Sayfa 10/166 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1322 madde; 73 - 80 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Ortalama net kâr beklentisi 550-560 milyon civarında. Bu çeyrek bilançosuyla F/K'sı biraz daha düşecek gibi ancak üçüncü ve dördüncü çeyreklerde de bu civarda kâr getirirse bu sefer F/K'sı yükselecek. Çünkü 2020-3.çeyrekte 1 milyar, 4.çeyrekte yaklaşık 1.2 milyar kâr var. Tabi F/K tek gösterge olamaz ama önümüzdeki iki çeyrekte kârın kayda değer biçimde artacağına yönelik bir beklenti yoksa, kağıt yukarı hareket yapmakta zorlanabilir diye düşünüyorum.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    bundan dolayımı durum iyi değil

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Kabız ötesi bi gündü. Şirket pahalı ise almamakta haklı. Zaten genelde geri alımlarda hisse yükselmez, yabancı satar. Yükselse şirket almaz, niye alsınki aldığıda bizim lotlar. Zarar gene bize, bu ufak detayı kaçırmayın.
    Ucu bucağı olmayan dünyanın 4 bir yerinde satış yapan bir şirketin çok rahat 1 milyar tl çeyreklik karı devireceğini düşünüyorum.
    olay bilanço ile ilgili değil gibi,prestij meselesi

iyiniyet olsa az da olsa günlük alış yapar prestişini kurtarır

4.  Alıntı Originally Posted by schnell Yazıyı Oku
    bundan dolayımı durum iyi değil
    Ben şirketi çok fazla tanımıyorum. O yüzden ''kesin şundandır'' veya ''kesin bundandır'' diyemem. Şirketi daha iyi tanıyan ve daha fazla takip eden arkadaşlar daha detaylı durum değerlendirmesi yapabilirler ancak şunu tekrar söyleyebilirim: şu anki fiyat hareketleri ve fiyatın patinaj çekmesi sanki gelecek beklentileri çok parlak değilmiş intibaı yaratıyor bende ama dediğim gibi şirket hakkında ahkam kesecek kadar bilgi sahibi değilim.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Alıntı Originally Posted by schnell Yazıyı Oku
    olay bilanço ile ilgili değil gibi,prestij meselesi
    Şarjör tek seferde boşaltılmaz ortak, herkes düşerken biz diri durduk.ee birazda patinaj çeksin biley olmaz

6. 2020/2.4 dönem karları çok parlak geldi, bu dönem o rakamları yakalamakta zorlanabilir. Mevcut durumda F/k sı 6 civarı, uzun süredir piyasa şirketin ucuz değerlemesine kayıtsız kalıyor, uzun dönem beklentilileri iyi değilse anlaşılabilir, ama iyi performans devam ederse illaki iyi fiyatlara gelir. Koç holding kolay kolay geri alım yapmaz, yapıyorsa iskontoyu mutlaka yüksek görmüştür. Benim nazarımda koç grubunun en değerli sanayi şirket, kendi markalar çok sayıda ülkede üretim tesisleri var, 2,5 milyar piyasa değeri olacak iş değil. ama piyasa er yada geç doğruyu bulur. Arçeliğin bana göre eksik yanı tüketici elektroniği burada yapacağı hamleleri geleceğini belirleyecek.

7. Sirkette yok galiba kafalarında bir rakam var onun altına gelince alım yapacaklar yani inşallah öyle olur Baska temenni kalmadı )

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by grand-prix Yazıyı Oku

Sirkette yok galiba kafalarında bir rakam var onun altına gelince alım yapacaklar yani inşallah öyle olur Baska temenni kalmadı )

Sayfa 10/166 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •