Sayfa 117/135 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by Hakanhatıra Yazıyı Oku
    Daha önce bir konuda yardımcı olmuştunuz.teşekkür ederim. metastock konusunda bilginizden bir kez daha istifade etmek istiyorum. Müsade ederseniz. İhtiyacım olan formül;Midpoint (21) i gün itibariyle yukarı-aşağı kesen hisseleri bulmak.Daha önceki günlerde kesmiş olanlar dahil edilmeyecek.TEŞEKKÜR EDERİM.
    If(Cross(C,(H+L)/2),3,If(Cross((H+L)/2,C),2,If(C>(H+L)/2,4,1)))

2 = Bugün aşağı kesenler,

3 = Bugün yukarı kesenler...

2. Merhaba Sayın BJK Coccinella

sayın BJK Coccinella bu verdiğiniz formülün bir yerlerine mid(21) diye bir gösterge yerleştirmekti maksadım.yani 21 birimlik mid poniti kesmesiydi muradım.H+L\2 nin yerine Mid(21) gibi mesela ilginiz ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

sayın BJK Coccinella bu verdiğiniz formülün bir yerlerine mid(21) diye bir gösterge yerleştirmekti maksadım.yani 21 birimlik mid poniti kesmesiydi muradım.H+L\2 nin yerine Mid(21) gibi mesela ilginiz ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.
    If(Cross(C,Mov((h+l)/2,21,E)),3,If(Cross(Mov((h+l)/2,21,E),C),2,If(C>Mov((h+l)/2,21,E),4,1)))

If(Cross(C,MID(21)),3,If(Cross(MID(21),C),2,If(C>M ID(21),4,1)))

MID(21) = içini siz doldurun ben anlayamadım galiba?

5.  Alıntı Originally Posted by Hakanhatıra Yazıyı Oku
    Daha önce bir konuda yardımcı olmuştunuz.teşekkür ederim. metastock konusunda bilginizden bir kez daha istifade etmek istiyorum. Müsade ederseniz. İhtiyacım olan formül;Midpoint (21) i gün itibariyle yukarı-aşağı kesen hisseleri bulmak.Daha önceki günlerde kesmiş olanlar dahil edilmeyecek.TEŞEKKÜR EDERİM.
    mid(c,21) Verilen peryot için orta fiyatı bulur...Ortalama degil...!
    mid(c,21) eşittir
    llv(C,21) + ((hhv(C,21) - llv(C,21)) / 2)

yukarı kesen
    cross(c,mid(c,21))
    aşağı kesen
    cross(mid(c,21),c)
    1 gün önce kesen
    ref(cross(c,mid(c,21)),-1)
    halihazırda kesmiş olan
    c>mid(c,21)
    Son düzenleme : pazartesi; 13-05-2020 saat: 23:37.
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

6. Sayın pazartesi yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.Aşağı kesen ile Hali hazırda kesmiş olan seçeneklerini taratamadım ama diğerleri çok güzel çalıştı.Ellerinize sağlık

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    If(Cross(C,MID(21)),3,If(Cross(MID(21),C),2,If(C>M ID(21),4,1)))

MID(21) = içini siz doldurun ben anlayamadım galiba?
    Sayın BJK Coccinella Ellerinize sağlık ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

8. merhaba arkadaşlar şu kodu metastockta nasıl yazabiliriz?
    MOV(MOST((H+L+2*L)/4,6,1.5),7,WW)

Sayfa 117/135 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •