Sayfa 56/135 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by ozgeer Yazıyı Oku
    merhaba bu formülü metastokta kullanamıyorum ,most yerine ne yazılabilir?
    s1:=hhv(sar(0.3,0.1),1);
    s2:=llv(sar(0.3,0.1),1);
    s3:=(s1+s2)/2;
    s4:=most(s3,1,1);
    Most yerine ne yazılacağından ziyade s4 tanımında ne yapacağınız önemli. Bu haliyle most'un yerine bir şey yazılmaz. En yakın cevap "IF" olsa da ",1,1" kısmında hata var.

s1:=HHV(SAR(0.3,0.1),1);
    s2:=LLV(SAR(0.3,0.1),1);
    s3:=(s1+s2)/2;
    s3

olarak yazarsanız 1 periyotluk paraboliğin en yüksek yüksek değeri ile en düşük düşük değerinin ortalaması elde edilir. Zaten 1 periyot için hhv,llv kullanılmasına gerek yok. Bununla ne yapmak istediğinize göre formülün devamı gelir.

2. cevabınız için teşekkür ederim sayın flexy, aslında burda sarın 3 günün en yükseğini en düşüğünüde alabiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by ozgeer Yazıyı Oku
    cevabınız için teşekkür ederim sayın flexy, aslında burda sarın 3 günün en yükseğini en düşüğünüde alabiliriz.
    Stop and reverse olarak düşünüyorsanız, most da aynı işi görecektir. Metastock formülü bir önceki sayfada var. Dezavantajı prev kullanıyor oluşu. Tercih sizin.

Bol kazançlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,594
    ms DOWLOADERDEN veri indiriyorum.metastocta çalışan ama asla REPAİNT olmayan bir sistem var..bunu 5-6 yıldır kullanıyorum.

sistemin 15 ve 30 daklığını kullanıyorum.

sorunum şu:

sistemin mesela ptesi günü geçmiş 2-3 sinyal değişebiliyor...çarşamba günü(mesela) düzeliyor...

verilere baktım değişiklik yok.okların değiştiği yerlerde veriler aynı...sistem repaint değil...mesela geçmişte böyle olaya raslamadım..ilk defa 7-8 ay önce oldu..sonra olmadı ama geçen hafta birkaç kere oldu..

işin içinden çıkamadım...sebebi ne olabilir...tşkler..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    ms DOWLOADERDEN veri indiriyorum.metastocta çalışan ama asla REPAİNT olmayan bir sistem var..bunu 5-6 yıldır kullanıyorum.

sistemin 15 ve 30 daklığını kullanıyorum.

sorunum şu:

sistemin mesela ptesi günü geçmiş 2-3 sinyal değişebiliyor...çarşamba günü(mesela) düzeliyor...

verilere baktım değişiklik yok.okların değiştiği yerlerde veriler aynı...sistem repaint değil...mesela geçmişte böyle olaya raslamadım..ilk defa 7-8 ay önce oldu..sonra olmadı ama geçen hafta birkaç kere oldu..

işin içinden çıkamadım...sebebi ne olabilir...tşkler..
    Matriks'in geçmiş data serverları buna neden oluyor (mtxservers.ini altında [data]: canlı veri, [hist]: verileri tamamla ile gelen veriler) Msdownloader muhtemelen bu ürün için ayrı bir history server kullanıyor ama mantık aynı. Veriler canlı yazılırken; hacim, yüksek ve düşükte sıklıkla; açılış ve kapanışda ise daha nadir atlamalar oluyor. Msdownloader kullanarak veri aktar dediğinizde ayarlar.ini içinde bulunan serverlardan birinden çekiyor ve aralarında farklılıklar var. Terminalde ise kapatıp açtığınızda, verileri tamamla dediğinizde geçmiş data serverından alıyor ve yine serverlar arasında tutulan verilerde farklılıklar var. Üzerine birde canlı yazılan datada da hata varsa iyice çorba oluyor.

Otomatik işlemler başladığında bu sorunu bildiklerinden system tester üzerinden grafik üzerinde göster denildiğinde okların konumlarını kayıt eden ve veriler değiştiğinde sistemin pozisyonunu (okları) sabitleyen bir kod eklediler. Sadece matriks üzerinde ve system tester sonrası grafik üzerinde göster denildiğinde çalışıyor.

Uzun yıllar hem msdownloader, hem de terminal kullandım formüle göre haftada 3-4 kez yada ayda 1-2 kez karşılaşırdım bu sorunla. Yukarıda bahsettiğim önlemden sonra sadece terminal için sorun kısmen çözüldü. Metastock için ise; yüksek, düşük, hacim ve bunların türevlerini kullanmayacaksınız. Hiç karşılaşmamış olmanız, downloader'ın uzun süre aynı server'ı seçmesinden kaynaklı olabilir.
    Son düzenleme : flexy; 07-05-2018 saat: 21:23.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,594
    sn.flexy çok teşekkür ederim..elinize sağlık..

bu durum beni depresyona soktu.umarım çok olmaz...dediğiniz gibi ertesi gün(terminal kapanınca) oluyor..

dediğinizi yarın kuruma aktaracağım..bakalım ne yapabilecekler.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

uufuk abi;

Sistem yazmaya çalışıyorum ama geriye dönük testi beceremiyorum. Roc(c,21,percent) formülü ile diyelim ki 400 adet senet tarıyorum. En yüksek değere sahip ilk 10 senedi ya da belli sayıda senedi ayıklamak istiyorum. Formül değerini büyükten küçüğe ya da küçükten büyüğe sıraladığımızda taradığımız senetler içinde kaçıncı sırada olduğunu bulduran bir formül var mı acaba? İnternetten bulamadım. Eğer yardımcı olursan sevinirim abi. Benim aradığım rating sıralaması tablosundaki rating kolonu...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    uufuk abi;

Sistem yazmaya çalışıyorum ama geriye dönük testi beceremiyorum. Roc(c,21,percent) formülü ile diyelim ki 400 adet senet tarıyorum. En yüksek değere sahip ilk 10 senedi ya da belli sayıda senedi ayıklamak istiyorum. Formül değerini büyükten küçüğe ya da küçükten büyüğe sıraladığımızda taradığımız senetler içinde kaçıncı sırada olduğunu bulduran bir formül var mı acaba? İnternetten bulamadım. Eğer yardımcı olursan sevinirim abi. Benim aradığım rating sıralaması tablosundaki rating kolonu...

Dostum,ben sizin kadar aktif metasock kullanıcısı degilim...
    Senetlerlede işim yok...
    Sizin için explorer çalıştırdım...
    Formul olarak sıralama olanagı formul dilinde yok bence..
    Excel'e aktarma olagın varsa ordan sıralama imkanı var,ama iyi bir exceel kullanıcısıda degilim...
    Siz gençler becerirsiniz,takip ediyorum...
    Kolay gelsin...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Sayfa 56/135 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •