Sayfa 5/135 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Dostum,Downloader de böyle bir araç var...
    Ugraş başarırsan bizlerede ögret...
    STABO en kolay yolu tarif etmiş...
    [IMG][/IMG]
    Beceremedim hocam zaten bu konularda acaip beceriksiz biriyim..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    sayın stabo bir örnekle açıklayabilir misiniz? mesele 5 hisse seçsem bunları tek bir grafikte tek bir portföy olarak nasıl yapabilirim.amacım 5 hissenin günlük hepsinin tek bir kazanç yada kayıp oranını görebilmek...tek bir endeks değeri oluşturabilmek..bist100 gibi..buda bist 5 olsun mesala...mümkünmü?
    Security("AKBNK ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C) gibi zannederim

akbnk örnek olarak verilmiştir. istediğiniz senedin kodunu girmeniz gerekir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340

Smile

Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    Security("AKBNK ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C)+Security("... ",C) gibi zannederim

akbnk örnek olarak verilmiştir. istediğiniz senedin kodunu girmeniz gerekir.
    .downlader da bunu nasıl eklerim peki? acemilik işte gülmeyin sakın ...

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    .downlader da bunu nasıl eklerim peki? acemilik işte gülmeyin sakın ...
    gülecek bir şey yok. gösterge olarak oluşturun neden illa downloadere eklemek istiyorsunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    gülecek bir şey yok. Gösterge olarak oluşturun neden illa downloadere eklemek istiyorsunuz.
    gösterge olarak nasıl ekliyorunzu peki?çok soru soruyorum kusara bakmayın...yeniyim...ve sıfırdan öğreniyorum
    Son düzenleme : human01; 26-02-2017 saat: 16:43.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    ufuk hocam, aslında yapmak istediim şey 5 hisseyibir portföyde toplayıp ortak kazanç ve zararlarını bir grafikte mum yada çzigi barlarla takip etmek...yani portföy takibi yapmak...

Sayın human01;

Öncelikle MetaStock programını açıp f(x)'i (Indicator Builder)'i bulunuz. New... butonuna tıklayarak Indicator Editor'ü açınız. Resimdeki örnek senetlerin isimlerini istediğiniz şekilde değiştirerek endeks5'inizi oluşturunuz. Ardından Tamam ve Close'a tıklayınız. İndikatörünüzün Indicator QuickList'te hazır olduğunu göreceksiniz. Fare ile tutup grafik üzerine atabilir ya da yeni bir pencere oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin.

Not: Yukarıda açıklama yapan arkadaşlarımızın anlatımından yola çıkarak yardımcı olmaya çalıştım. Hatamız varsa affola...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    teşekkür ederim sayın coccinella....fakat yapmalk istediğim sadece tek bir ekrarnda 5 hissenin tek bir grafiğini oluşturmak.....herhangi bir grafikle karşılaştırma yapmak istemiyorum.yinede teşekkür ederim...yoksa builderı biliyorum zaten.
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın human01;

Öncelikle MetaStock programını açıp f(x)'i (Indicator Builder)'i bulunuz. New... butonuna tıklayarak Indicator Editor'ü açınız. Resimdeki örnek senetlerin isimlerini istediğiniz şekilde değiştirerek endeks5'inizi oluşturunuz. Ardından Tamam ve Close'a tıklayınız. İndikatörünüzün Indicator QuickList'te hazır olduğunu göreceksiniz. Fare ile tutup grafik üzerine atabilir ya da yeni bir pencere oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin.

Not: Yukarıda açıklama yapan arkadaşlarımızın anlatımından yola çıkarak yardımcı olmaya çalıştım. Hatamız varsa affola...

Sayfa 5/135 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •