Special Days Image
Sayfa 106/160 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon
Arama sonucu : 1279 madde; 841 - 848 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    3500 dediğiniz bugünkü kapanışın üzerine %32 eklemek demek.

Seçime 10 ay var.

%150 enflasyonda 10 ayda %32 giden borsa..

Ölmüşüz de ağlayanımız yok.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    %32'ye takılmayın siz.

İsterlerse o 10 aylık sürede endeks mühendisliği yapıp endeksi hiç çıkarmadan (sabit tutarak) endeks kağıtlarını (hatta tüm BIST 30'u) yüzde 300 artırabilirler.

Bunu daha önce de yaptılar.

Örneğin BİM i satarken garantiyi götürürler, sonraki gün eregliyi satarken BİM'i yükseltirler, sonra eregliyi alırken holding verirler gibi. Bu şekilde endeks yatay kalır ama istedikleri kağıtlar fişeklerler.

Yada tam tersini yaparlar, bu şekilde endeksi sabit tutup pek çok kağıdın canına okuyabilirler.

2. Bu şirketin kısa vadedeki asıl hikayesi - bence - organik/inorganik büyümesinden ziyade hisse geri alım programıdır.

Görebildiğim kadarıyla, bir süredir ara verdikleri 2. parti alımlara son 2-3 gündür düzenli bir biçimde devam ediyorlar. Eğer bu alım trendi bir süre daha böyle devam ederse (çok aceleci/çok istekli olacaklarını zannetmiyorum), satıcılar bu yeni durumu dikkate alacaklardır düşüncesindeyim. Zira böyle bir senaryoda mevcut fiyatın yukarı potansiyeli muallak olmakla beraber, aşağı potansiyeli nispeten sınırlı olarak algılanabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Forumda,Bir haftadır kimse yorum yapmamış..Borsa 2800 puana gidip,Hisse gitmeyince ,Millet bıktı,sattı gitti galiba ..
    Bugün kapanis fiyatı 68.15..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Şu şımarık muhtemelen akşama kadar şirketteki kızları dikizleyen finans müdürüne yazin; diyin ki sizin rezil hisseniz dolar bazında 2005 fiyatlarında islem görüyor...

Bu pacavrayi alacağına birisi dolara cevirip mevduat yapsa 17 yılda parayı dolar bazinda ikiye katliyordu.

Ha cevap olarak beterin beterini örnekler gerizekalı ama olsun bu kapak ona yeter...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Şirketin,Kağıtları geri toplamak yerine,Sürekli baskı kurması iyice işin suyunu çıkardı.Amaçlarının ne olduğunu da anlamadım..
    Bu durum beni iyice gerdi..
    Yarın,70 TL den çıkıp,Bununla ilişkimi bitireceğim.
    Bu eşek ile yol gidip ,ne pazara ,ne mezara varılacağı yok..!!
    Pazarda alınacak tay çok..!!

6. Bugün Most indikatörü AL konumuna geçecek gibi duruyor. Haftaya yükselişin hızlanmasını bekliyorum. YTD.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by breed Yazıyı Oku
    Bugün Most indikatörü AL konumuna geçecek gibi duruyor. Haftaya yükselişin hızlanmasını bekliyorum. YTD.
    Abi bu gerizekalılar ilk alımdan sonra susup otursalardı simdiye kadar coktan 100 bine ulaşmıştır. Yatırımcının düşürüldüğü bu garip durum tamamıyla koc grubunun piyasayı ölçüp bicmeden yaptığı sorumsuz açıklamadır. Duracaklarsa ihtiyaç oldugunda, piyasa çok kötü olduğu zaman dursalardi şimdiki gibi ralli modunda olan piyasada bu haltı yiyip millete zaman ve para kaybettirdiler.

Bunun farkına varıp agresif alıma gecerler diyorum ama agresif alım yapan sadece yapı kredideki pislik grup ve hemen ardından aldığını geri satarak kağıdı mahvediyor...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

8. Most indikatörü TL bazlı AL verdi. Aynı şekilde pazartesi günü dolar bazlı da AL konumuna geçecek gibi görünüyor eğer extra sert bir düşüş olmazsa. Ben düzeltmenin bittiğini ve tekrar zirvesini test edeceğini düşünerek pozisyon aldım. Duruma göre bir ihtimal 2'li dip olabilir diye yedek mermileri bıraktım. Hayırlısı olsun. YTD.

Sayfa 106/160 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •