Sayfa 22/135 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kahretsin yaaa bu düşüş bar sayısını gösteriyor, ben yükseliş bar sayısını arıyorum. Sevinmiştim buldum diye. Çorba oldu iyice
    BarsSince(Fml("alsana")>0) ters çalışır
    BarsSince(Fml("alsana")<0) bu da ters çalışır ama istedigini verir...
    En dogrusu yazıldıgı gibi çalışan BarsSince(Cross(Fml("alsana"),0)) dır

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    BarsSince(Fml("alsana")>0) ters çalışır
    BarsSince(Fml("alsana")<0) bu da ters çalışır ama istedigini verir...
    En dogrusu yazıldıgı gibi çalışan BarsSince(Cross(Fml("alsana"),0)) dır
    Sayfayı meşgul ettiğim için özür dilerim, oldu uufuk abi oldu

Hiç biri çözüm olmadı ama en sonunda bir şeyler yaptım.

Birincisi; alsana 1 değerini aldıktan sonra geçen bar sayısı (aldığı gün dahil) =BarsSince(Fml("alsana")<1)

İkincisi; alsana 1 değerini almadan önceki son kapanış =ValueWhen(1,(Fml("alsana")=0),CLOSE)

Amacım bunların tepkisizliklerini test etmekti, sizleri yorduğum için kusura bakmayın. İyi geceler herkese...

Sayfayı meşgul ettiğim için özür dilerim, oldu uufuk abi oldu

Hiç biri çözüm olmadı ama en sonunda bir şeyler yaptım.

Birincisi; alsana 1 değerini aldıktan sonra geçen bar sayısı (aldığı gün dahil) =BarsSince(Fml("alsana")<1)

İkincisi; alsana 1 değerini almadan önceki son kapanış =ValueWhen(1,(Fml("alsana")=0),CLOSE)

Amacım bunların tepkisizliklerini test etmekti, sizleri yorduğum için kusura bakmayın. İyi geceler herkese...
    Biliyorum formüllerdeki rakamlar ters geliyor insana, bu da test sonucu uufuk abi, kaç kez kontrol ettim...

Biliyorum formüllerdeki rakamlar ters geliyor insana, bu da test sonucu uufuk abi, kaç kez kontrol ettim...

Fiyat bölümüne değilde indikatör bölgesine eklerseniz. sanırım indikatör -1 ile 0 arasında gidip geliyor bu nedenle 0 gösteriyor ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Fiyat bölümüne değilde indikatör bölgesine eklerseniz. sanırım indikatör -1 ile 0 arasında gidip geliyor bu nedenle 0 gösteriyor ?
    Yok indikatör 0 ile 1 arasında gidip geliyor, görünüş belirttiğiniz gibi ayrı pencerede düzeltilebilir de ben asıl explorer sonuçlarına ulaşamıyordum.

Söylediğiniz şekilde ekran görüntüsü...

Tamam yapmak istediğiniz şey ne peki ? expolerarda filter bölümüne fml(xxx)=1 olanları buldurmak değilmi ?

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Tamam yapmak istediğiniz şey ne peki ? expolerarda filter bölümüne fml(xxx)=1 olanları buldurmak değilmi ?
    Yok, ben alsana formülünde, formül değeri 1 olduğunda kapanışın kaç olduğunu ve formül değeri 1 olduktan sonra geçen bar sayısını buldurmak istiyordum, hallettim sağolun.

Anladım al verdikten sonra fiyat kaçmış ve ne zaman al vermiş . al verdikten sonra o süre içinde nekadar kar ettirmiş gibi bir tablo yapıyorsunuz sanırım halletiğinze sevindim iyi geceler.

Sayfa 22/135 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •