Sayfa 15/165 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1319 madde; 113 - 120 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. İşin diğer ilginç yanı ise şirketin paylarını borsadan toplamaya başlama tarihi 1 Temmuz 2021.
    O gün %51 küsür olan yabancı payı bugün %53 civarı.

2. Bu aşağıdaki tablodaki plastik ve çelik fiyatlarındaki artış azalmaz ise net karı törpülemeye devam edecek gibi.

Şirketin beklentileri ciro ve favök marjı olarak iyi yönde. En azından Favök marjında 2. çeyreğe göre artış bekliyorlar.

3. Bugün de şirket 33.07 ortalama ile 450 bin hisse aldı.
    İlk kez 33 üstünde fiyattan aldı.
    Şimdiye kadar toplam 9 m adet aldı.
    Teahhüt ettiği miktarın yüzde 10 na yakını gerçekleşti,
    Alımlar 17.30 dan sonra gerçekleşti.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by doctrine Yazıyı Oku
    Bugün de şirket 33.07 ortalama ile 450 bin hisse aldı.
    İlk kez 33 üstünde fiyattan aldı.
    Şimdiye kadar toplam 9 m adet aldı.
    Teahhüt ettiği miktarın yüzde 10 na yakını gerçekleşti,
    Alımlar 17.30 dan sonra gerçekleşti.

Hayır 17.30'dan sonra değil, günboyu alım satım yaptı. Yapı kredi bugün 1.626.000 lot alım, 1.158.000 lot satım yaptı ve net olarak 468.000 lot aldı. Şirket günboyu hem alım hem satım yapıyor. Ayrıca daha önce de başka başka günlerde 33 lira üstünden alım yapmıştı. Mesela dün 33.20'ye kadar fiyatlardan almıştı.

5. Gün boyu alım satım yapan robot kısmıdır.
    YKb den onlarca işlem olur.
    Patron alımları farklı bir platformdan yapıldı

6. Benim sorumun cevabı nedir arkadaslar bileniniz var mı 9 milyon lot sirketin 2021/9 bilancosunda nereden düşecek özkaynaklardan mı önceki karlardan mı 9 milyon lot ortalama kaba hesap 270 milyon TL yapıyor cok büyük bir rakam değil mi bu rakam.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by grand-prix Yazıyı Oku
    Benim sorumun cevabı nedir arkadaslar bileniniz var mı 9 milyon lot sirketin 2021/9 bilancosunda nereden düşecek özkaynaklardan mı önceki karlardan mı 9 milyon lot ortalama kaba hesap 270 milyon TL yapıyor cok büyük bir rakam değil mi bu rakam.

Geri alınmış paylar özkaynaktan düşer.
    Finansal tablolarda özkaynak basligi altinda belirtilir. Yani ben öyle biliyorum. Gecenlerde Sasa nin tablolarini incelerken görmüştüm.

8.  Alıntı Originally Posted by grand-prix Yazıyı Oku
    Benim sorumun cevabı nedir arkadaslar bileniniz var mı 9 milyon lot sirketin 2021/9 bilancosunda nereden düşecek özkaynaklardan mı önceki karlardan mı 9 milyon lot ortalama kaba hesap 270 milyon TL yapıyor cok büyük bir rakam değil mi bu rakam.

...Kasada 10,7 milyar tl lik likit varlıklardan geri alım için fon ayrılmış.Bu alımlar bilançoda Finansal yatırım kaleminde gösterilecek.Özkaynak eksilmesine yol açmaz aksine hisse alım ortalamasın üstündeyse fiyat 30 Eylül bilanço son gün kapanışıyla artı kar yazar.Bu da net kara katkı yapar.

Kasadaki nakit de finansal yatırm kalemi de Özkaynakların bileşenlerindendir.

Sayfa 15/165 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •