Sayfa 66/135 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Bunu sizin coktan oluştarmanız gerekirdi...
    Mahcup oldum.
    ikinci bir grafik oluşturuyorum ama birinde yaptığım değişiklik diğerinde de geçerli oluyor. Onu çözemedim.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Sunay Yazıyı Oku
    Mahcup oldum.
    ikinci bir grafik oluşturuyorum ama birinde yaptığım değişiklik diğerinde de geçerli oluyor. Onu çözemedim.
    Saygılar.
    Çözersin..
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

3. Fırçayı yiyince oldu. Bazen bir tetikleyici gerekiyor demek ki. ;)
    Teşekkürler.

4. Merhabalar..

metastockta hazır gelen ''MS11 - Donchian Channels'' formulu var..
    bunun lookback perıod : 11 ve movıng average perıodu : 5 kullanıyorum..

metastock explorerda kodunu nasıl gırmem gerekıyor kı doncıhan channel ust bandın rakamını arama taramalarda bulabıleyım ?

hurmetler..
    askıtap

5. Arkadaşlar Metastock 16 kullanıyorum

Add on lardan birini silmek istiyorum

nasıl yapabilirim ??

6. Öncelikle herkese selamlar, sevgiler ,

Çok uzun süredir metastock kullanıyorum ama formül yazma konusunda açıkçası hiçbir altyapım yok. Ayıp ediyorum belki ama bu konuda yardımcı olabilecek çıkarsa çok sevinirim. İnternet üzerinden yabancı kaynakları inceledim ama istediğime benzer bir formüle ya da sonuca ulaşmayı beceremedim .

Haftalık Ichimoku Kinko üzerinde, kapanış fiyatlarının sadece bulutun içinde ya da altındayken kijun-sen'in üzerinde seyrettiği ve bununla aynı anda chikou-span'ın de kapanışların üzerinde seyrettiği hisseleri süzebileceğimiz bir Explorer formülü yazılabilir mi ? Amacım bu kesişimleri henüz yapmış ya da bir süre önce yapmış olan hisseleri süzmek ve bu sayede orta-uzun vade alım için beni cezbedebilecek hisseleri listeleyebilmek.

Bir de buna küçük bir ilaveyle Expert olarak grafik üzerine ok işaretleri ile al-sat sinyali şeklinde yerleştirmek mümkün olabilir mi ?

Yani Expert için;

Al sinyali : Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun içinde ya da altında kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarı kestiğinde oluşacak.

Sat sinyali : Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun üstünde kijun-sen 'in aşağısında seyrederken , chikou-span kapanış fiyatlarını aşağı kestiğinde oluşacak.

Yardımcı olabileceklere , yol gösterebileceklere , formül için önerisi olabileceklere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler... Saygılar... Bol kazançlar...
    Son düzenleme : onelle; 16-12-2018 saat: 01:51.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

7.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Öncelikle herkese selamlar, sevgiler ,

Çok uzun süredir metastock kullanıyorum ama formül yazma konusunda açıkçası hiçbir altyapım yok. Ayıp ediyorum belki ama bu konuda yardımcı olabilecek çıkarsa çok sevinirim. İnternet üzerinden yabancı kaynakları inceledim ama istediğime benzer bir formüle ya da sonuca ulaşmayı beceremedim .

Haftalık Ichimoku Kinko üzerinde, kapanış fiyatlarının sadece bulutun içinde ya da altındayken kijun-sen'in üzerinde seyrettiği ve bununla aynı anda chikou-span'ın de kapanışların üzerinde seyrettiği hisseleri süzebileceğimiz bir Explorer formülü yazılabilir mi ? Amacım bu kesişimleri henüz yapmış ya da bir süre önce yapmış olan hisseleri süzmek ve bu sayede orta-uzun vade alım için beni cezbedebilecek hisseleri listeleyebilmek.

Bir de buna küçük bir ilaveyle Expert olarak grafik üzerine ok işaretleri ile al-sat sinyali şeklinde yerleştirmek mümkün olabilir mi ?

Yani Expert için;

Al sinyali : Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun içinde ya da altında kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarı kestiğinde oluşacak.

Sat sinyali : Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun üstünde kijun-sen 'in aşağısında seyrederken , chikou-span kapanış fiyatlarını aşağı kestiğinde oluşacak.

Yardımcı olabileceklere , yol gösterebileceklere , formül için önerisi olabileceklere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler... Saygılar... Bol kazançlar...
    Haftalık tarama için sanırım mtf gerekiyor ve henüz mtf konusunda ilerleyemedim.Verileri haftalık olarak ms'a atabiliyorsanız yada realtime kullanıyorsanız expert formülü bu şekilde explorerda da çalışacaktır.

Expert için ;

ALIM

TS:=(HHV(H,26)+LLV(L,26))/2;
    KS:=(HHV(H,9)+LLV(L,9))/2;
    CS:=Ref(C,+25);
    1Span:=Ref((TS+KS)/2,-25);
    2Span:=Ref((HHV(H,52)+LLV(L,52))/2,-25);

bulutici:=C > 2span AND C < 1span;
    bulutalti:=C< 2span;
    kosulAL:=bulutici=1 OR bulutalti=1;
    kosulAL=1 AND C > KS AND Cross(cs,C)

SATIM

bulutustu:=C > 1span AND C > 2span;
    kosulSAT:=bulutustu=1 AND C < KS AND Cross(C,cs);
    kosulSAT=1

Umarım koşullarınızı doğru çevirebilmişimdir. Eğer bir hata var ise üzerinde tekrar çalışırız. Bol kazançlar dilerim.

Tanımlamalar ;

TS: Tenkan Sen
    KS: Kijun Sen
    CS: Chikou Span
    1SPAN: Senkou Span A
    2SPAN: Senkou Span B

Not: Formülün çekirdeği https://forum.metastock.com/posts/m1...-Cloud-Fill-in adresindedir.
    Son düzenleme : flexy; 16-12-2018 saat: 04:00. Sebep: adres

8.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Haftalık tarama için sanırım mtf gerekiyor ve henüz mtf konusunda ilerleyemedim.Verileri haftalık olarak ms'a atabiliyorsanız yada realtime kullanıyorsanız expert formülü bu şekilde explorerda da çalışacaktır.

Expert için ;

ALIM

bulutici:=C > 2span AND C < 1span;
    bulutalti:=C< 2span;
    kosulAL:=bulutici=1 OR bulutalti=1;
    kosulAL=1 AND C > KS AND Cross(cs,C)

SATIM

bulutustu:=C > 1span AND C > 2span;
    kosulSAT:=bulutustu=1 AND C < KS AND Cross(C,cs);
    kosulSAT=1

Umarım koşullarınızı doğru çevirebilmişimdir. Eğer bir hata var ise üzerinde tekrar çalışırız. Bol kazançlar dilerim.

Tanımlamalar ;

TS: Tenkan Sen
    KS: Kijun Sen
    CS: Chikou Span
    1SPAN: Senkou Span A
    2SPAN: Senkou Span B

Not: Formülün çekirdeği https://forum.metastock.com/posts/m1...-Cloud-Fill-in adresindedir.
    Sn. flexy , çok teşekkür ederim . Burada karşılaştığımıza çok sevindim. Gece gece emek verdiniz. Ben uyandığım gibi hemen expert advisor'da alım satım koşullarını highlights kısmına girdim. Formül hata vermedi ama belki ben koşulları çok iyi ifade edemediğim için olması gereken yerlerde sinyal vermedi. Örnek olması açısından benim sinyal oluşmasını hesapladığım yerleri fotoğraflarda işaretledim. Siyah elipsler al. Kırmızılar sat... Bu kesişimlere bağlı sinyal okları elipsler içinde kesişimler gerçekleştiğinde mavi kapanışların üzerinde gözükmeli . Sinyal üretilmesi gereken noktaları Mavi ve kırmızı oklarla işaretlemeye çalıştım. Yani gecikmeli tarih üzerinde değil anlık tarih üzerinde sinyal vermeli. Hadsiz bi şey de söylemek istemiyorum. Görebildiğim kadar ifade etmeye çalışıyorum sadece... Zahmetiniz için tekrar teşekkürler ...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sayfa 66/135 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •