Sayfa 94/135 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

İŞTE SONUÇLAR;

Arkadaşlar explorerleri kontrol edip kendiniz de test edin. Hatamız olabilir, affola...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Arkadaşlar explorerleri kontrol edip kendiniz de test edin. Hatamız olabilir, affola...
    Anlaşılan bir yerde bir problem var, demekki hata ettik... Millettin sesi soluğu birden bire kesildiğine göre?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Anlaşılan bir yerde bir problem var, demekki hata ettik... Millettin sesi soluğu birden bire kesildiğine göre?
    Kontrol edecedim ama meta veri lisans sürem dolmuş...
    Üyelik yenileyim bakayım...
    Emegi geçenlerin eline sağlık
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    Kontrol edecedim ama meta veri lisans sürem dolmuş...
    Üyelik yenileyim bakayım...
    Emegi geçenlerin eline sağlık
    Sanırım test formüllerinde hata yaptım

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sanırım test formüllerinde hata yaptım
    Sn. BJK Coccinella selamlar , ben size test formülleri değil ama explorer formülleri ile ilgili tek ama hiç önemi olmayan bi hatayı tekrar hatırlatayım. D sütununda sinyal rakamlarını bulan formül doğru çalışmıyor. Aslında her iki formülde de bu sütunlar ve ortaya çıkardığı rakamsal sonuçlar dikkate alınmasa daha iyi olur ya da düzeltmemiz gerekiyor. Yani çoğu grafikte bulduğu rakam olması gereken sinyal rakamı değil.. Haaa ama daha önce de söylediğim gibi bu rakamın ne olduğunun formülün genel verimliliği konusunda hiçbir önemi yok . Çünkü bu formülün amacı yüzlerce grafik arasında koşullara uygun grafikleri bulup ALIM-SATIM seçeneklerini önümüze koymak. Bunu başarıyla yerine getiriyor. Ama sinyal rakamları yanlış tespit ediliyor. Belki de sizin test formülünüzdeki hatanın ortaya çıkma sebebi bu olabilir. Bilemiyorum... Çünkü bu rakama göre test ve karşılaştırma yapıyorsunuz. Hatalı sinyalleri örneklendirelim derseniz bana söyleyin size yine buradan örnekleri göndereyim...Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. BJK Coccinella selamlar , ben size test formülleri değil ama explorer formülleri ile ilgili tek ama hiç önemi olmayan bi hatayı tekrar hatırlatayım. D sütununda sinyal rakamlarını bulan formül doğru çalışmıyor. Aslında her iki formülde de bu sütunlar ve ortaya çıkardığı rakamsal sonuçlar dikkate alınmasa daha iyi olur ya da düzeltmemiz gerekiyor. Yani çoğu grafikte bulduğu rakam olması gereken sinyal rakamı değil.. Haaa ama daha önce de söylediğim gibi bu rakamın ne olduğunun formülün genel verimliliği konusunda hiçbir önemi yok . Çünkü bu formülün amacı yüzlerce grafik arasında koşullara uygun grafikleri bulup ALIM-SATIM seçeneklerini önümüze koymak. Bunu başarıyla yerine getiriyor. Ama sinyal rakamları yanlış tespit ediliyor. Belki de sizin test formülünüzdeki hatanın ortaya çıkma sebebi bu olabilir. Bilemiyorum... Çünkü bu rakama göre test ve karşılaştırma yapıyorsunuz. Hatalı sinyalleri örneklendirelim derseniz bana söyleyin size yine buradan örnekleri göndereyim...Sevgiler...Saygılar...
    Explorer formülleri doğruysa çok da teste gerek yok. Çok uzun bir uğraş oldu. Kolay gelsin...

8. Hemen güncel olarak ALIM explorer çalıştırdım...

Buna göre 1-1-3 ile bu hafta koşulları karşılayan 2 kağıt çıkıyor.
    Kesişimler 15.02 ile biten haftalık kapanış bazında gerçekleşmiş.
    Siyah oklar kesişimlerin / koşulların gerçekleştiği noktaları işaretliyor.
    Yeşil ok ise kapanışlar ve chikou-span'ın aynı anda hangi noktada koşulları sağladığını işaretliyor. Yani sinyal rakamının ne olacağını işaretliyor.

DENGE 15.02.2019 kapanışı 1,84
    SELCUK 15.02.2019 kapanışı 3,42

Ama explorer formülünde D sütunu bu rakamları vermiyor.Aslında daha kötü(yüksek) rakamlar veriyor ve verimliliği düşürüyor şu an.
    Çıkan sonuçlar 15.02 kapanış sonuçları değil, bugüne ait kapanış rakamları... Yani gerçekleştiği haftanın kapanış rakamlarını almıyor. hali hazırda devam eden haftanın içinde günlük kapanışları buluyor...

İş çıkarmak için yazmadım ama yine iş çıkarmış oldum size .... Ben hiiiiçç dert etmiyorum benim hayalim gerçekleşti...Formüller 10 numara... Çıkan verimlilik bana katmer katmer yeter ama verimlilik konusunu da muazzam tespit edelim dersek D sütununu düzeltmemiz gerekiyor ki doğru sinyal rakamları üzerinden doğru test sonuçları çıkabilsin... Yapmamı istediğiniz birşey olursa söyleyin hemen deneyelim...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sayfa 94/135 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •