Sayfa 121/135 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    en iyi kaynak uufuk abinin yazıları
    bende tam olarak anlayamadım
    o başlıktakileri matriks de denedim
    Teşekkür ederim Sayın pazartesi...

2. Merhaba arkadaşlar,Metastock için veri sağlayıcısı olarak Matriks'in Metastock Downloader proğramını kullanıyordum bu defa Finnet'in Metastock Downloader proğramını aldım ama Explorer'da tarama yaparken tarama yapmıyor ve proğram kapanıyor.Böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu acaba?Teşekkür ederim.

3. 11.jpg
    selam arkadaşlar şu görüntüyü metastokta nasıl yazabiliriz?

Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    11.jpg
    Sayın berlys;

Yanımda program olmadığı için parantez hatalarını kontrol edemedim ama buna yakın birşey istediğiniz sanırım...

IF(REF(H,-2)>REF(O,-2) AND REF(O,-2)>REF(C,-2) AND REF(C,-2)>REF(L,-2) AND REF(H,-1)>REF(O,-1) AND REF(O,-1)>REF(C,-1) AND REF(C,-1)>REF(L,-1) AND H>C AND C>O AND O>L AND REF(H,-2)>REF(H,-1) AND REF(H,-2)>REF(O,-1) AND REF(H,-2)>REF(C,-1) AND REF(H,-2)>REF(L,-1) AND REF(0,-2)>REF(H,-1) AND REF(O,-2)>REF(O,-1) AND REF(O,-2)>REF(C,-1) AND REF(O,-2)>REF(L,-1) AND REF(C,-2)<REF(H,-1) AND REF(C,-2)=REF(O,-1) AND REF(C,-2)>REF(C,-1) AND REF(C,-2)>REF(L,-1) AND REF(L,-2)<REF(H,-1) AND REF(L,-2)<REF(O,-1) AND REF(L,-2)=REF(C,-1) AND REF(L,-2)>REF(L,-1) AND REF(H,-2)<H AND REF(H,-2)>C AND REF(H,-2)>O AND REF(H,-2)>L AND REF(O,-2)<H AND REF(O,-2)>C AND REF(O,-2)>O AND REF(O,-2)>L AND REF(C,-2)<H AND REF(C,-2)<C AND REF(C,-2)<O AND REF(C,-2)>L AND REF(L,-2)<H AND REF(L,-2)<C AND REF(L,-2)<O AND REF(L,-2)>L,1,0)

Olmazsa akşam kontrol edip tekrar gönderebilirim. Kolay gelsin...

11.jpg
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın berlys;

Yanımda program olmadığı için parantez hatalarını kontrol edemedim ama buna yakın birşey istediğiniz sanırım...

IF(REF(H,-2)>REF(O,-2) AND REF(O,-2)>REF(C,-2) AND REF(C,-2)>REF(L,-2) AND REF(H,-1)>REF(O,-1) AND REF(O,-1)>REF(C,-1) AND REF(C,-1)>REF(L,-1) AND H>C AND C>O AND O>L AND REF(H,-2)>REF(H,-1) AND REF(H,-2)>REF(O,-1) AND REF(H,-2)>REF(C,-1) AND REF(H,-2)>REF(L,-1) AND REF(0,-2)>REF(H,-1) AND REF(O,-2)>REF(O,-1) AND REF(O,-2)>REF(C,-1) AND REF(O,-2)>REF(L,-1) AND REF(C,-2)<REF(H,-1) AND REF(C,-2)=REF(O,-1) AND REF(C,-2)>REF(C,-1) AND REF(C,-2)>REF(L,-1) AND REF(L,-2)<REF(H,-1) AND REF(L,-2)<REF(O,-1) AND REF(L,-2)=REF(C,-1) AND REF(L,-2)>REF(L,-1) AND REF(H,-2)<H AND REF(H,-2)>C AND REF(H,-2)>O AND REF(H,-2)>L AND REF(O,-2)<H AND REF(O,-2)>C AND REF(O,-2)>O AND REF(O,-2)>L AND REF(C,-2)<H AND REF(C,-2)<C AND REF(C,-2)<O AND REF(C,-2)>L AND REF(L,-2)<H AND REF(L,-2)<C AND REF(L,-2)<O AND REF(L,-2)>L,1,0)

Olmazsa akşam kontrol edip tekrar gönderebilirim. Kolay gelsin...
    Formülü kontrol ettim, doğru... Vermiş olduğunuz figür hangi tarih ve periyotta oluşmuşsa geriye dönük test edebilirsiniz. Tekrar kolay gelsin...

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Formülü kontrol ettim, doğru... Vermiş olduğunuz figür hangi tarih ve periyotta oluşmuşsa geriye dönük test edebilirsiniz. Tekrar kolay gelsin...
    cevabınız için çok teşekkür ederim.

cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Rica ederim.

8. Merhaba;

weis wave indikötürün sanırım hepiniz tanıyorsunuz.Wyckoff mantığı ile yapılmış bir indiktördür. Kümülatif hacim hesaplaması vs. bir trade de işinize yarayacak bir çok bilgi içerir. Uzun zamandır metastock için olanını arıyordum ancak bulamadım. https://www.bullcharts.com.au/forum/...eiss-weis-wave bu adreste bullcharts script dilinde yazılmış bir versiyonunu buldum. Tam bilmemekle birlikte dili metastock'a çok yakın geldi. Acaba bunu metastock'ta kullanılabilecek bir hale getirebilir miyiz? Forumda ki tüm arkadaşlar için işlevsel bir indiktör elde etmiş oluruz diye düşünüyorum.

{Wave Indicator}

[citation

=" For Total volume interpretations refer David Weiss’s Weiss Wave, WeissonWyckoff.com; for Average Volume interpretations refer Tim Ord, The Secret Science of Price and Volume, Wiley Trading 2008; For earlier Swing Volume accumulation indicator refer to Jose Silva’s Volume - Up/Down Swing Average indicator http://trader-online.tk/MSZ/e-!-v.html "]

[target=Price]

{I have found that most ASX stocks up and down moves “vibrate†to settings of between 3 to 5, and 7}

Vib:=input("Vibration", 4, .001, 100);

z:=Zig(If(Outside() AND Ref(H,-1)>Ref(H,-2),H,If(Outside() AND Ref(L,-1)<Ref(L,-2),L,If((Outside() OR Inside()) AND C>O,H,If((Outside() OR Inside()) AND O>C,L,If(H>Ref(H,-1),H,If(L<Ref(L,-1),L,If(Ref(H,-1)>Ref(H,-2),H,If(Ref(L,-1)<Ref(L,-2),L,C)))))))),Vib,%);

ispeak := z>hist(z,1) and z>future(z,1);

istrough := z<hist(z,1) and z<future(z,1);

[linestyle=Solid; color=Red]

z;

[color=Green]

[linestyle=Text; textalign=Above,Center; color=Red]

if(isPeak, " " + z, undefined);

High;

[linestyle=Text; textalign=Below,Center;color=Green]

if(isTrough, "" + z, undefined);

Low;

{This section colours up wave bars green and down wave bars red}

[target=Price; linestyle=PriceColor]

Trendup:=Z>ref(z,-1);

Trendown:=Z<ref(z,-1);

[color=Green; name=Trendup]

Trendup;

[color=Red; name=TrendDown]

Trendown;

[color=white]

{Wave Total or Average Volume Indicator. Set vibration to same as used in wave indicator}

[citation

=" For Total volume interpretations refer David Weiss’s Weiss Wave, WeissonWyckoff.com; for Average Volume interpretations refer Tim Ord, The Secret Science of Price and Volume, Wiley Trading 2008; For earlier Swing Volume accumulation indicator refer to Jose Silva’s Volume - Up/Down Swing Average indicator http://trader-online.tk/MSZ/e-!-v.html "]

Vib:=input("Vibration", 4, .001, 100);

z:=Zig(If(Outside() AND Ref(H,-1)>Ref(H,-2),H,If(Outside() AND Ref(L,-1)<Ref(L,-2),L,If((Outside() OR Inside()) AND C>O,H,If((Outside() OR Inside()) AND O>C,L,If(H>Ref(H,-1),H,If(L<Ref(L,-1),L,If(Ref(H,-1)>Ref(H,-2),H,If(Ref(L,-1)<Ref(L,-2),L,C)))))))),Vib,%);

ispeak := z>hist(z,1) and z>future(z,1);

istrough := z<hist(z,1) and z<future(z,1);

UpZig:=Z>ref(z,-1);

DownZig:=Z<ref(z,-1);

{The next section shows the total or average volume for each up or down waves. (The part of the formula can be easily adapted to most other indicators by defining the parameters for the BuyVol and downvol from any other indicator. For instance if the indicator was a crossover of the close the set up is BuyVol =c>Ma(c,30,s) and Down Vol<Ma(c,30,s) or see adaption to HA Volume indicator)}

v1:=input("1=Total volume on wave or 2=Average volume on wave", 2, 1, 2);

[linestyle=Bar; width=4]

[name=Buy Vol; color=Green]

Buyvol:= Upzig;

BuyVol2:=If(BuyVol,+1*v,0);

TotalBuyVol:=If( BuyVol ,+1*v+prev(BuyVol2),0);

Buybars:=barssince(Buyvol2=0);

if(v1=2,TotalBuyVol,undefined);

if(v1=1,TotalBuyVol/buybars,undefined);

[name=Sell Vol; color=Red]

Sellvol:= Downzig;

SellVol2:=If(SellVol,+1*v,0);

TotalSellVol:=If( SellVol ,+1*v+prev(SellVol2),0);

Sellbars:=barssince(Sellvol2=0);

if(v1=2,TotalSellVol,undefined);

if(v1=1,TotalSellVol/Sellbars,undefined);

{This section shows horizontal line for comparison purposes from latest total or average volume calculation}

[width=1]

[name=Total Sell Vol; Linestyle=Dash; color=Black]

if(v1=2,lastvalue( TotalSellVol),undefined);

if(v1=1,lastvalue( TotalSellVol/Sellbars),undefined);

[name=Total Buy Vol; Linestyle=Dash; color=Blue]

if(v1=2,lastvalue( TotalBuyVol),undefined);

if(v1=1,lastvalue(TotalBuyVol/Buybars),undefined);

Sayfa 121/135 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız