Sayfa 125/135 İlkİlk ... 2575115123124125126127 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku

aboneliklerim bunlar. tel:212-3545454 /190

https://store.matriksdata.com/Home/Default.aspx

MSDOWLOADERden veri alıyorum.15 daklık geçikmeli yılda 100 tl..ama bunu gerçek zamanlı isterseniz yılda yaklaşık 250 tl. daha isterler.benim gerçek zamanlı olan yukardaki abonelikler.(PLUS OLMAYANDAN-plus olunca hacimde veriliyor ama fiyat katlanıyor)

elimde kurumun verdiği MATRİKS GOLD var..ama oradan nasıl veri aktarılır bilmiyorum..üstelik matriksgold çok donduğundan kendi üyeliğimle MSDOWLOADERDEN devam ediyorum.

15 dak geçikmeli ve gerçek zaman tarifesi 2014 te başladı..o zamana kadar 15 dak. geçikmeli diye bir şey yoktu..hepsi gerçek zamandı.
    ms downloader veriyi indirdiğine eminsek şöyle bir kontrol sağlayabiliriz
    metastock datalarını inirdiğimiz dizinde 5 dk dizini olmalı
    metastock açtıktan sonra open seçip gelen ekranda 5 dk dizinini bulun en son ne zamanın tarihi var
    burdaki amaç şu veri var mı yok mu varsa neden okumuyor yoksa msdownloader nereye yüklüyor
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

2. merhabalar şu göstergede most yerine fml ile most yazabilirmiyiz,biraz uğraştım ama yapamadım.
    a:=MOST((H+L+2*L)/4,6,1.5);
    MOV(a,7,WW)

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku

MSDOWLOADERden veri alıyorum.15 daklık geçikmeli yılda 100 tl..ama bunu gerçek zamanlı isterseniz yılda yaklaşık 250 tl. daha isterler.benim gerçek zamanlı olan yukardaki abonelikler.(PLUS OLMAYANDAN-plus olunca hacimde veriliyor ama fiyat katlanıyor)

elimde kurumun verdiği MATRİKS GOLD var..ama oradan nasıl veri aktarılır bilmiyorum..üstelik matriksgold çok donduğundan kendi üyeliğimle MSDOWLOADERDEN devam ediyorum.

15 dak geçikmeli ve gerçek zaman tarifesi 2014 te başladı..o zamana kadar 15 dak. geçikmeli diye bir şey yoktu..hepsi gerçek zamandı.
    Muhtemelen şöyle; (galiba)

Anlık data aktarımı ile gerçek zamanlı farklı anlamlarda olabilir. Anlık datada son barın kapanış çizgisi sürekli oynamalı, yer değiştirmeli, yeni periyoda geçince de o son kaldığı yer itibarıyla eski barın kapanış datası olmalı o oynayıp duran son işlem çizgisi. Ona bir bakın, oynamıyorsa sabitse anlık data değil.

Yani saat 15.15 ise 15.15 barı oluşup bitmiş, 15.20 barı 'görünmeli<oluşurken' ve sürekli en yükseği düşüğü son işlem çizgisi yer değiştirmeli, 15.20 olduğu an o halde donup eski barı oluşturmalı, öyle mi değil mi? (Bunu sürekli refreshle de yapabilirler, yani içinde bulunulan son 5 dakika verisini sürekli yeniden indirip eskisi üzerine yazılırsa olur, o zamanda refresh hızı neyse gerçek zaman hızı da o demektir, bilmiyorum olabilir üzerine yazmak, bu şekilde sürekli anlık olmasa bile güncel kalır.)

Diğeri, Sn Pazartesi cevaplamış gerçi, MSDOWNLOADER' in klasörlerinde orijinal 15 dakikalık klasörü yok, siz muhtemelen onu MS kullanarak 5 liklerden üretiyorsunuz, MS den gidip 15 dakikalık klasörüne seçmiyorsunuz yani, program açıkken 15 dakikada bir kendine göre, gidip 5 lik datalara bakıyor, oluşmuşsa yeni 15 lik barı kendisi yaratıyor. Yani 5 dakikalıkları kullanırsanız sorun kalmayacak gibi..

Anlık data aktarımı için MS için bir API(arayüz) bağlantı programı yazılmalı, ya da veriyi MSDOWNLOADER'den değil MS in veri yayını/alımı bölümü var, oradan 'tabi anlaşmaları olması lazım' port ve adres tanımları yapılmalı. Bildiğim kadarıyla 'link' diyorlar buna kurumsallar için data yayını yapıyorlar ama Metastock için bireysel bir data yayını yok sanırsam.

Yani, 'yine yanılmıyorsam, o son barın kapanış verisi oynaksa, aşağı/yukarı yer değiştiriyorsa bu dediklerim yanlış demektir', sürekli 5 dakikada bir veri indiriyor otomatik olarak, anlıkmış gibi bir kalite sağlıyor. Ama kendi orijinal programları Matriks Gold v.s. gibi öyle değil, onlar anlık port dinliyor geldikçe anlık alıyor veriyi..

Anlık data demek özetle, tick datadan data setlerini oluşturmak demek, oluştukça yayınlanan her tick data olacak yani, o yoksa ortaya karışık çözümler işte. Dakikalık klasörleri olsa mesela sorun büyük oranda çözülür aslında.

Selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku

matriks gold AYARLAR
    menü / araçlar / metastock aktarım / 5dk / anlık veri tikle / hızlı senet seç / imkb hisse seç / çift okla sağ tarafa aktar/
    yeşil tikli yere tıkla kaydet kapanır/ tekrar kaydet

bilgisayarım C ye bak, MSDATA dosyası oluşmalı.
    metastock dan bu klasörü seç ...bu kadar.

Ekran Alıntısı.jpg

Metastocktaki Arc Tangent (ATAN) formülünün ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Mesela ATAN(5,5) ne manaya geliyor bilen birisi cevaplarsa sevinirim.

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Metastocktaki Arc Tangent (ATAN) formülünün ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Mesela ATAN(5,5) ne manaya geliyor bilen birisi cevaplarsa sevinirim.
    atan(ydata, xdata)

Y / X'in yay tanjantını verir. Değer, 0 ile 359,9 arasında derece cinsinden döndürülür.

111.png

"Atan (10, 0)" formülü 90 değerini döndürür.
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    atan(ydata, xdata)

Y / X'in yay tanjantını verir. Değer, 0 ile 359,9 arasında derece cinsinden döndürülür.

111.png

"Atan (10, 0)" formülü 90 değerini döndürür.
    Sağolasın dostum.

Ben bunu trend eğimini bulabilmek için kullanmayı düşünüyordum. x yatay yani zamanı (periyodu) y dikey yani fiyatı kapsar gibi düşünmüştüm. Bilmiyorum yanlış mı düşündüm?

Trend eğimini ölçen başka bir formül var mı onu da bilmiyorum.

8. pK:=(STOFK(Period,1173,ZL)+(signal-1)*Prev)/signal

Herkese iyi günler.
    Yukarıdaki formülde STOFK nın MetaStock ta karşılığını bilen bir arkadaş yazabilirse çok hora geçecek. Şimdiden Teşekkürler.

Sayfa 125/135 İlkİlk ... 2575115123124125126127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •