Sayfa 51/166 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1322 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by muratti35 Yazıyı Oku
    asıl show yabancı açığa sattığını almaya başlayınca başlayacak, tahminim doğruysa. BOFA ya kendi alacak ya da aldıracak başka yolu yok.
    Onmilyonlarca lotu var citinin. Açıkta kalmaz..

An itibariyle BofA 500 bine yakın lot satmış. Halaylık bir durum yok bence. Rallinin ittirmesi ile gidiyor sadece. Diğer kağıtlara göre hala çok geride..

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Onmilyonlarca lotu var citinin. Açıkta kalmaz..

An itibariyle BofA 500 bine yakın lot satmış. Halaylık bir durum yok bence. Rallinin ittirmesi ile gidiyor sadece. Diğer kağıtlara göre hala çok geride..
    Benim elimdekilerden ralliye en iyi tepki veren bu.
    Açık konusunda katılıyorum. Açığa satılan mal yok. Doğrudan CITI'nin malları satılıyor.

3. elbette çıkış citiden yapılıyor, böyle kurumlar takastakı stok miktarları müşterinin izniyle kullanıyor, ama nihayetinde bunları yerne koymak durumunda, kesinlikle böyle bir operasyon yaptığını söylenmiyorum. BOFA fonlar için alım satım yaptığı gibi trade amaçlı kendisi de işlem yapıyor, benim hissiyatım burada açık pozisyon açtığı şeklinde.

4.  Alıntı Originally Posted by muratti35 Yazıyı Oku
    elbette çıkış citiden yapılıyor, böyle kurumlar takastakı stok miktarları müşterinin izniyle kullanıyor, ama nihayetinde bunları yerne koymak durumunda, kesinlikle böyle bir operasyon yaptığını söylenmiyorum. BOFA fonlar için alım satım yaptığı gibi trade amaçlı kendisi de işlem yapıyor, benim hissiyatım burada açık pozisyon açtığı şeklinde.
    Hmm şimdi daha iyi anlaşıldı dediğiniz. Bu dediğiniz olabilir tabii ki neden olmasın? Öyle bir şey varsa üç vakte kalmaz belli olur. Bilançoyu bekleme yolculuğumuzda kısa süreli heyecan katacaktır.

5. 18.11.2021 tarihinde 39,96 TL - 40,30 TL fiyat aralığından (ortalama 40,1779 TL) 186.576 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu ARCLK payları 34.151.546 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %5,0540)

İki gündür kağıt düşüşe geçtiğinde şirket takoz görevi görüp alıma geçiyor.

6. bugün gene qnb ve bofa baş satıcı, tahtayı zayıf buldukları andan 3-5 kademe aşağı veriyorlar. amaç mal satmak değil, fiyatı aşağı sürmek, aylardır durum böyle. BOFA ve QNB, sağlam bir alıcı gelse diyorum ,,, bunları fena öperler ama şimdilik Arçelik dışında kimse yok.

7.  Alıntı Originally Posted by muratti35 Yazıyı Oku
    bugün gene qnb ve bofa baş satıcı, tahtayı zayıf buldukları andan 3-5 kademe aşağı veriyorlar. amaç mal satmak değil, fiyatı aşağı sürmek, aylardır durum böyle. BOFA ve QNB, sağlam bir alıcı gelse diyorum ,,, bunları fena öperler ama şimdilik Arçelik dışında kimse yok.
    O kadar doğru ifade etmişsin ki ortağım. Arçelik geri alım yapmasaydı buralarda asla olamazdık. Çünkü kağıda tamamen hakim olmuşlardı. 30-35 arasına 1 senedir sıkıştırmışlardı ve o hareketten kar ediyorlardı. Neyse ki arclk yönetimi bu oyunlarını bozdu. Arcelikten daha Sağlam alıcı daha güvenilir alıcı göremiyorum bu koşullarda. Bu geri alım, tahtayı kendi oyun alanına çeviren yabancının elini zayıflattı ya o bile yeter. Yoksa bu yamyamlar bizi daha çok üzerdi. Arclk en azından aldığı lotları sağlam bir alıcı gelmeden tahtayı öldürmek için kullanmaz.

Yarın bir gün bir fon ile anlaşır toptan devir eder belki ama şu an hala alım tarafında ve daha neredeyse bir bu kadar daha alabilir. Yeter ki ara ara ben buradayım haberiniz olsun mesajını vermeye devam etsin. Ama dediğin gibi başka bir alıcı daha çıkarsa ortaya toaso'nun yanında buluruz belki de kendimizi
    Daha da önemlisi marjlarını düzeltsin ve karlılığını artırsın. Zaten su akıp yolunu bulacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    O kadar doğru ifade etmişsin ki ortağım. Arçelik geri alım yapmasaydı buralarda asla olamazdık. Çünkü kağıda tamamen hakim olmuşlardı. 30-35 arasına 1 senedir sıkıştırmışlardı ve o hareketten kar ediyorlardı. Neyse ki arclk yönetimi bu oyunlarını bozdu. Sağlam alıcı hatta daha güvenilir alıcı olmasına gerek yok diyorum ben. Bu geri alım, tahtayı kendi oyun alanına çeviren yabancının elini zayıflattı ya o bile yeter. Yoksa bu yamyamlar bizi daha çok üzerdi. Arclk en azından aldığı lotları sağlam bir alıcı gelmeden tahtayı öldürmek için kullanmaz. Yarın bir gün bir fon ile anlaşır toptan devir eder belki. ama şu an hala alım tarafında ve daha neredeyse bir bu kadar daha alabilir. Yeter ki ara ara ben buradayım haberiniz olsun mesajını vermeye devam etsin.
    Daha da önemlisi marjlarını düzeltsin ve karlılığını artırsın. Zaten su akıp yolunu bulacaktır.
    Aynen güzel bir bilançonun önünde hiç bir set dayanmaz, qnb ve bofa da güçlü bilanço bekledikleri anda mutlaka yönlerini değiştireceklerdir. piyasa da genel olarak kağıda ilgi gösteriyor. ama uzun süredir piyasa arçeliği ucuz değerliyor. Şirket büyüyor, karlılığı koruyor geliştiriyor. ama çarpanlar diplerde. neyse ederini zamanla bulacaktır. WHİRPOOl ile stratejik ortaklık beni çok mutlu eder(ABD pazarı için) birde tüketici elektroniğinde yapılacak atılım(TV benzerlerinde güçlü değiliz)

Sayfa 51/166 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •