Sayfa 67/135 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1. MTF Multi Time Frame demek oluyor sanırım. Gerçi formulasyon için ne ifade ettiğini bilmiyorum ama mümkünatı varsa bu explorer formülü beni asıl bulut altında ya da içinde olan kesişimlere bağlı listeye ulaştıracak...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

2.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. flexy , çok teşekkür ederim . Burada karşılaştığımıza çok sevindim. Gece gece emek verdiniz. Ben uyandığım gibi hemen expert advisor'da alım satım koşullarını highlights kısmına girdim. Formül hata vermedi ama belki ben koşulları çok iyi ifade edemediğim için olması gereken yerlerde sinyal vermedi. Örnek olması açısından benim sinyal oluşmasını hesapladığım yerleri fotoğraflarda işaretledim. Siyah elipsler al. Kırmızılar sat... Bu kesişimlere bağlı sinyal okları elipsler içinde kesişimler gerçekleştiğinde mavi kapanışların üzerinde gözükmeli . Sinyal üretilmesi gereken noktaları Mavi ve kırmızı oklarla işaretlemeye çalıştım. Yani gecikmeli tarih üzerinde değil anlık tarih üzerinde sinyal vermeli. Hadsiz bi şey de söylemek istemiyorum. Görebildiğim kadar ifade etmeye çalışıyorum sadece... Zahmetiniz için tekrar teşekkürler ...
    Estağfurullah ne demek. Ben sizin ifadenizi doğru çevirememişim demek ki. Kesişimlerle ilgili görsellerinize göre tekrar bakıyorum. Uufuk hocam yaptığım yanlış konusunda kızıyordur belki ama yine de yardımcı olabilirse sevinirim. MTF; multi timeframe anlamına geliyor. Sizin örneğinizde günlük veriler üzerinden haftalık tarama çalıştırmanın anahtarı olacağını düşünüyorum. Kodlara tekrar bakıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Estağfurullah ne demek. Ben sizin ifadenizi doğru çevirememişim demek ki. Kesişimlerle ilgili görsellerinize göre tekrar bakıyorum. Uufuk hocam yaptığım yanlış konusunda kızıyordur belki ama yine de yardımcı olabilirse sevinirim. MTF; multi timeframe anlamına geliyor. Sizin örneğinizde günlük veriler üzerinden haftalık tarama çalıştırmanın anahtarı olacağını düşünüyorum. Kodlara tekrar bakıyorum.
    Sn. flexy yemin ederim bütün gün burada sizi gözetledim ne zaman uğrarsınız diye... çok teşekkürler ... Sn. uufuk 'u da yazdığı başlıklarda uzaklardan takip edip çok iyi biliyorum ama yardımı için baştan direkt ismini zikretmeye de cesaret edemedim... Sizin vasıtanızla ben de rica da bulunmuş olayım ... Tekrar teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. flexy yemin ederim bütün gün burada sizi gözetledim ne zaman uğrarsınız diye... çok teşekkürler ... Sn. uufuk 'u da yazdığı başlıklarda uzaklardan takip edip çok iyi biliyorum ama yardımı için baştan direkt ismini zikretmeye de cesaret edemedim... Sizin vasıtanızla ben de rica da bulunmuş olayım ... Tekrar teşekkürler.
    Bu kadar beklettiğim için öncelikle özür dilerim. İlk verdiğim formülde Kijun Sen ile Tenkan Sen tanımlamaları karışmış. Umarım sorun buradadır. Al ve sat için verdiğim formülün ilk 2 satırını şu şekilde değiştirebilir misiniz?

KS:=(HHV(H,26)+LLV(L,26))/2;
    TS:=(HHV(H,9)+LLV(L,9))/2;

5.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Bu kadar beklettiğim için öncelikle özür dilerim. İlk verdiğim formülde Kijun Sen ile Tenkan Sen tanımlamaları karışmış. Umarım sorun buradadır. Al ve sat için verdiğim formülün ilk 2 satırını şu şekilde değiştirebilir misiniz?

hemen deniyorum ...

6. Aşağıdaki gibi güncelledim Sn flexy... bi değişiklik olmadı sanırım sadece önceki sinyallerin sol tarafındaki 2şer barı yeşil ve kırmızı olarak işaretledi...

7. Formül tarifinde "altında ve üstünde" yanında "kesişim" olduğunda eğer kesişim gerçekleştiğinde diğer şartlar o noktada oluşmuyorsa sinyali es geçecektir. Özellikle Chikou Span kesişimi yazdığınızı farz ederek bu şekilde kurgulamıştım.

8. Chikou Span ile kapanış kesişimi yerine altında ve üstünde tanımlaması ile altta bulunan formülü deneyelim. Eğer bu şekilde de olmaz ise benim boyumu aşıyor demektir.

ALIM

CS:=Ref(C,+25);
    1Span:=Ref((TS+KS)/2,-25);
    2Span:=Ref((HHV(H,52)+LLV(L,52))/2,-25);

bulutici:=C > 2span AND C < 1span;
    bulutalti:=C< 2span;
    kosulAL:=bulutici=1 OR bulutalti=1;
    kosulAL=1 AND C > KS AND CS > C

SATIM

CS:=Ref(C,+25);
    1Span:=Ref((TS+KS)/2,-25);
    2Span:=Ref((HHV(H,52)+LLV(L,52))/2,-25);

bulutustu:=C > 1span AND C > 2span;
    kosulSAT:=bulutustu=1 AND C < KS AND CS < C;
    kosulSAT=1

Üstte; crosslu CS ve C tanımları altında ve üstünde olarak değiştirildi. Örnek olarak verdiğiniz sembol AGHOL bende malesef bulunmuyor. Bu nedenle paylaştığınız görsellerde işaretlediğiniz alanlara tam olarak denk gelip gelmediğini deneyemedim.
    Son düzenleme : flexy; 16-12-2018 saat: 19:02.

Sayfa 67/135 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •