Sayfa 123/135 İlkİlk ... 2373113121122123124125133 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 977 - 984 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1. Merhaba arkadaşlar;

Aşağıda sayın Onelle'nin fikir olarak paylaştığı BJK Coccinella ve birçok arkadaşın emekleriyle ortaya çıkan İchimoku tarama formüllerini kullanan var mı bilmiyorum ancak gerçekten çok güzel ve verimli tarama sonuçlarına sahip. Trade maceram henüz 3yıllık biliyorum forumda yer alan birçok ustanın yanında esamesi okunmaz. Ama piyasada hemen hemen incelemediğim program kalmadı diyebilirim. Bu formülde evet hareket almayan hisseler var bunların farklı enstirümanlar ile desteklenmesi ile çok güzel bir sisteme forum olarak sahip olduk diye düşünüyorum. Ancak metastock programının (bence) güncelliğini yiritmesi canlı verileri ulaşmada yaşanan zorluklar ve artık eskisi kadar bu program için içerik bulunmaması sebeplerinden dolayı amibroker programına yöneldim. Bu taramayı Amibroker'a aktarabilirsek benim için inanılmaz bir kolaylık olur. Zor bir iş farkındayım ancak el atan olursa minnettar olurum. Sayın Onelle ve Sayın BJK Concinella'nın müsadeleriyle üzerinde çalıştıkları metatock tarama formülünü bu mesajda paylaşıyorum. Aynı zamanda amibroker için bulduğum ichimoku tarama formülünü'de buraya eklemek istiyorum. (Belki küçük değişiklikler ile bizim sisteme uyarlanabilir diye düşündüm.) İlgilenme imkanı olan olursa gerçekten minnettar olurum. Saygı ve sevgilerimle...

Metastock Tarama Formulü;

ALIŞ KOŞULU;

Sadece Haftalık grafikte ;

1. koşul : Mavi kapanış fiyatları bulutun altında ya da bulutun içinde seyrederken
    2. koşul : Hem kahverengi chikou-span mavi kapanışları yukarı kesmiş olmalı hem de mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i yukarı kesmiş olmalı.
    3.koşul : Chikou-span/mavi kapanışlar ya da mavi kapanışlar/kijun-sen ikilisinden hangisi son kesişimi gerçekleştirdiyse bu kesişim noktasından çizilen mavi paralel çizgi, mavi kapanışlar üstünde güncel sinyal rakamını işaret edecek.

Eğer bu koşullar gerçekleşti ise bundan sonra fiyatlar kaçınılmaksızın belli bi süre sonra düşüş ivmesini kaybedecek ,yukarı ivmelenecek ve bulutun üstünde zirve oluşumuna gidecek. Ben bu koşulların gerçekleştiğini gördüğümde grafikteki orta-uzun vade dip oluşumunun bittiğini ve artık oluşan haftalık kapanış bazlı son dipten daha düşük bir dip oluşmadan yükselişin ivme kazanacağını kabul ediyorum. Bu öngörüde bazı grafikler istisna olabilir. Yani %100 başarısı yok benim tecrübe edebildiğim kadar. Ama daha önce dediğim gibi bir çok grafikte çok çok verimli çalışıyor. Bu konu yani hangi hisselerin dip oluşumunu bitirmiş olabileceği orta-uzun vade alım yapmak ve kağıdı taşımak isteyen yatırımcılar için bana kalırsa hayati önemdedir. Bu koşulların gerçekleşmesi kağıdı en dip noktadan almayı mümkün kılmaz. Kesişimler oluşan en dip noktadan yukarıda gerçekleştiği için bu imkansızdır ama kesişimlerde ortaya çıkan ALIM sinyali olağanüstü verimli ve güvenilirdir . Zaten amaç bu. Bu sinyalden sonra oluşacak kısa vade zigzaglar kağıdın yukarıya doğru ivmelenmesine engel olamaz. Sonuç olarak formülü alın, explore edin, sonuçları önünüze alın ve takip edin... Bakalım listedeki bu koşulları sağlayan kağıtlar 3-5 ay sonra ne getiri sağlamış olacak ...

SATIŞ KOŞULU;

Sadece Haftalık grafikte ;

1. koşul : Mavi kapanış fiyatları bulutun üstünde ya da bulutun içinde seyrederken
    2. koşul : Hem kahverengi chikou-span mavi kapanışları aşağı kesmiş olmalı hem de mavi kapanışlar kırmızı kijun-sen'i aşağı kesmiş olmalı.
    3.koşul : Chikou-span/mavi kapanışlar ya da mavi kapanışlar/kijun-sen ikilisinden hangisi son kesişimi gerçekleştirdiyse bu kesişim noktasından çizilen mavi paralel çizgi, mavi kapanışlar üstünde güncel sinyal rakamını işaret edecek.

Eğer bu koşullar gerçekleşti ise bundan sonra fiyatlar kaçınılmaksızın belli bi süre sonra yükselme ivmesini kaybedecek ,gevşeyecek ve bulutun altında dip oluşumuna gidecek. Bu öngörüde bazı grafikler istisna olabilir. Yani %100 başarısı yok benim tecrübe edebildiğim kadar. Ama daha önce dediğim gibi bir çok grafikte çok verimli çalışıyor.

Sn. BJK Coccinella'nın oluşturduğu ALIM - SATIM EXPLORER FORMÜLLERİ ;

ALIŞ EXPLORER FORMÜLÜ ( ICHIMOKU WEEKLY DEEP SIGNALS ) :
    Ben naçizane formüllere Sn. BJK Coccinella'nın izniyle isim de vermiştim

COL A : If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)

COL B : If(C>KijunSen(26) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),1,0)

COL C : If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),3,If(Cross(Ref(C,-26),Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),4,1)))

COL D : ValueWhen(1,Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),C)

Options sekmesinde
    Exploration Periodicity : Weekly
    Use Filter enabled

1-1-3 ve 1-1-4 olarak çıkan sonuçlar koşulları yerine getiriyor...
    1-1-3 explore edildiği andaki haftalık kapanışa göre koşulları yerine getiren grafikler.
    1-1-4 explore edildiği haftadan daha önceki haftalarda koşulları yerine getirmiş grafikler.

Amibroker İçin Bulduğum İcihimoku Tarama Formülü;

https://www.wisestocktrader.com/indi...parts/5767.txt

2. arkadaşlar merhaba ,

metastock taki moving average attıgımız zaman çıkan vertical shift özelliğini matrikste nasıl kullanabilirim ?

3.  Alıntı Originally Posted by servet.akn Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba ,

metastock taki moving average attıgımız zaman çıkan vertical shift özelliğini matrikste nasıl kullanabilirim ?
    Moving Average - Shift'ed Bands - Plot
    V1:=Input("Mov periods",2,500,200);
    V2:=Input("% shift",0,50,.1);
    A1:=Mov(C,V1,E);
    A2:=A1+(A1*(V2/100));
    A3:=A1-(A1*(V2/100));
    A1;
    A2;
    A3

olabilir mi
    kaynak: algoritmabul.com
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

4. merhaba metastockta iki göstergem var kesişimlerini almak istiyorum ama biri ''ott'' iki çizgili olduğu için yapamıyorum

op:=0.5; period:=2;
    C1:=Mov(C,period,VAR);
    q1:=Ref(C1,-2)*(1+op/200);
    q2:=Ref(C1,-2)*(1-op/200);
    If(Cum(1)=1,C1,If(q1 <= PREV,q1,If(q2 >= PREV,q2,PREV)));
    C1
    bu göstergeyle anıl adını verdiğm göstergeyi kesiştirmek istiyorum,nasıl yapabilirim ?

5.  Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    merhaba metastockta iki göstergem var kesişimlerini almak istiyorum ama biri ''ott'' iki çizgili olduğu için yapamıyorum

If(Cum(1)=1,C1,If(q1 <= PREV,q1,If(q2 >= PREV,q2,PREV)));
    C1
    bu göstergeyle anıl adını verdiğm göstergeyi kesiştirmek istiyorum,nasıl yapabilirim ?
    ottacik:=If(Cum(1)=1,C1,If(q1 <= PREV,q1,If(q2 >= PREV,q2,PREV)));

anil:=.......;

cross(ottacik,anil)
    yada
    cross(anil,ottacik)
    yada
    cross(c1,anil)
    yada
    cross(anil,c1)
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

6. teşekkür ederim sayın pazartesi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,524
    arkadaşlar sistemim METASTOCKTA..ama sorun şu mesela 15 dakikalık sistemle çalışıyor.

bar kapanışını 10;20 ve 10;35 gibi atıyor..

yani 15 in katı olan 10;15 ve 10;30 değil.

bunun bir çaresi var mı?

15 yıldır bunu halledemedim..defalarca sordum ama çözüm bulunamadı
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    arkadaşlar sistemim METASTOCKTA..ama sorun şu mesela 15 dakikalık sistemle çalışıyor.

bar kapanışını 10;20 ve 10;35 gibi atıyor..

yani 15 in katı olan 10;15 ve 10;30 değil.

bunun bir çaresi var mı?

15 yıldır bunu halledemedim..defalarca sordum ama çözüm bulunamadı
    MetaStock Real Time mı kullanıyorsunuz? Yoksa explorer sonuçlarında mı sıkıntı var? Gün sonu verilerinde sıkıntı yok bende.

Sayfa 123/135 İlkİlk ... 2373113121122123124125133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •