. BJK Coccinella ... anlık 60 ve 30 dakikalıklar için düşünüyodum ... MS de zaten kullanamıyorum ... Matrikste kullanabilirim sadece...
    Evet anladım matrikste nasıl yazılır bilmiyorum, kolay gelsin Sayın onelle...

Bu haftanın gelecek haftalar için yıldız adayları;

ADEL
    ASUZU
    ARENA
    ASLAN
    BNTAS
    BRKSN
    BRKO
    BRMEN
    DARDL
    DZGYO
    DOAS
    ECILC
    ESCOM
    INDES
    MAKTK
    MPARK
    OZBAL
    PINSU
    PNSUT
    USAK
    VAKFN
    VERTU

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Bu haftanın gelecek haftalar için yıldız adayları;

ADEL
    ASUZU
    ARENA
    ASLAN
    BNTAS
    BRKSN
    BRKO
    BRMEN
    DARDL
    DZGYO
    DOAS
    ECILC
    ESCOM
    INDES
    MAKTK
    MPARK
    OZBAL
    PINSU
    PNSUT
    USAK
    VAKFN
    VERTU
    BNTAS ve DOAS StochRSI Haftalık Potföy Sistemine bugün itibarı ile düştü bende...

4.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Evet anladım matrikste nasıl yazılır bilmiyorum, kolay gelsin Sayın onelle...
    Sn. BJK Coccinella , bu formülü matriks düşünüyordum ama sonra metastockta da bulunması zarar getirmez dedim ve size yük olmamak adına ben yardım istediğim formülü metastock için youtube'tan hiç dilini anlamadığım uzakdoğulu bi arkadaştan kopya çekip devşirip aşağıdaki hale getirdim. Bu formül explorerda filter kısmına yazdığımda AL sinyali için mükemmel çalışıyor. Mesela günlük ve haftalık taradığımda aşağıdaki kağıtları buldu ve hepsi doğru.Sonuç tam istediğim gibi ... Ama formülü doğru devşirdim mi ona emin değilim tabii...siz daha iyi anlarsınız baktığınızda ..Belki de yanlıştır ya da ek******. Biliyosunuz benim göz aşinalığım dışında kod yazmak haddime değil. O yüzden bu başlıkta ve biz de bulunması adına bu explorer formülünün SATIŞ kısmının yazılmasında yardımcı olabilirseniz müsait olduğunuzda çok sevinirim. SATIŞ kısmını oluşturmayı beceremedim... Matrikste olmasa bile hiç olmazsa metastock'ta günlük ve haftalık grafikleri süzebiliriz. Matriks için twitter'da Kıvanç Bey den yardım istemeyi düşünüyorum ama rahatsızlığı henüz tam geçmediği için çekiniyorum. biraz süre geçsin matriks için ondan ricada bulunacağım.

Aşağıdakini "KUMO BREAKOUT OF KIJUN-SEN ( BUY SIGNAL )" diye isimlendirdim. Formül AL sinyali için sadece kijun-sen'in kumonun yukarısına geçmesi ve SAT sinyali için de sadece kijun-sen'in kumonun aşağısına geçmesi koşulunu barındırıyor.

(( Cross( KijunSen(26 ) , SenkouSpanA(9 , 26,26 ) ) AND SenkouSpanA(9 ,26 ,26 ) ) > SenkouSpanB(52 ,26 )) OR ( Cross( KijunSen(26 ) , SenkouSpanB(52 ,26 ) ) AND SenkouSpanB(52 ,26 ) > SenkouSpanA(9 ,26 ,26 ) )

GÜNLÜKTE

HAFTALIKTA

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sn. BJK Coccinella , bu formülü matriks düşünüyordum ama sonra metastockta da bulunması zarar getirmez dedim ve size yük olmamak adına ben yardım istediğim formülü metastock için youtube'tan hiç dilini anlamadığım uzakdoğulu bi arkadaştan kopya çekip devşirip aşağıdaki hale getirdim. Bu formül explorerda filter kısmına yazdığımda AL sinyali için mükemmel çalışıyor. Mesela günlük ve haftalık taradığımda aşağıdaki kağıtları buldu ve hepsi doğru.Sonuç tam istediğim gibi ... Ama formülü doğru devşirdim mi ona emin değilim tabii...siz daha iyi anlarsınız baktığınızda ..Belki de yanlıştır ya da ek******. Biliyosunuz benim göz aşinalığım dışında kod yazmak haddime değil. O yüzden bu başlıkta ve biz de bulunması adına bu explorer formülünün SATIŞ kısmının yazılmasında yardımcı olabilirseniz müsait olduğunuzda çok sevinirim. SATIŞ kısmını oluşturmayı beceremedim... Matrikste olmasa bile hiç olmazsa metastock'ta günlük ve haftalık grafikleri süzebiliriz. Matriks için twitter'da Kıvanç Bey den yardım istemeyi düşünüyorum ama rahatsızlığı henüz tam geçmediği için çekiniyorum. biraz süre geçsin matriks için ondan ricada bulunacağım.

Aşağıdakini "KUMO BREAKOUT OF KIJUN-SEN ( BUY SIGNAL )" diye isimlendirdim. Formül AL sinyali için sadece kijun-sen'in kumonun yukarısına geçmesi ve SAT sinyali için de sadece kijun-sen'in kumonun aşağısına geçmesi koşulunu barındırıyor.

(( Cross( KijunSen(26 ) , SenkouSpanA(9 , 26,26 ) ) AND SenkouSpanA(9 ,26 ,26 ) ) > SenkouSpanB(52 ,26 )) OR ( Cross( KijunSen(26 ) , SenkouSpanB(52 ,26 ) ) AND SenkouSpanB(52 ,26 ) > SenkouSpanA(9 ,26 ,26 ) )

GÜNLÜKTE

HAFTALIKTA

Elimden geleni yapmaya çalıştım ama artık hem yaşlanmışız hem de paslanmışız, kabullenmek gerek...

Hatamız varsa affola, kontrol edip geri dönüş yapabilirseniz sevinirim...

AL SİNYALİ
    Sinyal verenler 3 rakamı ile görüntülenecek...

If((SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) OR ((SenkouSpanA(26,52,26)<SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52))),3,0)

SAT SİNYALİ
    Sinyal verenler 2 rakamı ile görüntülenecek...

If((SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)<SenkouSpanB(26,52)) OR ((SenkouSpanA(26,52,26)<SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)<SenkouSpanB(26,52))),2,0)
    Son düzenleme : BJK Coccinella; 09-09-2019 saat: 02:55.

Kod yazmak benim de haddime değil, Sayın uufuk ve Sayın Kıvanç varken. uufuk abiden ya da Kıvanç beyden yardım almak mantıklı matriks konusunda. Kolay gelsin tekrar...

7. Dakka bir gol bir SAY REKLAM günlükte sinyal veren 5 kağıttan biriydi.. Tavana gidiyo... İşte bu sinyalleri yakalamaktan bahsediyorum

GÜNLÜKTE

HAFTALIKTA

8. Sn. BJK Coccinella çok teşekkür ederim . yine zaman ayırıp emek verdiniz. Formülleri denedim. Hatasız çalışıyor ancak anladığım kadarıyla bu formülasyon kijunsen'in kesişme aşamasında olanları değil bulutun üstünde ve altında seyredenleri buluyor.Aslında sizin yazdığınız formulasyon hangi hisselerin kuvvetli boğa ve ayı trendinde olduğunu kolayca süzebilmek için müthiş kolaylık sağlayacak bize. Ellerinize sağlık. Benim kopyaladığım formül ise tam olarak kesişme durumunda olanları süzüyor. Bu kesişim anını yakalaması da başlayacak trende girebilmek için büyük fayda sağlıyor. Benim gönderdiğim formülde ben büyük işaretlerini küçük işaretleriyle değiştirip mantıken tersi sat kesişimi verenleri bulabilir miyim diye denedim ama al sinyalinde çalıştığı gibi çalışmadı. Aşağı kesenleri bulamıyor. Formülü kopya çektiğim kişiye mesaj atmayı düşünüyorum. Tabii ingilizce anlıyor mu bilmiyorum ama şansımı deneyeceğim Çok teşekkürler tekrar ..Bol kazançlar...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Elimden geleni yapmaya çalıştım ama artık hem yaşlanmışız hem de paslanmışız, kabullenmek gerek...

Hatamız varsa affola, kontrol edip geri dönüş yapabilirseniz sevinirim...

AL SİNYALİ
    Sinyal verenler 3 rakamı ile görüntülenecek...

If((SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) OR ((SenkouSpanA(26,52,26)<SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52))),3,0)

SAT SİNYALİ
    Sinyal verenler 2 rakamı ile görüntülenecek...

If((SenkouSpanA(26,52,26)>SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)<SenkouSpanB(26,52)) OR ((SenkouSpanA(26,52,26)<SenkouSpanB(26,52) AND KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND KijunSen(26)<SenkouSpanB(26,52))),2,0)

Sayfa 107/135 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •