Sayfa 13/25 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 97 - 104 arası.

Konu: KARYE - Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

1. DÖNEM KARI (ZARARI)
    -2.275.387/10.215.564

*bu zarar neyin nesidir,bunlardan başka zarar yazan güneş elektrik üreticisi var mı...

2. hayal-i sükut oldu, yalnız çookk çookk adiiilermiş....

3. yaptıkları ********lik,başka birşey olamaz...

4. 10 tane Otomobil aldık 1000 000 dolar. Her sene değerinden %20 kaybedecek desek..İlk yıl 200 000..2.yıl 160 bin 3.yıl 140 bin dolar...vs
    Otomobilleri taksi olarak kullanıyoruz...yılda bize benzin çıktıktan sonra 200 000 dolar kazandırıyorlar desek..
    Yeni otomobilllerin yıpranma payını düşünce sıfıra sıfır elde var sıfır..Ama elimizde 200 000 dolar var..
    İkinci yıl bunların yıpranma payları 160 000 dolar olacakken o kazandığımız 200 000 dolar ile iki yeni otomobil daha aldık..
    Benzin çıktıktan sonra kazancımız 240 000 dolar olacakken amortisman 160 000 dolar artı yeni araçların yıpranması 40 000 dolar daha 160+40=200 000 dolar Kazancımız 240 000 dolar..amortisman yükünü düşünce ne oldu..
    40 000 dolar..Otomobiller esskidikçe amortismanları düşerken kazançları devam edecek
    Şu halde neye hevesleniyor olucaz..
    Kar dağıtım yerine büyüyebildiğimiz kadar büyüyelim..
    O halde sorumuz Türkiye GES santrallerinin önündeki genel büyüme potansiyeli nedir...
    Sanırım yatırımları dengeli yaparsak bu sorunun cevabı ile ilgili pek tasa etmek gerekmez..Zira Görünen dünyanın ve Türkiye'nin önünde katedilmesi gerek daha epey yol var...Geçmişten bu yana Kurulum maliyetleri azalan ve beraberinde verimleri artan santraller bunlar
    Yeni yatırım = yüksek başlayan amortisman yükü ama artan üretim artan hasılat artan nakit ve net kar...
    Yüzeysel ve doğrusu accık kaba saba bir yorum yaptım..Zira kafamda kabaca bir iş modeli canlandırmak istiyorum.. ama 3 aylık bilançoda oluşan zararın içindeki satış giderlerine amortisman giderleri de dahil

5. Parasını bu hisseye yatırmış sayın Karye hissedarları siz bilirsiniz.
    Bu şirket ilk 3 ayda kaç MWp elektrik üretti. Bir hissedar forumdaşım cevap verirse memnun olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    10 tane Otomobil aldık 1000 000 dolar. Her sene değerinden %20 kaybedecek desek..İlk yıl 200 000..2.yıl 160 bin 3.yıl 140 bin dolar...vs
    Otomobilleri taksi olarak kullanıyoruz...yılda bize benzin çıktıktan sonra 200 000 dolar kazandırıyorlar desek..
    Yeni otomobilllerin yıpranma payını düşünce sıfıra sıfır elde var sıfır..Ama elimizde 200 000 dolar var..
    İkinci yıl bunların yıpranma payları 160 000 dolar olacakken o kazandığımız 200 000 dolar ile iki yeni otomobil daha aldık..
    Benzin çıktıktan sonra kazancımız 240 000 dolar olacakken amortisman 160 000 dolar artı yeni araçların yıpranması 40 000 dolar daha 160+40=200 000 dolar Kazancımız 240 000 dolar..amortisman yükünü düşünce ne oldu..
    40 000 dolar..Otomobiller esskidikçe amortismanları düşerken kazançları devam edecek
    Şu halde neye hevesleniyor olucaz..
    Kar dağıtım yerine büyüyebildiğimiz kadar büyüyelim..
    O halde sorumuz Türkiye GES santrallerinin önündeki genel büyüme potansiyeli nedir...
    Sanırım yatırımları dengeli yaparsak bu sorunun cevabı ile ilgili pek tasa etmek gerekmez..Zira Görünen dünyanın ve Türkiye'nin önünde katedilmesi gerek daha epey yol var...Geçmişten bu yana Kurulum maliyetleri azalan ve beraberinde verimleri artan santraller bunlar
    Yeni yatırım = yüksek başlayan amortisman yükü ama artan üretim artan hasılat artan nakit ve net kar...
    Yüzeysel ve doğrusu accık kaba saba bir yorum yaptım..Zira kafamda kabaca bir iş modeli canlandırmak istiyorum.. ama 3 aylık bilançoda oluşan zararın içindeki satış giderlerine amortisman giderleri de dahil
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1031855

7.  Alıntı Originally Posted by matteo_didi Yazıyı Oku
    Parasını bu hisseye yatırmış sayın Karye hissedarları siz bilirsiniz.
    Bu şirket ilk 3 ayda kaç MWp elektrik üretti. Bir hissedar forumdaşım cevap verirse memnun olurum.
    Sizler bilmeyebilir, takip etmemiş olabilirsiniz ama, Şirket e bir kaç defa sordum Ocak-MArt döneminde ne kadar elektrik üretimi olmuş cevap veremediler . Ne acı, diyorlarki " internet sitemizde dolar sayacı var , ordan bakın , öğrenin " . Bana ainanmayan varsa telefon açıp sorsun Şirkete.

Sayfa 13/25 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •