Sayfa 106/136 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 841 - 848 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    keko sence bundan avantajlı ve dezavantajlı etkilenecek şirketler hangileri ?
    ülkemizde ne yazık ki yumurta kapıya dayanmayana kadar herhangi bir tedbir alınmıyor...o yüzden de enerjisini yenilenebilir enerjiden elde edebilen çok az şirket var...ereğli gibi köklü bir dev bile hala ges yatırımlarını yapmış değil...sektör çok büyük olacak..tüm şirketlere hakim değilim ama tek bildiğim kocaer bu konuda çok ileride...

borsada satın aldığınız hisselerini alırken eğer ihracatçı bir şirket ise enerjisini yenilenebilir enerjiden elde edip etmediğini veya bu yolda ne kadar yol aldığını araştırmakta fayda var..çünkü aksi halde avrupaya ihracatta gümrük kapılarında ciddi bir karbon vergisi vermek zorunda kalacaklar buda onların karlılığını çok düşürür...hatta ihracatın avantajlarını yok ederek o şirketleri ihracat yapamaz duruma getirebilir...

şirketler bu konuda artık kendilerini hızla geliştirmek zorunda kalacaklar...buda yenilenebilir enerji sektörüne çok iş çıkartacak..brlsm de bu ortamdan maximum fayda sağlayacak...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Keko, ges işi konusunda bir zamanlar çok övdüğün Teknosa ne durumda?
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

3. brlsm in ilacı gesler ile ilgili atacağı kaplardır...ne kadar çok kap o kadar çok gesanvari hareketler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by norTmol Yazıyı Oku
    Keko, ges işi konusunda bir zamanlar çok övdüğün Teknosa ne durumda?
    sabancı gurubu çok hantal..amerikalı bir firma ile niyet anlaşması yapmışlardı...amerikalı şirketin ürettiğii paneller çok kaliteli ve verimliydi...ges işlerini yapacak alt yapıları da vardı teknosanın...ama ne yazık ki bu konuda çok ağır davrandıkları için bu konuda bir gelişme görmeyince ben de 10,30 maliyetli hisselerimi 28,50 den realize etmek zorunda kalmıştım...oysa teknosa 32,50 leri de görmesine rağmen ilk etapta satmayı düşünmemiş ve hedefim olan 40-50 aralığını beklemeyi yeğlemiştim..ama beklediğim şeyler olmayınca baskıdan da etkilenerek 28,50 den realize olmuştum...sanırım benden sonra 16,00 lara kadar da düştü...en son bir iki hafta önce onu yine 26 larda görmüştüm..

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    brlsm in ilacı gesler ile ilgili atacağı kaplardır...ne kadar çok kap o kadar çok gesanvari hareketler...
    şirket kap haberleri gelmeye başladı sonunda çok şükür. şirket enerji şirketi almasıyla birlikte bir kabuk değişimine girdiğinin sinyalini vermişti henüz piyasada çok bilinmiyor enerji tarafımız. şirket yetkililerin yerinde olsa idi kesinlikle ENERJİ ifadesini şirket adımda kullanmaya başlar idim. ciddi farkındalık oluşturucak bir konu. geçmişte benzerleri var bu konuda. isim değişimi sonrası piyasada şirkete olan bakış ciddi dönüşüyor değişiyor gelişiyor.

keko hocam şirkette sahiden beklemesini bilirsek sabredersek 10 20 kat değerlemeleri görür müyüz ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    600 adet daha ekledim, ne olur ne olmaz ,,, gecmiste bir suru ihale almis, bunlarin bilancoya yansimasini bekliyecegiz

https://eksisozluk1923.com/brlsm--7428220
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

7. ısrarla haberlerı gun ıcı yukarı asagı yaparak kazanc saglıyor

8.  Alıntı Originally Posted by temettü2023 Yazıyı Oku
    şirket kap haberleri gelmeye başladı sonunda çok şükür. şirket enerji şirketi almasıyla birlikte bir kabuk değişimine girdiğinin sinyalini vermişti henüz piyasada çok bilinmiyor enerji tarafımız. şirket yetkililerin yerinde olsa idi kesinlikle ENERJİ ifadesini şirket adımda kullanmaya başlar idim. ciddi farkındalık oluşturucak bir konu. geçmişte benzerleri var bu konuda. isim değişimi sonrası piyasada şirkete olan bakış ciddi dönüşüyor değişiyor gelişiyor.

keko hocam şirkette sahiden beklemesini bilirsek sabredersek 10 20 kat değerlemeleri görür müyüz ?
    Dostum doğru hisseyi doğru vakitte aldığınızda bu borsada her şey mümkündür...şirketin yapacağı atılımlar önemlidir...ben brlsmin ne kadar çıkacağını bilmiyorum....olası çıkış miktarlarını piyasa belirliyor...ben gariban bir kekoyum... kesin bilseydim cweneyi 171 den satmaz gider 380 den satardım...veya elimdeki 71 maliyetli europoweri arzdan hemen sonra 80 den satmaz beklerdim... bunun örnekleri çok...

hangi hissenin ne kadar çıkacağını bilemeyiz ama hissenin iyi mi kötü mü olduğunu ,tutulmaya layık olup olmadığı konusunda tecrübelerimizin sesini dinleyerek bir şeyler söyleyebiliyoruz...potansiyel görmediğim hisseye girmem...%10-20 lik primler için de hisselere girmem..

Sayfa 106/136 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •