Sayfa 116/135 İlkİlk ... 1666106114115116117118126 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by Hakanhatıra Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar herkese sağlıklı bir ömür diliyorum. Aranıza ilk defa katılıyorum. Metastock programını bir arkadaşım vasıtasıyla edindim. Ben bu programı hisse senetleri üzerinde kullanmak istiyorum. Bana 13 günlük Ema da 2 gün üst üste kapanış yapan hisse senetlerini söylemesini nasıl sağlayabilirim. Teşekkür ederim.
    Kapanışı gerçekleşen son gün itibarı ile 2 gün üst üste gerçekleşenler...

Exploration notes

Col A: If(C>Mov(C,13,E),1,0)
    Col B: BarsSince(If(C>Mov(C,13,E),1,0)<1)
    Filter colA=1 AND colB<3 AND colB>1

Filter enabled Yes
    Periodicity Daily
    Records required 32767

Bu da sonuçlar;

Kolay gelsin...

2. Herkese merhaba.
    Aranıza yeni katıldım. Sayfaları baştan sona okumadan önce macbook için metastock nerden edinebilirim malum orijinali çok pahalı.

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kapanışı gerçekleşen son gün itibarı ile 2 gün üst üste gerçekleşenler...

Exploration notes

Col A: If(C>Mov(C,13,E),1,0)
    Col B: BarsSince(If(C>Mov(C,13,E),1,0)<1)
    Filter colA=1 AND colB<3 AND colB>1

Filter enabled Yes
    Periodicity Daily
    Records required 32767

Bu da sonuçlar;

Kolay gelsin...
    Teşekkür ederim. Elinize sağlık

4. Merhaba..

Metastock verileri rar ile sıkıştırıp https://wetransfer.com/ atabilecek bir arkadaş var mı..

İyi çalışmalar..

5. üstadlar bu resimdeki çizgiler ne olabilir..yardım rica etsem ben mav denedim periyot değiştirerek bulamadım...teşekkürler...

BU TEKTU GRAFİĞİ BU ARADA 24.NİSAN.2020 KAPANIŞA GÖRE...TEŞEKKÜRLER...
    EWeNZAQXQAAIkOQ.png
    YAZDIKLARIM SADECE BİRER ÖNGÖRÜ OLUP KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

6. BUDA ozgyo günlük MESALA TEŞEKKÜRLER...
    EWeC1xSXkAAXIPr.png
    YAZDIKLARIM SADECE BİRER ÖNGÖRÜ OLUP KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

7. Merhaba Hocam

Daha önce bir konuda yardımcı olmuştunuz.teşekkür ederim. metastock konusunda bilginizden bir kez daha istifade etmek istiyorum. Müsade ederseniz. İhtiyacım olan formül;Midpoint (21) i gün itibariyle yukarı-aşağı kesen hisseleri bulmak.Daha önceki günlerde kesmiş olanlar dahil edilmeyecek.TEŞEKKÜR EDERİM.

8. Merhaba Bist verilerine ulaşmak için MsDownloader programını kullanıyorum. Sorunsuz ve hızlı. Ancak analiz için Ninjatrader 8 programına geçtim. Bu programın handikapı dakikalık verilerde sadece 1 dakikalık verileri yükleme müsade ediyor. 1 dakikalık verilerden diğer dakika verilerini oluşturuyor. Günlük verilerde ise sorun yok. MsDownloader en küçük periot olarak 5 dakikalık verileri indirmemizi müsade ediyor. Bist verileri 1 dakikalık olarak ya da tick data olarak temin edebileceğimiz herhangi bir yer ya da platform biliyor musunuz? Bu konuda uzun zamandır araştırma yaptım ancak henüz bir çözüm üretemedim. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim.

Sayfa 116/135 İlkİlk ... 1666106114115116117118126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •