Sayfa 89/166 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon
Arama sonucu : 1322 madde; 705 - 712 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. sembolik bir geri alım yapsalar kimse basamaz buna da yapmıyorlar vardır bir bildikleri
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

2.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    sembolik bir geri alım yapsalar kimse basamaz buna da yapmıyorlar vardır bir bildikleri
    Şirket %10 malı burdan değil daha ucuz fiyatlardan alacakken neden sembolik geri alım yaparak fiyatın yukselmesini ve daha yuksek fiyattan kendisi almak istesin?
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    İki gündür Yapı Kredi (Koç grubuna ait) en iyi satıcı. Arçelik de Koç grubunun olduğuna göre demekki bunların kendisi kendi hisselerine güvenmiyor.
    Seansı takip eden bir yatırımcı olmadığınız cok açık. Bank off ve yapı kredi robotları tüm bist 100 hisselerinin tabiri caizse anasını aglatıyorlar.

Ben Arçelik yetkililerinin yerinde olsam her dakika al-sat yapan yapı kredi yerine burgan, bender vb. bir kurumla anlaşıp oradan virman yapardım takasa.

Alıma ansızın baslayabilirler ve bir baslayinca da sonu gelmez emin olun...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

4.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Seansı takip eden bir yatırımcı olmadığınız cok açık. Bank off ve yapı kredi robotları tüm bist 100 hisselerinin tabiri caizse anasını aglatıyorlar.

Ben Arçelik yetkililerinin yerinde olsam her dakika al-sat yapan yapı kredi yerine burgan, bender vb. bir kurumla anlaşıp oradan virman yapardım takasa.

Alıma ansızın baslayabilirler ve bir baslayinca da sonu gelmez emin olun...
    Peki sizce neden geri alım yapıyor arçelik? Yani altından süpriz çıkar mı

5. 9-10 ayda borsa-piyasa nice badirelere ragmen 30'dan 82'ye, 3.8 USD den 5 dolara gitmiş hem de yakin gelecekte tum borsa satistayken iki gün ust uste tavan yapmis kagit yuzde 3-5 eksi yaptı mı geri basma mı oluyor? Sirket 2. Geri alim acikladi nasil olsa aliyor ona veririz diye kapis kapis mal alanlara para mi kazandirsinlar?

Yönetim Kurulu'nun 01 Temmuz 2021 tarih ve 1076 sayılı kararı ile başlatılan ve 09 Mart 2022 tarih ve 1108 sayılı kararı ile revize edilen 3.000.000.000-TL toplam fon ile sermayenin %10'una kadar pay alımına imkan veren geri alım programı kapsamında, işbu yönetim kurulu kararı tarihine kadar 2.997.648.371,02-TL fon kullanılarak sermayenin %9,97'sini temsil eden 67.344.433 adet pay borsadan satın alınmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve Şirket'in 23.03.2022 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kuruluna verilen yetki çerçevesinde; mevcut geri alım programı kapsamında sermayenin %10'unu temsil eden payların geri alımının tamamlanmasına ve Şirket paylarının geri alımına devam edilebilmesi amacıyla mevcut programa ilave olarak Şirket'in çıkarılmış sermayesinin %10'una tekabül eden 67.572.820,50-TL nominal değerli payların alımını kapsayan yeni bir geri alım programı başlatılmasına, her iki geri alım programı kapsamında gerçekleştirilecek pay alımları için toplam 6.000.000.000,00-TL tutarında ek fon ayrılmasına ve bu kapsamda yapılacak işlemlerin ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 24.05.2022 tarihli kararı ile karar verilmiştir.

Gayet açık, yönetim kurulu alım kararı vermiş, yaptığım işlemlerden genel kurula bilgi vereceğim diyor.
    BEN KİMİMKİ YATIRIM TAVSİYESİ VEREYİM, TAVSİYEM OLSA KENDİME VERİRİM. YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by Godofswords1 Yazıyı Oku
    Yönetim Kurulu'nun 01 Temmuz 2021 tarih ve 1076 sayılı kararı ile başlatılan ve 09 Mart 2022 tarih ve 1108 sayılı kararı ile revize edilen 3.000.000.000-TL toplam fon ile sermayenin %10'una kadar pay alımına imkan veren geri alım programı kapsamında, işbu yönetim kurulu kararı tarihine kadar 2.997.648.371,02-TL fon kullanılarak sermayenin %9,97'sini temsil eden 67.344.433 adet pay borsadan satın alınmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve Şirket'in 23.03.2022 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kuruluna verilen yetki çerçevesinde; mevcut geri alım programı kapsamında sermayenin %10'unu temsil eden payların geri alımının tamamlanmasına ve Şirket paylarının geri alımına devam edilebilmesi amacıyla mevcut programa ilave olarak Şirket'in çıkarılmış sermayesinin %10'una tekabül eden 67.572.820,50-TL nominal değerli payların alımını kapsayan yeni bir geri alım programı başlatılmasına, her iki geri alım programı kapsamında gerçekleştirilecek pay alımları için toplam 6.000.000.000,00-TL tutarında ek fon ayrılmasına ve bu kapsamda yapılacak işlemlerin ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 24.05.2022 tarihli kararı ile karar verilmiştir.

Gayet açık, yönetim kurulu alım kararı vermiş, yaptığım işlemlerden genel kurula bilgi vereceğim diyor.
    Aynen, g.kurulda gelecek geri alımla ilgili onay alınmış. Gelecek g.kurulda bilgi vereceğim diyor.

https://imgyukle.com/f/2022/06/01/VouMW1.jpg

8. Devralma suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin SPK başvurusu KAP haberi var ama formda tık yok. Şok mu oldunuz.

Sayfa 89/166 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •