Special Days Image
Sayfa 15/135 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    MS i pc den kaldırıp yeniden kurmak istedim.Denetim masasından programı kaldırdım sonra yeniden kurdum ama tüm eski expert indikatörlerle falan kurdu.Ben sanki pc de daha evvel hiç ms kurulmamış gibi kurmak istiyorum sıfırdan yani.Ne yapmam lazım?
    c de msdata dosyasını silmen gerekiyor. tüm verller orada kayıtlı.
    program çalışıyor ve sıkıntı yoksa bir daha ms silmene gerek yok sadece msdata dosyasını sil verileri yükle,
    msdata tekrar oluşur.

2.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sn.pazartesi,

öncelikle bu kadar detaylı hem görsel hem yazılı anlatım için çok çok teşekür ederim.benim gibi teknoloji özürlü birisi ancak bu şekilde anlardı.dediklerinizi aynen yaptım yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik gibi bir durum oldu sanırım.aşağıdaki uyarı çıktı burayıda aşabilirsem olacak sanki.ama benden sanırım değerler high low v.s. koşullar istiyor.ben buraya ne yazmalıyım acaba?

ExtFml( "Forum.Latch",21 ,14 , 14,14 )
    rakamlar atmasyondur
    diğer bir kullanım
    ExtFml("forum.Latch",C>Mov(C, 20,S),C< Mov(C, 5,S),0,0)
    diğer bir kullanım
    ExtFml("Forum.Latch",LE,LX,SE,SX);
    tanımlanmış öğeler var yukarıda
    LE:=Signal>0;
    SE:=Signal<0;
    LX:=0;
    SX:=0;
    signal de tanımlanmış öge
    Signal := x - y;
    uzatmayacak olursak
    Col A: Long
    x:=ExtFml( "ADSI.MAMA_Cyber", MP(), .5, .05);
    y:=ExtFml("ADSI.FAMA_Cyber",MP(),.5,.05,.5);

LE:=Signal>0;
    SE:=Signal<0;
    LX:=0;
    SX:=0;
    B:= ExtFml("Forum.Latch",LE,LX,SE,SX);
    B = 1 AND Ref(B,-1) <> 1
    Col B: Short
    x:=ExtFml( "ADSI.MAMA_Cyber", MP(), .5, .05);
    y:=ExtFml("ADSI.FAMA_Cyber",MP(),.5,.05,.5);

Signal<0;

bence Google her şeyi çözer sadece doğru kelimeleri aramak lazım ...

3.  Alıntı Originally Posted by zamazingo Yazıyı Oku
    sayın pazartesi 11eod de yükleyemiyorum maalesef yardımlarınızı rica ediyorum.
    estağfurullah
    bulmanız gereken dosya Equis.MetaStock.Pro.EOD.v11.0.Cracked-RedT dir
    eğer bu dosyayı kullanıyor ve yüklenmiyorsa gerçekten bende bilmiyorum

4.  Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    estağfurullah
    bulmanız gereken dosya Equis.MetaStock.Pro.EOD.v11.0.Cracked-RedT dir
    eğer bu dosyayı kullanıyor ve yüklenmiyorsa gerçekten bende bilmiyorum
    evet onu buldum.. maalesef dosya yüklenmiyor. teşekkür ederim.

İyi geceler,

Elimde oluşturduğum 20 adet indikatör var diyelim. Explorere FML ile çekeceğim. T'den T10'a ve Y'den Y10'a kadar. Bu indikatörler birbirine oldukça yakın değerler alıyor. Benim amacım günlük çubuğun (H ve L değerlerinin) bu değerleri kapsayıp kapsamadığını ölçebilmek. Formül yazdım ama explorer sonucu alamıyorum. Nerede hata yaptığımı gösterebilecek kimse var mı?

If(H>=Fml("Y") AND H>=Fml("Y2") AND H>=Fml("Y3") AND H>=Fml("Y4") AND H>=Fml("Y5") AND H>=Fml("Y6") AND H>=Fml("Y7") AND H>=Fml("Y8") AND H>=Fml("Y9") AND H>=Fml("Y10") AND L<=Fml("Y") AND L<=Fml("Y2") AND L<=Fml("Y3") AND L<=Fml("Y4") AND L<=Fml("Y5") AND L<=Fml("Y6") AND L<=Fml("Y7") AND L<=Fml("Y8") AND L<=Fml("Y9") AND L<=Fml("Y10") AND H>=Fml("T") AND H>=Fml("T2") AND H>=Fml("T3") AND H>=Fml("T4") AND H>=Fml("T5") AND H>=Fml("T6") AND H>=Fml("T7") AND H>=Fml("T8") AND H>=Fml("T9") AND H>=Fml("T10") AND L<=Fml("T") AND L<=Fml("T2") AND L<=Fml("T3") AND L<=Fml("T4") AND L<=Fml("T5") AND L<=Fml("T6") AND L<=Fml("T7") AND L<=Fml("T8") AND L<=Fml("T9") AND L<=Fml("T10"),0,1)

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İyi geceler,

Elimde oluşturduğum 20 adet indikatör var diyelim. Explorere FML ile çekeceğim. T'den T10'a ve Y'den Y10'a kadar. Bu indikatörler birbirine oldukça yakın değerler alıyor. Benim amacım günlük çubuğun (H ve L değerlerinin) bu değerleri kapsayıp kapsamadığını ölçebilmek. Formül yazdım ama explorer sonucu alamıyorum. Nerede hata yaptığımı gösterebilecek kimse var mı?

If(H>=Fml("Y") AND H>=Fml("Y2") AND H>=Fml("Y3") AND H>=Fml("Y4") AND H>=Fml("Y5") AND H>=Fml("Y6") AND H>=Fml("Y7") AND H>=Fml("Y8") AND H>=Fml("Y9") AND H>=Fml("Y10") AND L<=Fml("Y") AND L<=Fml("Y2") AND L<=Fml("Y3") AND L<=Fml("Y4") AND L<=Fml("Y5") AND L<=Fml("Y6") AND L<=Fml("Y7") AND L<=Fml("Y8") AND L<=Fml("Y9") AND L<=Fml("Y10") AND H>=Fml("T") AND H>=Fml("T2") AND H>=Fml("T3") AND H>=Fml("T4") AND H>=Fml("T5") AND H>=Fml("T6") AND H>=Fml("T7") AND H>=Fml("T8") AND H>=Fml("T9") AND H>=Fml("T10") AND L<=Fml("T") AND L<=Fml("T2") AND L<=Fml("T3") AND L<=Fml("T4") AND L<=Fml("T5") AND L<=Fml("T6") AND L<=Fml("T7") AND L<=Fml("T8") AND L<=Fml("T9") AND L<=Fml("T10"),0,1)
    Gece gece kendim çaldım kendim oynadım. Problem giderilmiştir. Yaşlanıyoruz, Türkçe karakter sorunu varmış.

7. Arkadaşlar Metastock Expert Advisor'da Martin Pring - Long-term Momentum System 'i kullanmaktayım.(Formülü şifreli maalesef) bu sistemin al ve sat verdiği şirketleri The Explorer'da bulmak istiyorum.Yani bu sistemi The Explorer'a adapte etmek istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim...

8.  Alıntı Originally Posted by hakkkan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Metastock Expert Advisor'da Martin Pring - Long-term Momentum System 'i kullanmaktayım.(Formülü şifreli maalesef) bu sistemin al ve sat verdiği şirketleri The Explorer'da bulmak istiyorum.Yani bu sistemi The Explorer'a adapte etmek istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim...
    The Pring Special K is a momentum indicator
    http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicatorsring_s_special_k

ve Martin Pring
    http://trader-online.tk/MSZ/e-w-KST_...tin_Pring.html

yatay piyasada nötr(-)

ben özellikle indikatör aradım şifreli ise çözülebilir diye fakat Martin Pring 3 ind. var
    MS11 - Pring KST (Intermediate term)
    MS11 - Pring KST (Long-term)
    MS11 - Pring KST (Short-term)
    bu üçününde formülü açık

Sayfa 15/135 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz