Special Days Image
Sayfa 17/1006 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yatırım işinde etik değerler, ahlak, duygusallık vb şeyleri kabul etmiyor. Çünkü kapitalizmin kendisi ahlaksız ve etik dışı. O
    Sayin Vivatrader, dunya gayet etik ve ahlakli is adamlarla dolu. Ahlaksiz isleri karli olsa bile girmeyen is adamlari ve yatirimci cok. Is yapmanin bir zero-sum oyunu olarak gorenler genelde lumpenlerdir. Is ve ticaret nedir bilmezler. Kapitilizm bize yukardan zorla empoze edilen bir 'sistem' degil. Galiba soviyet komunizmle karistirdiniz. Organik bir sekilde gelisti. Dunyadaki mevcut serbest piyasa anlayisi ve hukuk duzeni etik ve ahlak disi degil. Borc veriliyor, uretiliyor, calisililuyor karsisina odemeler yapiliyor vs vs. Soviyetler sistemi 100% etik disik ve ahlaksizdi ama. Eski sovyetl ulkeleri tanima firsatiniz olursa tavsiye ederim. Veya kitaplardan feudal Japonya ve Rusya. Burada kendinize guvenerek idali bir sekilde yaziyorsunuz bu yaziniza sasirdim acikcasi. Neden boyle dusunuyorsunuz? Neyse uslubum hos olmadiyse kusura bakmayin, kolay gelsin.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bence egitim degil de ahlak eksik...
    Egitim ile cozulse idi gurbetciler yurtdisinda baska yurticinde bambaska bir davranis icine girmezlerdi..

http://www.incisozluk.com.tr/e/173858646/

Syg,
    Onu da eğitimsizlik içinde değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Bir de çoğunluk kurallara uymayınca normalde uyacak olan adamın da bir yerden sonra sabrı tükeniyor.

Yaya geçidinde durup yayaya yol veririm genellikle (genellikle diyorum :P) ama arkamdan kornaya basan, sağımdan solumdan geçmeye çalışan o kadar çok öküz var ki bazen ben de basıp geçiyorum artık.

Işıklara hiç bakmadan yola atlayan yaya ile her gün bir kez karşılaşırım. İstisnasız.

Bir yerden sonra boşveriyorsun. Kimse sallamadığı için öyle pisliğimizde debelenip duruyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Onu da eğitimsizlik içinde değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Bir de çoğunluk kurallara uymayınca normalde uyacak olan adamın da bir yerden sonra sabrı tükeniyor.

Yaya geçidinde durup yayaya yol veririm genellikle (genellikle diyorum :P) ama arkamdan kornaya basan, sağımdan solumdan geçmeye çalışan o kadar çok öküz var ki bazen ben de basıp geçiyorum artık.

Işıklara hiç bakmadan yola atlayan yaya ile her gün bir kez karşılaşırım. İstisnasız.

Bir yerden sonra boşveriyorsun. Kimse sallamadığı için öyle pisliğimizde debelenip duruyoruz.
    Japonya dan bir türkü takip ediyorum

Orada hız sınırları çok düşük 40-50 km gibi bildiğimiz otoban

Birkaç defa hız cezası aldı

Sonuncu cezadan sonra 2 yıllığına ehliyetine el kondu

Bu süre sonunda tekrar kursa gidip ehliyet almak zorunda.

Burada milletvekili bile polisi saymadan gidiyor

https://twitter.com/tgoruryilmaz/sta...063135745?s=21

4. Kenal abimiz yıllar önce yine bugünün mesajını vermiş

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...uk-466429h.htm

5. Sıcak havada denize girmeyiniz eğer derinliğini bilmiyorsanız .

Her hafta boğulup giden maks 20 Li yaşlarda gençler oluyor sahilde yazık oluyor gerçekten

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hisarönü'ndeki orman yangını nedeniyle burada teknelerinde tatil yapan bazı vatandaşlarımız körfez dışına doğru kaçıp, Simi Adası açıklarında takılmaya başlamışlar.

Tabii eğlence, müzik tam gaz devam.

O sırada Simi tarafından küçük bir Yunan Sahil Güvenlik botu bizimkilerin teknelerine doğru yaklaşmaya başlamış.

Teknelerdeki vatandaşlarımız tedirgin olmuşlar.

Birkaç dakika içinde Yunan botları bizim teknelerin yanına gelmişler.

Bizimkiler yüksek sesli müzik veya karasuyu ihlali yüzünden ceza ödeyeceklerini zannederken Yunanlılar bizim teknelere şöyle seslenmiş.

"Ormanlarınız yanarken buraya kaçıp müzik çalıp parti yapmak sizi utandırmıyor mu? Sizin ülkenizdeki yangınlar bizi üzerken, sizin keyif yaptığınızı görmek bizi utandırdı."

Sonra da çekip gitmişler.

Bu durumu gözlerimle görmedim.

Ama dün bir kaptan aktardı.

İftira mıdır?

Bilemem.

Ama yakışanıdır.

https://www.haberturk.com/yazarlar/f.../3148804-utanc
    gıdıvanın bahsettiği para fışkıran tiplerden bunlar

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hisarönü'ndeki orman yangını nedeniyle burada teknelerinde tatil yapan bazı vatandaşlarımız körfez dışına doğru kaçıp, Simi Adası açıklarında takılmaya başlamışlar.

Tabii eğlence, müzik tam gaz devam.

O sırada Simi tarafından küçük bir Yunan Sahil Güvenlik botu bizimkilerin teknelerine doğru yaklaşmaya başlamış.

Teknelerdeki vatandaşlarımız tedirgin olmuşlar.

Birkaç dakika içinde Yunan botları bizim teknelerin yanına gelmişler.

Bizimkiler yüksek sesli müzik veya karasuyu ihlali yüzünden ceza ödeyeceklerini zannederken Yunanlılar bizim teknelere şöyle seslenmiş.

"Ormanlarınız yanarken buraya kaçıp müzik çalıp parti yapmak sizi utandırmıyor mu? Sizin ülkenizdeki yangınlar bizi üzerken, sizin keyif yaptığınızı görmek bizi utandırdı."

Sonra da çekip gitmişler.

Bu durumu gözlerimle görmedim.

Ama dün bir kaptan aktardı.

İftira mıdır?

Bilemem.

Ama yakışanıdır.

https://www.haberturk.com/yazarlar/f.../3148804-utanc
    Bunlar bizim vatandaşlarımız değildir, inanmıyorum, olsa olsa Suriyeli, Afganlı, Iraklıdır.

8. https://twitter.com/ENAGRUP/status/1...084458502?s=20

Enflasyon Araştırma Grubu:

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) Temmuz ayında %4.89 arttı.

Ocak-Temmuz 2021 dönemi enflasyon oranı ise %25.14 olarak gerçekleşti.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 17/1006 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •