Sayfa 503/1006 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Nkolay %19 için son gun demis yani son 15dk.

2. aktif bono bugün değişiyormuş. mesaj geldi...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Heybeyi doldurmuştur qnb 16.50 verdi.cabuk aksiyon almışlar .denizde 17.50 vardı tanişma. bugün
     Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay %19 için son gun demis yani son 15dk.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sn bateman dudunun dediği gibi yakınsar uzun vadede ben TL mevduatcisi olarak enflasyona bakarım alım gücüme bakarım.su an tr de bazı mal ve hizmetlerin fiyatı hala makul seviyededir .birkaç ekstrem üründen yola çıkıp su pahalı yandık bittik demek yanlıştır.ben evropa görmedim lakin eşten dosttan duyduğumuz kadarıyla az çok biliyoruz .hep dedeikleri içki ucuz süt ucuz peynir ucuz vs youtube de market poşeti videoları ...e bak bakalım internet hizmetlerine ...evropada ....watsabimdan 100. Tane kişi ekli yurtdusinda yaşayan hepsinin kapalı Mobil verileri ....mesaj yazıyorum 5 saat sonra bakıyorlar .(yada herkes çalışmada) basit bı gözlük çerçevesi 300 Euro bizde 30 TL ye çerçeve var.saglik sistemi desen fecaat eyrolarca para Dökmen lazım .bizde özel sagliklar 300 TL Max 2.500 arası(60 yaş uzeei oda) bu liste uzar gider .amma kimse özel sağlık yaptırmaz para yok diye maeş yetmiyo derler ee parlimant malboro full çekerler ..senede bir ailenin özel saglik sigorta primini sigaraya verirler.sonra.vs vs

Avrupa'da Amerika'da hayat toz pembe değil farkındayım da, standardları bizden yüksek. Onu görmezden gelemeyiz.

Orada lüks olan bazı hizmetleri gelip buradan alıyor zaten İngilizler, Almanlar. Dişlerini yaptırmak için Türkiye'ye gelen çok İngiliz var. Bu da pek övünülecek bir şey değil. Bizim doktorlarımız bedavaya çalışıyor demek.

O yüzden de TL nasıl sürekli olarak Dolara difüzyon ile akıyor ise, bizim eğitimli insanlarımız da aynı şekilde ABD ve Avrupa'ya akıyor.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sn bateman dudunun dediği gibi yakınsar uzun vadede ben TL mevduatcisi olarak enflasyona bakarım alım gücüme bakarım.su an tr de bazı mal ve hizmetlerin fiyatı hala makul seviyededir .birkaç ekstrem üründen yola çıkıp su pahalı yandık bittik demek yanlıştır.ben evropa görmedim lakin eşten dosttan duyduğumuz kadarıyla az çok biliyoruz .hep dedeikleri içki ucuz süt ucuz peynir ucuz vs youtube de market poşeti videoları ...e bak bakalım internet hizmetlerine ...evropada ....watsabimdan 100. Tane kişi ekli yurtdusinda yaşayan hepsinin kapalı Mobil verileri ....mesaj yazıyorum 5 saat sonra bakıyorlar .(yada herkes çalışmada) basit bı gözlük çerçevesi 300 Euro bizde 30 TL ye çerçeve var.saglik sistemi desen fecaat eyrolarca para Dökmen lazım .bizde özel sagliklar 300 TL Max 2.500 arası(60 yaş uzeei oda) bu liste uzar gider .amma kimse özel sağlık yaptırmaz para yok diye maeş yetmiyo derler ee parlimant malboro full çekerler ..senede bir ailenin özel saglik sigorta primini sigaraya verirler.sonra.vs vs

O es dostunuzun evropada oldugundan eminmisiniz?
    Saglik hizmetleri cogu evropa ülkesinde ücretsizdir.
    GER avrupanin en pahali mobil servisine sahiptir ama 8 euroya sinirsiz konusma/sms ve 3GB internet alabilirisiniz (daha fazla interneti olan da vardir ama bilmiyorum).
    Ev internetim 50mbit LTE sinirsiz 30 euro (Türkcell 599, Vodafone falan daha ucuz sanirim ama bilmiyorum) veriyor.
    Yani ben 30 para birimi ile sinirsiz LTE hizmeti aliyorum siz 599 (veya daha ucuz xxx diyelim) para birimi ile.
    Yok buradaki kazancimla TR'yi karsilastiriyorsaniz, dogru TR benim icin cok ucuz. Sizin icinde ucuz mu?

6. Burgan ON hala 19.50 devam ediyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Alman zihniyetiyle yaşarsan yeter ,bizim bol bulamaç zihniyetiyle japon geliri bile yetmez.teyzemin oğlu Hollanda'dan geldi çocuğu marketten 5 ,liraya cips almış 4 kisilik aile 45 dakika alınan şey gerekli mi değil mi diye tartıştılar ..

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    O es dostunuzun evropada oldugundan eminmisiniz?
    Saglik hizmetleri cogu evropa ülkesinde ücretsizdir.
    GER avrupanin en pahali mobil servisine sahiptir ama 8 euroya sinirsiz konusma/sms ve 3GB internet alabilirisiniz (daha fazla interneti olan da vardir ama bilmiyorum).
    Ev internetim 50mbit LTE sinirsiz 30 euro (Türkcell 599, Vodafone falan daha ucuz sanirim ama bilmiyorum) veriyor.
    Yani ben 30 para birimi ile sinirsiz LTE hizmeti aliyorum siz 599 (veya daha ucuz xxx diyelim) para birimi ile.
    Yok buradaki kazancimla TR'yi karsilastiriyorsaniz, dogru TR benim icin cok ucuz. Sizin icinde ucuz mu?

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Alman zihniyetiyle yaşarsan yeter ,bizim bol bulamaç zihniyetiyle japon geliri bile yetmez.teyzemin oğlu Hollanda'dan geldi çocuğu marketten 5 ,liraya cips almış 4 kisilik aile 45 dakika alınan şey gerekli mi değil mi diye tartıştılar ..

Alman zihniyeti?
    Sizce tüm almanlar ayni kaliptan cikmis yani.
    O zaman TR'de de herkes ayni kaliptan cikmis, tasarruflu olan yok diye mi düsünmem lazim?

Diger taraftan yeter mi, yetmez mi söz konusu degildi. Bir sekilde ortalama yeterli gelir varsa, daima yeterli olur tutumlu olunca.
    Siz yok saglik cok pahali, gözlük pahali (bedava cerveceyle cam da taktirabilisiniz 15 euroya), mobil internet pahali vs. yazdiginiz icin yazmistim örnekleri.
    Neyse bildiginiz gibi düsünün.

Sayfa 503/1006 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •