Sayfa 16/1006 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
    Hisarönü'ndeki orman yangını nedeniyle burada teknelerinde tatil yapan bazı vatandaşlarımız körfez dışına doğru kaçıp, Simi Adası açıklarında takılmaya başlamışlar.

Tabii eğlence, müzik tam gaz devam.

O sırada Simi tarafından küçük bir Yunan Sahil Güvenlik botu bizimkilerin teknelerine doğru yaklaşmaya başlamış.

Teknelerdeki vatandaşlarımız tedirgin olmuşlar.

Birkaç dakika içinde Yunan botları bizim teknelerin yanına gelmişler.

Bizimkiler yüksek sesli müzik veya karasuyu ihlali yüzünden ceza ödeyeceklerini zannederken Yunanlılar bizim teknelere şöyle seslenmiş.

"Ormanlarınız yanarken buraya kaçıp müzik çalıp parti yapmak sizi utandırmıyor mu? Sizin ülkenizdeki yangınlar bizi üzerken, sizin keyif yaptığınızı görmek bizi utandırdı."

Sonra da çekip gitmişler.

Bu durumu gözlerimle görmedim.

Ama dün bir kaptan aktardı.

İftira mıdır?

Bilemem.

Ama yakışanıdır.

https://www.haberturk.com/yazarlar/f.../3148804-utanc
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Hikaye uydurma olsa ne olacak? Sanki olmayacak iş. Olmuştur yani inanırım.

Sadece bizimkilerin içinde yok bunlardan. Rusların fotolarını koydular dün ekşide. Arka plan kıpkırmızı, kızlar çocuklar kameraya poz verip instagram denen pislik yuvasına yüklüyorlar.

Önce facebook, sonrasında bu instagram denen zımbırtı milletin ayarları ile çok oynadı. Tanıdığım maddi durumu çok iyi olmayan birkaç genç var bunun yüzünden akıl sağlıkları hiç normalmiş gibi hareket etmiyorlar. Birinci elden tanığıyım insanlara ne yaptığının.

Gerçi insta'dan önce, televole vardı, Acun vardı. Hamurda olunca platforma suç atmak da doğru değil ama ortamı hazırlayanlar, teşvik edenler bunlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Halk ucu kendine dokunmadan rahatsiz olmaz...

Hatta bu ise bolgemiz imara acilacak diye sevinenler bile vardir..

Oyle kani bozuk bir milletiz, kimse kusura bakmasin...

Syg,

öyle kanı bozuk ve ahlaksız bir millet olmasak,
    19 yıllık bu rezaleti yaşar mıydık !!!
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4. https://www.reddit.com/r/Turkey/comm...a_seyir_yapan/

ekşide gördüm yeni. Su almak için iniş yapan uçağa tekneden küfür ediyorlar.

Malzeme bu.

Teknesi olduğuna göre para desen para var, eminim ki ünvan da bolca vardır. Peki ne eksik?

Eksik olan şey eğitim.

Öğretim değil, eğitim.

5.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Toplumsal ahlak, toplumsal ahlak bu düzelmeden kesin kurtuluş yok
    Kemal abimizin

Zübük filmin’den

https://youtu.be/eR1bam01PcQ

Piyasanın enflasyon beklentisi faize dayandı
    Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin Temmuz ayı enflasyon anketine göre, piyasanın yıllık medyan beklentisi yüzde 18,7 olurken aylık beklentisi yüzde 1,6 oldu. Merkez Bankası'nın politika faizi yüzde 19 seviyesinde bulunuyor.
    Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin enflasyon beklenti anketine göre, piyasanın Temmuz ayı için medyan enflasyon beklentisi yıllık yüzde 18,7 olurken aylık yüzde 1,6 oldu.

Ankete katılan 21 kurumdan en düşük beklentiyi paylaşan kurum Temmuz'da aylık enflasyonun yüzde 1,1 olmasını beklerken yıllık enflasyonun yüzde 18,1 olarak gerçekleşmesini bekliyor. En yüksek beklentiyi paylaşan kurum ise enflasyonun Temmuz'da aylık yüzde 2 olarak gerçekleşmesini beklerken yıllık yüzde 19,2 olmasını bekliyor.

Temmuz anket döneminde tahmin veren 19 kurumun 2021 yılsonu medyan beklentisi yüzde 16.2 olarak gerçekleşti. En yüksek tahmin yüzde 17,5, en düşük tahmin ise 14,6 oldu.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Piyasanın enflasyon beklentisi faize dayandı
    Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin Temmuz ayı enflasyon anketine göre, piyasanın yıllık medyan beklentisi yüzde 18,7 olurken aylık beklentisi yüzde 1,6 oldu. Merkez Bankası'nın politika faizi yüzde 19 seviyesinde bulunuyor.
    Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin enflasyon beklenti anketine göre, piyasanın Temmuz ayı için medyan enflasyon beklentisi yıllık yüzde 18,7 olurken aylık yüzde 1,6 oldu.

Ankete katılan 21 kurumdan en düşük beklentiyi paylaşan kurum Temmuz'da aylık enflasyonun yüzde 1,1 olmasını beklerken yıllık enflasyonun yüzde 18,1 olarak gerçekleşmesini bekliyor. En yüksek beklentiyi paylaşan kurum ise enflasyonun Temmuz'da aylık yüzde 2 olarak gerçekleşmesini beklerken yıllık yüzde 19,2 olmasını bekliyor.

Temmuz anket döneminde tahmin veren 19 kurumun 2021 yılsonu medyan beklentisi yüzde 16.2 olarak gerçekleşti. En yüksek tahmin yüzde 17,5, en düşük tahmin ise 14,6 oldu.
    Tüik halleder, hamd olsun.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    https://www.reddit.com/r/Turkey/comm...a_seyir_yapan/

ekşide gördüm yeni. Su almak için iniş yapan uçağa tekneden küfür ediyorlar.

Malzeme bu.

Teknesi olduğuna göre para desen para var, eminim ki ünvan da bolca vardır. Peki ne eksik?

Eksik olan şey eğitim.

Öğretim değil, eğitim.
    Bence egitim degil de ahlak eksik...
    Egitim ile cozulse idi gurbetciler yurtdisinda baska yurticinde bambaska bir davranis icine girmezlerdi..

http://www.incisozluk.com.tr/e/173858646/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 16/1006 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •