Sayfa 24/37 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
Arama sonucu : 294 madde; 185 - 192 arası.

Konu: GENIL - Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Takas gittikçe enteresan bir hal alıyor.. Yabancı takası Citi + deutsche toplam 12 milyon lot oldu. Bu rakam daha 1 ay önce 5.5 milyon lottu. Oyak gittikçe azalıyor buda iyi.. Yani kısaca BİST den yabancıçıkışı yaşanırken GENİL e ilgi gittikçe artıyor..
    Takasta ilk 2 sırada yer alan Yatırım fonları ve Citibankın toplam takastaki payı %43 seviyesine ulaştı.Üçüncü sırada halka arzı gerçekleştiren oyak ve bu üç kurumun toplam payı %54 e yaklaştı.Oyakın hisselerinin de sahipli olduğunu düşünürsek ilk3 için muazzam bir oran.Sabırla beklemeye devam.

2. Gen İlaç ta SGK ilecimzalan SMA hastaları için ilaç teminendeki cirao yaklaşık 1.100 milyar bu rakam sadece 1 yıllık ciro. Buradaki net kar rakamı %20 den aşağı olamaz.. 2022 GEN İLAÇ ta sabırla bekleyen yatırımcıların yılı olacaktır. Hisseye ilgi giderek artıyor.İşlem hacmide gözle görülür bir biçimde artıyor.. Derinliğin artması ile yabancı ve yerli fon girişlerinde artışın devam edeceği görülüyor.. 20 li rakamların yakın gelecekte işlemlere konu olması kaçınılmaz diye düşünüyorum..

3. işin en güzel yanı burada kimsenin olmaması.İleride dolmaya başlar..Boşken tadını çıkartalım..Vade 2 yıl...

4. Müthiş bir şirket, ben de aranıza katıldım. Yabancılar sürekli alıyor ve ilgimi çekti, bu senenin flash hissesi olabilme potansiyeli var. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Yabancı alışları yine bugün hisseyi sildi süpürdü..Düşen BİST endeksinde +4.35 kapattık.. En kalın takasa sahip OYAK ve A1 satmaya devam ediyor..2022 de GEN İLAÇ tan müthiş haberlerle beraber güzel bilanço ve karlılık rakamları göreceğiz..Bu forumun bu kadar sessiz olmasının sebebi yatırımcıların halka arz sonrası alınan hisselerde çok zarar etmesi..Ama artık yavaş yavaş hisseyi tutanların yüzlerinin güleceği bir döneme giriyoruz..Şirket Sağlık sektötünde innovasyon odaklı start up şirketlerine yatırım yaparak nakitlerini değerlendiriyor. Umarız bu şirketler ileride çok büyür ve GENİL e dönüşü karlı olur..

6. Panik yapmayın
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

7. Gün sonuna doğru tüm malı toplarlar bence
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 24/37 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz