Sayfa 53/1006 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    vw yerine skodaya bakar oldum.
    Ulkenin geneli de bu durumda benim gozlemim.

Syg,
    sayın dudu,

Mazda'yı çok severim,

2018'den beri Mazda 3 gelecek sözde ama görünen o ki geleceği yok

iç malzeme kalitesi iyi

ama

mazda 6, mazda cx 5 var, vergi dilimi üstte olduğu için 230 binlik araba oluyor 700.000 lira

otomatikman mazda alamamış oluyoruz.

mazda 2'yi bile 7 senede getirebildiler.

--

35.000 - 40.000 dolar bandında da

* honda civic, ekimde geliyor yeni kasa, 1500cc turbo, cvt şanzıman
    * hyundai elantra geldi ama iç kapılar sert plastik en üst donanımda bile, 1600cc atmosferik, cvt şanzıman
    * toyota coralla var ama o'da 3 silindire geçti, 3 silindir de sarsıntılı çalışııyor

turbo ve dsg'ye alıştığınız için bu modeller tatmin etmeyebilir ama yinede yazmak istedim.

2. Konuyu değiştirmek için yazıyorum yüzde 20,5 net faiz veren özel sektör fonları varmış bilen duyan varmıdır nerede bu fonlar.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Konuyu değiştirmek için yazıyorum yüzde 20,5 net faiz veren özel sektör fonları varmış bilen duyan varmıdır nerede bu fonlar.
    Dostum şundan bahsediyorsun ama bunda da fon içinde bulunan enstrümanlarda default riski var:
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=OSD
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Konuyu değiştirmek için yazıyorum yüzde 20,5 net faiz veren özel sektör fonları varmış bilen duyan varmıdır nerede bu fonlar.
    PPZ miydi öyle bi fondan bahsediliyordu. Tefas üzerinden kontrol et hocam.

Hayır hayır ppz değil! OSD
    Arkadaş link vermiş.

Bankaların yatırım>yatırım fonları seçeneklerinden erişebilirsin.
    Ama alım satım günlerini kontrol etmeyi unutma.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Birde tacirler fon varmış 5 yılda mı ne 3 kat artmış dudu söylemişti. Ben Osmanlı yatırıma gittim geçen hafta 500k den aşağı fona kabul etmediler. Bende morarmış bir şekilde çıktım.

Birde tacirler fon varmış 5 yılda mı ne 3 kat artmış dudu söylemişti. Ben Osmanlı yatırıma gittim geçen hafta 500k den aşağı fona kabul etmediler. Bende morarmış bir şekilde çıktım.
    Dostum ben bankadan 1000 TL'ye bile fon alıyorum.
    Dediğin fon TCD ama bu ara çok kötü.
    TCD'yi çok iyi takip etmek gerekli.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Birde tacirler fon varmış 5 yılda mı ne 3 kat artmış dudu söylemişti. Ben Osmanlı yatırıma gittim geçen hafta 500k den aşağı fona kabul etmediler. Bende morarmış bir şekilde çıktım.
    Hangi bankayi kullanıyorsanız yatırım bölümünden osd alabilirsiniz .

8. Uzun zamandır okuyorum ancak yavaş yavaş ben de konuya dahil olmak isterim. Bölüm ile fonların bir alakası yok ama konu madem buraya geldi önümüzdeki 5-10 yılın mutlak trendi olan elektrikli araçlar ve yarı iletken sektörüne ilişkin iş bankasının fonları hakkında neler düşünüyorsunuz.

Özellikle yarı iletken sektörü için dünyada bir dar boğaz mevcut ve firmalar tam kapasite çalışmaktalar. Devletler kritik sektör olarak gördükleri için büyük teşvikler ve dev firmaların büyük yatırımları mevcut. IoT, 5G ile dünyada TSMC, Intel, Samsung gibi dev üreticilerin ve ASML gibi çip makinesi üreticilerinin büyümesi kaçınılmaz. Ha tabi ilgili fonun yöneticisi bu fon içinde ASELSAN ve indes firmalarına yatırım yapması bana biraz ilginç geliyor.

Bu sektörlere yeşil ve temiz enerjiyi de ekleyebiliriz.

Sayfa 53/1006 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •