Sayfa 76/135 İlkİlk ... 2666747576777886126 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

cola 'nın şu şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Müsait bir zamanınızda bu şekilde devam edin.

If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    evet atanı tan ve ATN( matrikste olan) yaptım yine çalışmadı.
    ATN kotanjant oluyormuş. Bize tanjantın tersi lazım

3. ichimoku explorer veya expert formülleri ile ilgili atladığımız çok önemli bir husus var. Chikou Span içeren tüm yapılar; bu tanımın varsayılan değerlerinde kapanış fiyatı + 26 bar ötelemesi ile çalıştığından, expert yada explorer 26 bar sonra sinyal verecektir. Bunu lütfen göz önünde bulundurarak kullanalım. Formülü düzgün çalıştırma telaşına düştük bu kısmı atladım.

Yani, grafik üzerinde daha önce yakaladığımız uygun alış satış noktalarına göre yazdığımız formül; chikou span ile ilgili kesişimi 26 hafta sonra, 26 hafta (grafik ve tarama haftalık olduğu için 26 bar) önce göstermiş gibi grafik üzerinde işaretleyecek.

Biz bu konu hakkında çalışırken uufuk hocam sağolsun ichimoku içeriği hakkında bilgiler paylaşmış : http://www.hisse.net/topluluk/showth...52#post2961852

Buradan, hangi tanım tam olarak neyi ifade ediyor görebilirsiniz. Bol kazançlar.
    Son düzenleme : flexy; 17-12-2018 saat: 01:50.

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    ichimoku explorer veya expert formülleri ile ilgili atladığımız çok önemli bir husus var. Chikou Span içeren tüm yapılar; bu tanımın varsayılan değerlerinde kapanış fiyatı + 26 bar ötelemesi ile çalıştığından, expert yada explorer 26 bar sonra sinyal verecektir. Bunu lütfen göz önünde bulundurarak kullanalım. Formülü düzgün çalıştırma telaşına düştük bu kısmı atladım.

Yani, grafik üzerinde daha önce yakaladığımız uygun alış satış noktalarına göre yazdığımız formül; chikou span ile ilgili kesişimi 26 hafta sonra, 26 hafta (grafik ve tarama haftalık olduğu için 26 bar) önce göstermiş gibi grafik üzerinde işaretleyecek.

Biz bu konu hakkında çalışırken uufuk hocam sağolsun ichimoku içeriği hakkında bilgiler paylaşmış : http://www.hisse.net/topluluk/showth...52#post2961852

Buradan, hangi tanım tam olarak neyi ifade ediyor görebilirsiniz. Bol kazançlar.
    Günaydınlar Sn Flexy,
    İlk olarak çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim; Explorer ve expert için düşündüğüm sinyal koşullarında ve bu koşulların gerçekleşmesi durumunda aldığımız sinyalde hiçbir bir gecikme ya da unuttuğumuz bir nokta yok . Aslında bu konuyu koşulları yazarken de belirtmiştim. Ichimoku Kinko için Chikou-Span , güncel kapanışların 26 birim arkadan kopya olarak geldiği bir yapı olup oluşturduğu kesişimler , 26 birim önden giden güncel kapanışların, kijun-sen'in ve tenkan-sen'in güncel pozisyonlarını ve kesişimlerini teyit niteliğinde kullanılır. Yani chikou-span 26 gün gecikmeli gelmesine rağmen verdiği sinyaller tamamen günceldir. Çünkü kendisi zaten güncel kapanış rakamlarıdır . Chikou-Span kendi başına bir sinyal olarak kullanılmaz. Asıl amacı güncel kesişimlerin teyidini alabilmektir. Tam da bu nedenle aslında düşündüğüm explorer formülünde 2 ana kriter var. İlki kapanışların kijun-senin yukarısında olması ki bu ilk kriter olmadıktan sonra chikou-span'ın nerede olduğunun çok önemi yok. Bulutun altı zayıf bölge olmasına rağmen Kijun-sen her zaman ana trendimiz. Kapanışlar önce kijun-sen üzerine çıkacak. Sonra bununla bağlantılı olarak chikou-span ( yani 26 birim arkadan gelen kopya kapanış çizgisi) güncel kapanış çizgisini kesecek. Bu şekilde teyitli ve çok daha sağlıklı bir sinyal oluşacak. Bulutun altında ya da içinde sadece güncel kapanışların kijun-sen'i kesmesini de tek başına sinyal olarak kabul edip explore yapabilirdik. Ama bu kriter tek başına sağlık ve verimli olmaz. Özellikle tüm çizgiler bulutun altında zayıf trend koşullarında ilerlerken. Bu explore'un aslında en olumsuz noktası olarak gözükebilecek şey aramanın bulutun altında zayıf bölgede yapılması. Ama bu explore düşüncemde bulutun altının zayıf trend olması benim için çok anlam ifade etmiyor. Çünkü ben zaten orta-uzun vade dipten dönüş hazırlığını bitiren ya da henüz bitirmiş olan hisseleri ya da endeksleri ayırmaya çalışıyorum. Bu aramanın da zayıf bölgede olması bu koşul için çok normal bir durum. Diğer kriterler sağlıklı ve verimli. Gecikmesi yok.

Sevgiler...Saygılar... Çok teşekkürler...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    cola 'nın şu şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Müsait bir zamanınızda bu şekilde devam edin.

If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)

Sn. BJK Coccinella çok teşekkürler. Güncelledim. Problemsiz çalışıyor formül. Yine L harfi dahil bir explore yaptım. Elimde kalan liste üstteki gibi oldu. Sonuçları incelediğimde hem 1-1-3 hem de 1-1-4 lerin koşulları sağladığı ve doğru olduğu gözüküyor.müthiş oldu.elinize sağlık. Bu anlamda farklarını bilemediğim için soruyorum ; 1-1-4 te , 1-1-3 gibi koşulları tamamen sağlayıp, kabul gören bir sonuçtur doğru muyum ?
    Diğer taraftan şunu ilave edeyim listedeki sinyal rakamları ( fiyatları ) koşullarla tutarsız gözüküyor.
    Sinyal rakamı ( fiyatı ) ya güncel kapanışların kijun-sen'i yukarı kestiği noktayı
    ya da chikou-span'ın kapanışları yukarı kestiği noktayı işaret etmesi gerekiyor.
    Buna en güzel örnek dün gece gönderdiğim fotoğraf .... Koşulu sağlayan iki fiyat noktasını siyah okların gösterdiği yerler. Chikou-Span'ın kesişim noktasının paraleli olan güncel fiyat ya da güncel kapanışların kijun-sen'i kestiği fiyat ( hangisi daha geç kesişim sonucu ortaya çıktıysa formül o rakamı dikkate almalı. ilk kesişeni değil son kesişeni dikkate almalı. Bu örnekte koşulu sağlamak için son kesişen Chikou-Span ve kesişim anındaki fiyat siyah paralel çizgiyle işaretlediğim 2,59. Sinyal rakamı bu olmalı )

Not : Gece yatarken aklıma geldi kalkıp yazamadım . Aslında koşullar karşılandığında sinyal rakamının ( fiyatının ) bu explore sonucunda ne olduğunun çok önemi yok . Yani sizin yazdığını son formül işimizi tamamen görüyor. Explore ettiğimiz anda hangi kağıtların koşulları karşıladığına bir liste olarak ulaşmak yeterli. Çünkü karar vereceğimiz nokta orta-uzun vade için olacak. Bu da o anlık ya da çok az önce oluşmuş rakamı önemsiz kılıyor. Önemli olan bulutun altında(içinde) ,güncel fiyatlar kijun-seni kesmişken ya da üzerindeyken , chikou-span de kapanış fiyatlarını teyit olarak yukarı kesmeli ya da üzerinde olmalı .

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Sn. BJK Coccinella çok teşekkürler. Güncelledim. Problemsiz çalışıyor formül. Yine L harfi dahil bir explore yaptım. Elimde kalan liste üstteki gibi oldu. Sonuçları incelediğimde hem 1-1-3 hem de 1-1-4 lerin koşulları sağladığı ve doğru olduğu gözüküyor.müthiş oldu.elinize sağlık. Bu anlamda farklarını bilemediğim için soruyorum ; 1-1-4 te , 1-1-3 gibi koşulları tamamen sağlayıp, kabul gören bir sonuçtur doğru muyum ?
    Diğer taraftan şunu ilave edeyim listedeki sinyal rakamları ( fiyatları ) koşullarla tutarsız gözüküyor.
    Sinyal rakamı ( fiyatı ) ya güncel kapanışların kijun-sen'i yukarı kestiği noktayı
    ya da chikou-span'ın kapanışları yukarı kestiği noktayı işaret etmesi gerekiyor.
    Buna en güzel örnek dün gece gönderdiğim fotoğraf .... Koşulu sağlayan iki fiyat noktasını siyah okların gösterdiği yerler. Chikou-Span'ın kesişim noktasının paraleli olan güncel fiyat ya da güncel kapanışların kijun-sen'i kestiği fiyat ( hangisi daha geç kesişim sonucu ortaya çıktıysa formül o rakamı dikkate almalı. ilk kesişeni değil son kesişeni dikkate almalı. Bu örnekte koşulu sağlamak için son kesişen Chikou-Span ve kesişim anındaki fiyat siyah paralel çizgiyle işaretlediğim 2,59. Sinyal rakamı bu olmalı )

Not : Gece yatarken aklıma geldi kalkıp yazamadım . Aslında koşullar karşılandığında sinyal rakamının ( fiyatının ) bu explore sonucunda ne olduğunun çok önemi yok . Yani sizin yazdığını son formül işimizi tamamen görüyor. Explore ettiğimiz anda hangi kağıtların koşulları karşıladığına bir liste olarak ulaşmak yeterli. Çünkü karar vereceğimiz nokta orta-uzun vade için olacak. Bu da o anlık ya da çok az önce oluşmuş rakamı önemsiz kılıyor. Önemli olan bulutun altında(içinde) ,güncel fiyatlar kijun-seni kesmişken ya da üzerindeyken , chikou-span de kapanış fiyatlarını teyit olarak yukarı kesmeli ya da üzerinde olmalı .
    1-1-3 AL, 1-1-4 TUT demek. 1-1-3 taramayı yaptığınız andaki haftada sinyal geldiğini yani henüz geldiğini gösteriyor bu nedenle AL. 1-1-4 ise daha önceki hafta ya da haftalarda sinyal geldiğini gösteriyor. Bu nedenle de TUT. Yeri gelmişken listede 1 görürseniz ALMA 2 görürseniz de SAT manası taşıyor.

Sinyal kapanışlarının önemi yoksa şimdilik size hayırlı işler

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    1-1-3 AL, 1-1-4 TUT demek. 1-1-3 taramayı yaptığınız andaki haftada sinyal geldiğini yani henüz geldiğini gösteriyor bu nedenle AL. 1-1-4 ise daha önceki hafta ya da haftalarda sinyal geldiğini gösteriyor. Bu nedenle de TUT. Yeri gelmişken listede 1 görürseniz ALMA 2 görürseniz de SAT manası taşıyor.

Sinyal kapanışlarının önemi yoksa şimdilik size hayırlı işler
    Çok teşekkürler ... Rapora çektikleri tamamıyla koşullara uyuyor... Şimdi bütün kağıt ve endeksleri tarattım... Yavaş yavaş bakıyorum ... Baktıklarımın hepsi koşulu sağlıyor... Ellerinize , emeklerinize sağlık ... Sn. flexy'e de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sevgiler...Saygılar...

8. Explorer Formülünü de son haliyle buraya yapıştırayım ;

Ichimoku Deep Signals diye bi de afilli isim verdim izninizle sizin eserinize ...
    Sn uufuk bir yanlışımız/noksanımız varsa siz lütfen mesajlarımıza müdahale ediniz ... Sevgiler...Saygılar...

COL A : If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)
    COL B : If(C>KijunSen(26) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),1,0)
    COL C : If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),3,If(Cross(Ref(C,-26),Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),4,1)))
    COL D : ValueWhen(1,Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),C)

Options sekmesinde
    Exploration Periodicity : Weekly
    Use Filter enabled

Sayfa 76/135 İlkİlk ... 2666747576777886126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •