Sayfa 156/162 İlkİlk ... 56106146154155156157158 ... SonSon
Arama sonucu : 1292 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Tarkan. Yazıyı Oku
    Amerika'daki şirketler düzenli temettü verirken, bizde neden bu standart olarak uygulanamıyor? Geçen sene de Ereğli temettü vermemişti. O zaman elimdeki hisselerin tamamına yakını Ereğli'deydi. Hem enflasyon karşısında değerini kaybettiği için hem de temettü vermediği için sepet yapmaya karar verdim. Ben bir vatandaş olarak şirket kursam karın bir kısmını amortisman, yatırım, ar-ge için ayırırım ama bir kısmını da hayatımı idame ettirebilmek için kullanırım. Dünya borsalarında hisse alan, şirketlere ortak olan yatırımcıların da aynı şekilde düşündüğünü tahmin ediyorum, alsatçıları kastetmiyorum. Az da olsa şirketler karlarının bir kısmını temettü olarak dağıtsa bence yatırımcılar şirketlerini daha da sahiplenecektir. Mesela ben yaz sonu gibi beyaz eşyaları değiştireceğim. Daha çok beğendiğim başka bir marka olmasına rağmen Arçelik'ten almayı düşünüyordum, bundaki tek motivasyonum da küçük de olsa şirkette hissedar olmamdı. Şirket iyi yönetiliyorsa hissenin değeri de artacaktır diye düşünülebilir, fakat hisse fiyatları arz-talep dengesine bağlı olduğu için sığ piyasalarda uzun süre olmaması gereken pd/dd oranları görülebiliyor. Borsada yatırım yapanlar için yatırımlarının karşılığını almanın en iyi yolu bence dağıtılan temettüler.
    Temettü konusunda tamamen katılıyorum ama arçeliğin glabol çapta yeni yatırımlarını göz önüne alınca bu seneki istisnai durumunu şahsım adına hoş görüyorum. Zira Whirlpool ve mısır fabrikası yatırımı hem şirketin mali yapısına hem de hisse fiyatına ziyadesi ile çok büyük katkı sağlayacağı inancındayım
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. Arçeliği fazlasıyla oyaladılar, 160.40 direnci elbette kırılacak, bu kaçınılmaz
    sonraki dirençler 171,50 ve 176,80
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Arrow

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    whirlpool işini AB rekabet kurulundan sonra ingiltere'de onayladı. Hayırlı olsun
    KAP HABERİ
    08.02.2024 tarihli özel durum açıklamamızda, CMA'nın görevlendirdiği bağımsız panel tarafından yapılan analizler sonucunda Whirlpool Corporation ve Arçelik arasında kurulacak ortaklığın, rekabeti zedeleyici bir etkisi olmayacağı yönünde ön değerlendirme yapıldığı; nihai raporun ise 26 Mart 2024'e kadar yayımlanmasının beklendiği belirtilmişti. CMA tarafından yapılan 07.03.2024 tarihli açıklamada nihai kararın alınarak işlemler için tam onay verildiği belirtilmiştir. Bu kapsamda kapanışın Nisan ayının başında tamamlanması beklenmektedir.
    Kahire'de temeli 2022'de atılan, yılda, 1.5 milyon adet üretim kapasiteli beyaz eşya üretim tesisinin maliyeti 100 milyon dolar. Söz konusu fabrika 2000 kişiyi istihdam edecek. Fabrikada üretilecek beyaz eşyanın bir kısmı Mısır pazarında satılacak, üretimin yüzde 60'ı ise ihraç edilecek. 2023'ün son çeyreğinde açılacaktı ama gecikme oldu. Önümüzdeki aylarda muhtemelen açılışını duyarız
    Bu kadar beklentiye kaplumbağa hareketleri yakışmıyor

5. Dikkat !, potada....Az sabretmek gerek.
    Teknik olarak radarıma girecek duruma yaklaşıyor.
    Saygılar,bol kazançlar.
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

6. Uzun süreden sonra... !, yıldız pazarda işc ( amiralim) dışında bebek bir yıldız pazar tahtası oluşuyor.
    Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

7. Tahtasında aç gözlülük var

haftalardır oyalayıp toplama telaşı var

Keyif vermiyor
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Borsada istikrar diye bir şey kalmadı. Bütün hisselerde her gün aynı senaryoyu izliyoruz. Sürekli başa saran ve tekrarlayan şarkı gibi. Yatırım mantığı maalesef yerini vur-kaç işlemlere bıraktı

Sayfa 156/162 İlkİlk ... 56106146154155156157158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •