Sayfa 27/135 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

ve bir önceki konuda ""1. şart rsi 50 seviesini yukarı kırmış olacak. sonra momentum 100 seviyesini yukarı kırmış olacak. momentum ilk önce kırar ise 100 ve ardından rsi kırarsa bunu kabul etmeyecek . önce rsi sonra momentum kırılımı olcak. sırasi ile yani.""""
    if then else kalıbı ile oluşturmaya çalışıyorum
    teşekkürler aslında trail atr aklıma gelmişti ama birebir uyum sağlarmı diye test edip denemedim. tembellikten matrikste ise "msl" var aslında oluyor ama bar kapanışını bekliyor hali ile birebir uyum sağlamıyor. yada ben yapamadım.

önceki konuda ise aslında hisselerde belli şartları zincileme amaçlı kullanılabilir işlevsel bir kuram olacaktır . şart1,şart2,şart3 .... sırası ile uyumlu. biz ne yapıyoruz o burayı kırsın buda bunu kırsın. hali ile bir sürü gereksiz sinyal üretiyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by STABO Yazıyı Oku

SMA Hal oldu.
    Çok teşekkürler abi.. Sıra diğerinde)
    Sayın STABO istediğim formülü ufuk hoca ipucu verdi ama yeni öğrenmeye çalıştığım yeterli altyapım olmadığı için yapamadımş x değerini bulamadım.Sizden rica etsem formülü daha açık yazabilirmisiniz?

3. when((mov(C-L)-(H-C),4,E),>,0)
    And When(mov(mo((5),4,S),4,S),>,ref(mo(5),-1))
    And When(mov(rsi(4),6,S),>,35)

metastock ta bu formülü test edemedim.yazım hatası var ve düzeltemiyorum.
    yardımlarınızı bekliyorum

4.  Alıntı Originally Posted by hakirca Yazıyı Oku
    when((mov(C-L)-(H-C),4,E),>,0)
    And When(mov(mo((5),4,S),4,S),>,ref(mo(5),-1))
    And When(mov(rsi(4),6,S),>,35)

metastock ta bu formülü test edemedim.yazım hatası var ve düzeltemiyorum.
    yardımlarınızı bekliyorum
    Parantez hatası varmış .teşekkürler

5. Arkadaşlar selam,

Metastock'a veri indirmek için MS downloader kullanıyorum. 3-4 ay TR'de olmadığım için güncelleme yapamadım. şimdi güncelleme yapınca bütün çalışmalarım, çizgilerim, ayarlarım neredeyse sıfırlanmış. Sadece ortalamaları ve belli belirsiz, alakasız yerlerde trend çizgilerini görüyorum. aynı sorunu yaşayan oldu mu?

6.  Alıntı Originally Posted by zamazingo Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam,

Metastock'a veri indirmek için MS downloader kullanıyorum. 3-4 ay TR'de olmadığım için güncelleme yapamadım. şimdi güncelleme yapınca bütün çalışmalarım, çizgilerim, ayarlarım neredeyse sıfırlanmış. Sadece ortalamaları ve belli belirsiz, alakasız yerlerde trend çizgilerini görüyorum. aynı sorunu yaşayan oldu mu?
    bu sadece tl verilerinde geçerli, dolar ile yaptığım çalışmalar bozulmamış. lütfen yardım. tüm emeklerim sıfırlanmış gibi hissediyorum.

7. Merhaba arkadaşlar,ana şablonumun haricinde ikinci ve üçüncü şablonumu okla göstermiş olduğum yere nasıl kaydedeceğimi bir türlü hatırlayamıyorum rica etsem yardımcı olurmusunuz?
    Şimdiden çok teşekkürederim.

Alıntı Originally Posted by azizpeder Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,ana şablonumun haricinde ikinci ve üçüncü şablonumu okla göstermiş olduğum yere nasıl kaydedeceğimi bir türlü hatırlayamıyorum rica etsem yardımcı olurmusunuz?
    Şimdiden çok teşekkürederim.

okların olduğu yere "sağ tık" açılan pencerede "custom toolbar..." dan devam et.

Sayfa 27/135 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •