Sayfa 29/136 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 225 - 232 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1. piyasa sonunda brlsmi fark edebildi..bakalım kocaeri ne zaman fark edecek...malum onda da jeotermal santrali ve diğer yenilenebilir enerji kollarında yatırım yapma isteği var....kocaerde henüz işin çok çok başları...onda da yeni gelişmeler oldukça peyder pey yansımalar bekliyorum...önümüzdeki 3-5 ayda kocaer de hem bilanço olarak hem de yenilenbilir enerji konusunda farkındalıklar oluşmasını bekliyorum...

ama süreç olarak brlsm daha önde...o yüzden de ilk önce piyasa brlsmi fiyatlamaya çalışacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Geçen sene gesandan iyi kazandık şükür, bunun üstüne 2. Gesan vakası yapabilir isek kelimeler kifayetsiz kalıyor)
    gesan 20 kattan fazla gitti dostum...o rekoru kırabilecek hisse artık çok zor ortaya çıkar...gesanın şansı her şeyi ile hazır durumda iken birden bire yenilenebilir enerjinin popüler olmasıydı...bizim de şansımız işin ta başında hissede bulunmamız idi...ama brlsm de artık o lige girdiğine göre rasyoları ile hep karşılaştırılacak ve ucuzluğu ön plana çıkacaktır..

gesan kadar olmazsa da piyasa ciddi bir prim yaptırabilir bu hisseye...öyle bir potansiyel doğdu..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. gesanda işin daha başlarında iken aylarca çok dil döktüm forumunda...hatırlayanlar bilir bir çok kendini akıllı sanan gelip forumda bize çattı..hayal sattığımızı iddia ettiler...hisse iki kat çıktı artık çakacaklar diyenler oldu...keko olarak beni de çok eleştirenler oldu...ama onlara hep piyasayı doğru okumaları gerektiğini söyledik...değişen konjöktürü görün dedik...inatçı olmayan ve dürüstlüğümüze inananlar hisseyi tutup borsa hayatlarının en güzel karını yaptılar...inanmayanlar ise trene arkadan el salladılar ama sonradan jetonları düştüğünde gidip trenin en son vagonlarına tutunmaya çalıştılar...artık sonları ne oldu bilmiyorum..ama gesan ve sektör hisselerini sabırla tutanların sonunun ne olduğunu az çok tahmin edebiliyorum...hepsi de yeni zenginer külübüne girdiler....

4. pandemi ile sağlık ,yazılım ,ilaç ve gıda hisseleri uçtu ama o pandemi sadece 3 yıl sürdü...pandemi bittiğinde o agresif çıkan hisselerin hepsi söndüler...ama bu sektörün öyle olmayacağını çünkü ta 2030 a kadar popüler olacaklarını ülkemizin carı açığının %95 inin enerjiden kaynaklandığını bu yüzden de bu açığın yenilenebilir enerji ile ikame edilmesi gerektiğini bu yüzden de ülkemizde de bu sektörün önünün açık olacağını söyledik...hala cari açığımızı kapatabilmek için her yıl milyarlarca dolar yatırım yapmak gerekiyor...

işte böyle kocaman bir pasta var dedik..anlattıklarımız hikaye gibi görüldü...ama zamanı gelince bu hikaye tek tek gerçekleşti...geleceği aylar önce görenler ve buna göre pozisyon alanlar kazandılar...hatırlayanlar bilir günü geldiğinde bu sektörden hisse almayan kalmayacak dedim...yine gesanın 3-5 yılda çıktığı miktarı sasanın ilk 3-5 yılından fazla olacak dedim...o vakitler sasa ve hektaş popüler idi...bunu söylediğimde neredeyse linç edilecektim..

bu gün baktığımızda aşağı yukarı böyle bir karşılaştırma yapılabileceği anlaşılıyor...daha önce bu karşılaştırma bile bir hayaldi ama bu gün yatırımcılara sorsak eminim ki bir çok kişi hangisinin daha çok çıktığı konusunda teredütte kalacak ve bir karar veremeyecektir...kaldı ki bu sektörün popüler olmaya başladığı henüz ikinci yılındayız...üç yıl sonra sektör ve şirketleri nereye evrilir tahmin etmek bile çok zor....

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gesanda işin daha başlarında iken aylarca çok dil döktüm forumunda...hatırlayanlar bilir bir çok kendini akıllı sanan gelip forumda bize çattı..hayal sattığımızı iddia ettiler...hisse iki kat çıktı artık çakacaklar diyenler oldu...keko olarak beni de çok eleştirenler oldu...ama onlara hep piyasayı doğru okumaları gerektiğini söyledik...değişen konjöktürü görün dedik...inatçı olmayan ve dürüstlüğümüze inananlar hisseyi tutup borsa hayatlarının en güzel karını yaptılar...inanmayanlar ise trene arkadan el salladılar ama sonradan jetonları düştüğünde gidip trenin en son vagonlarına tutunmaya çalıştılar...artık sonları ne oldu bilmiyorum..ama gesan ve sektör hisselerini sabırla tutanların sonunun ne olduğunu az çok tahmin edebiliyorum...hepsi de yeni zenginer külübüne girdiler....
    hakkın ödenmez uzun vade tutan ihya oldu bizlerde ucundan nasiplendik halende nasiplenmeye devam ediyoruz arada alıp satıyoruz ekran izlemeyip unutan iyi kazançlar elde etmiştirler. umarım brlsm de gesan yolunda ilerler kazandırmaya devam eder. kocaeri yakından takipteyiz..

6. Abowww tüm gesan smrtg yeo culara buraya gelmiş desene burda şenlik olacak sabah yüzde 5 artıdayken 50k dah çekip kenara çekildik yeoda gesan da smrtg parakiları nasıl koruyacağım başka brlsm bank dışında ������
    ytd deli saçmasıdır

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gesan 20 kattan fazla gitti dostum...o rekoru kırabilecek hisse artık çok zor ortaya çıkar...gesanın şansı her şeyi ile hazır durumda iken birden bire yenilenebilir enerjinin popüler olmasıydı...bizim de şansımız işin ta başında hissede bulunmamız idi...ama brlsm de artık o lige girdiğine göre rasyoları ile hep karşılaştırılacak ve ucuzluğu ön plana çıkacaktır..

gesan kadar olmazsa da piyasa ciddi bir prim yaptırabilir bu hisseye...öyle bir potansiyel doğdu..
    20ye gerek yok dostum bir senede 10 kat gitse yeter

8. Arkadaslar selamlar, 14 liradan birkac gun once girmistim, ekleme yapacagim ama baktim simdi tavana kitlemis, cozulur mu bugun yarin dersiniz, emirleri gorebilen varsa buraya yazabilir mi? Ben orta-uzun vadeciyim, min 6 ay ama genelde 1 yildan fazla tutuyorum elimdeki kagitlari, o yuzden biraz yuksekten almak sorun degil ama firsat vermeden diger enerjiciler gibi ucuk kacik yerlere gelir mi diye endise ettim. Fintables enerji listesine koymus bunu, orada da haliyle absurt ucuz gorunuyor rahat birakmazlar artik bu hisseyi )

Sayfa 29/136 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •