Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Klima tavsiyesi

Klima tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba, Adana'da yaşıyorum ve klima olmazsa olmaz.

Birkaç araştırma yaptım ve gree, Mitsubishi, sigma, airfel gibi markaların iyi olduğunu okudum.
    Bizim beyaz eşya markalarının klimalarının esamesi okunmuyor forumlarda.

Ama tahmin edeceğiniz gibi normal fiyatların 1.5-3 katı arasında fiyatları...

Bu fiyat farkına değer mi?
    Bu markaları kullanan, tavsiye edecek olan var mıdır?

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. 12000 BTU ihtiyacınız olduğunu varsayarak Demirdöküm A Performans 12 klima tam bir fiyat performans ürünü gibi duruyor.

Lakin bizim insanımızda yabancı mal hayranlığı olduğu için soğuk bakabilirler.
    Snop mallara acaip ilgi vardır.(SNOP MALLAR; yani züppe mallar , fiyatı artınca talebi artan mallar)

Türk Demirdöküm yaklaşık 12 yıl önce Alman Vaillant firmasına satıldı.
    Bozüyük 'te üretiliyor ama Alman malı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.epey.com/klima/demirdoku...ans-12000.html

6000 kusür TL ye 8,5 SEER (Sezonsal Soğutma verimliliği) ile Fiyat performans oranı en yüksek ürünlerden birisi gibi görünüyor.

Arçelik ProSmart 12660 de paranızın tam karşılığı gibi görünüyor. Lakin 8000 TL civarı...

Özetlersek;
    Demirdöküm A Performans 12 6xxx TL
    Arçelik ProSmart 12660 .. . 8xxx TL önerebilirim.

Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    12000 BTU ihtiyacınız olduğunu varsayarak Demirdöküm A Performans 12 klima tam bir fiyat performans ürünü gibi duruyor.

Lakin bizim insanımızda yabancı mal hayranlığı olduğu için soğuk bakabilirler.
    Snop mallara acaip ilgi vardır.(SNOP MALLAR; yani züppe mallar , fiyatı artınca talebi artan mallar)

Türk Demirdöküm yaklaşık 12 yıl önce Alman Vaillant firmasına satıldı.
    Bozüyük 'te üretiliyor ama Alman malı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.epey.com/klima/demirdoku...ans-12000.html

6000 kusür TL ye 8,5 SEER (Sezonsal Soğutma verimliliği) ile Fiyat performans oranı en yüksek ürünlerden birisi gibi görünüyor.

Arçelik ProSmart 12660 de paranızın tam karşılığı gibi görünüyor. Lakin 8000 TL civarı...

Özetlersek;
    Demirdöküm A Performans 12 6xxx TL
    Arçelik ProSmart 12660 .. . 8xxx TL önerebilirim.
    Hocam snop marka sevdam yok
    Hisse geri alımı kararından sonra gönlümden Arçelik geçiyor ama verdiğim paraya, en iyisini almak istiyorum. Anneme Arçelik almıştım, sesinden rahatsız oluyor o yüzden biraz çekiniyorum Arçelik'e karşı.

A5i değerlendireceğiz, bakalım yorumlar, şikâyetler vs.

Teşekkürler!

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •