Special Days Image
Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 178 madde; 17 - 24 arası.

Konu: KZBGY - Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. arz sonuçları nooldu ki?

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arz büyüklüğü 948 milyon TL olurken halka arz edilen payların yüzde 83,43'üne denk gelen paylar kurumsal yatırımcıya satıldı. Sinpaş GYO halka arz edilen payların yüzde 77,71'ini aldı.
    Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı nın halka arz büyüklüğü 948 milyon TL olarak gerçekleşti. Halka arz edilen payların yüzde 77,71 ini Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş aldı.

Halka arz edilen 60.000.000 TL nominal değerli payların yüzde 60 ına denk gelen 36 milyon TL nominal değerli paylar Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar a tahsis edilirken, gerçekleşen dağıtım sonucunda toplam 9.941.702,00 TL nominal değerli 157.078.891,60 TL tutarında ve nihai halka arz büyüklüğünün yüzde 16,57 sine denk gelen paylar Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar a satıldı.

Payların yüzde 40 ına denk gelen 24 milyon TL nominal değerli paylar Kurumsal Yatırımcılar a tahsis edilirken gerçekleşen dağıtım sonucunda toplam 50 milyon 58 bin 298,00 TL nominal değerli 790 milyon 921 bin 108,40 TL tutarında ve nihai halka arz büyüklüğünün yüzde 83,43 üne denk paylar Kurumsal Yatırımcılar a satılmıştır.

3. kızılbük halka arzı öncesi twitterda bir sürü küçük yatırımcı almayacağını ya da alınmaması gerektiğini yazdı. Sonuca bakıyorsun talep çok az. Nedeni ne olabilir diye bakıyorum. Sinpaşta bir sürü ky mağdur olmuş hem de bu halka arz sürecinde. Yani sinpaşta diğer kağıtlara göre ky oranı bayağı az olmasına rağmen zırnık kazandırmak istemiyorlar. Kızılbüke talep gelmemesine şaşırmamak lazım. Şimdi m,lyarlık kar eden sinpaşta bu kadar ky mağdur olmuşken ben gidip kızılbükten lot alır mıyım? yarın yukarı giderse iyi düşünür müyüm;? yatırım tavsiyesi değildir.

4. sana ait şirket olan kızılbük borsada yarın işlem görmeye başlayacak ve sen 2 günde yaklaşık yüzde 10 değer kaybediyorsun. Bari yerinde say. Halka arz ettiğin şirket senden daha mı değerli olacak bu nasıl iş.
    yatırım tavsiyesi değildir

5. Ülkemizde zaten kıt olan sermayenin böyle gereksiz halka arzlarla halihazırda zengin olan patronların cebine aktarılmasını yorumlarınıza bırakıyorum.
    YTD

6. günaydın arkadaşlar tavanda bekleyen ne kadar? herkese hayırlı kazançlar

7. dün yukarı giderse iyi düşünür müyüm demiştim. bu şirketin sahibi olan sinpaş 2 günde yüzde 10 civarı değer kaybetti. şu anda bu şirket sahibi olan sinpaştan bile daha mı değerli? kedi burdaysa ciğer nerede ciğer buradaysa kedi nerede? sinpaşta bir sürü mağdur var hem de milyarlık kara rağmen.
    yatırım tavsiyesi değildir.

KZBGY günlük

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •